مقالات پرینت سه بعدی

لنزهای پرینت سه بعدی برای عینک های هوشمند

میزان رضایت شما

اگر یکی از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید تکنولوژی های پوشیدنی برای صورت خیلی زود ناپدید شدند؛ پس دیگر غصه نخورید زیرا که به لطف لنزهای پرینت سه بعدی برای عینک های هوشمند شرکت luxexcel نسل جدید این محصولات هوشمند دوباره از راه رسیده اند.

Luxexcel که دفتر مرکزیش در هلند مستقر است از سال 2009 مشغول پرینت سه بعدی این لنزها بوده است و دارای حق ثبت بسیاری از تکنولوژی های اصلی مورد نیاز چاپ این لنزهاست. این حق ثبت اختراع هسته ی اصلی VisionPlatform آن ها را تشکیل می دهد که شامل یک پرینتر سه بعدی، مجموعه ای از رزین های سفارشی برای چاپ لنزها و نرم افزار اختصاصی VisionMaster برای طراحی و چاپ لنزهای سنتی و هوشمند است.

لنزهای پرینت سه بعدی برای عینک های هوشمند

نگاره 1) لنزهای پرینت سه بعدی برای عینک های هوشمند

اما چرا لنز پرینت سه بعدی

لنزها به شیوه ی عادی پرینت می شوند و در حین پرینت پروسه متوقف می شود و سخت افزار الکتریکی درون لنزها قرار داده می شود و سپس پروسه ادامه پیدا می کند.

به طور خلاصه یک تولید کننده یک لنز خام پلاستیکی را با توجه به نیازهای مشتری انتخاب می کند سپس آن را وارد یک ماشین سمباده زنی می کند تا انحنای مد نظر را در آن ایجاد کند. بعد از آن وارد ماشین پولیش زنی می شود. این قطعه سپس به شکل قالب بریده می شود و سپس با توجه به نیاز مشتری ارزیابی می شود.

با پرینت سه بعدی تمام این مراحل حذف می شوند و از ابتدا عینک شرع به تولید شدن می کند تا به فرم نهایی برسد.

عینک های گوگل را به یاد دارید؟ محصولی هوشمند که قرار بود یک HUD فوتوریستی باشد که امکان نمایش اطلاعات به طور مستقیم از اینترنت جلوی چشم و روی عینک را داشت…اما در واقعیت به نظر می رسید صرفا هرگونه تعامل رو در رو با افراد را ضبط می کرد.

تفاوت این عینک ها با عینک های هوشمند گوگل در این است که در عینک های گوگل تنها یک صفحه نمایش کوچک رو به روی چشم قرار داشت اما در عینک های LuxexceL صفحه نمایش ها درون خود لنز قرار دارند. ضمنا مانند عینک های واقعی، دو لنز دارند.

اما تفاوت اصلی این دو، طبی بودن عینک های LuxexceL است.

نهایتا به نظر می رسد این تکنولوژی از ابتدا تا انتها برای تولید عینک هایی شبیه عینک های عادی طراحی شده باشد برعکس عینک های گوگل.

نتیجه یک عینک AR است که هیچ تفاوت ظاهری با عینک های معمولی ندارد.

اما در نهایت LuxexceL بیشتر یک تولیدی لنز است تا یک تولید کننده ی عینک های هوشمند و بیشتر برای کمپانی های دیگر به صورت عمده لنزهای هوشمند تولید می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *