اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی سرامیک 3D Potter

تکنولوژی پرینت سرامیک 3D Potter
4/5 - (1 امتیاز)

کمپانی 3D Potter، که یک کمپانی مقیم فلوریدا است، پرینترهای سه بعدی سرامیکی تولید می کند که از خاک رس واقعی استفاده می کنند. این پرینترها به جای استفاده از پیکربندی پرینتر دلتا، از سیستم محور اصلی استفاده می کنند؛ که سبب دقت بالا با حداقل تلاش می شود. این کمپانی مشتریان زیادی دارد از جمله دانشگاه هایی که می توانند از این تکنولوژی بهره ببرند. برای اینکه بیشتر در مورد پرینتر سه بعدی سرامیک 3D Potter بدانیم، مصاحبه ای با Dan Defelici  صاحب و موسس کمپانی ترتیب داده ایم.

تکنولوژی پرینت سه بعدی سرامیک 3D Potter

نگاره 1) تکنولوژی پرینت سه بعدی سرامیک 3D Potter

لطفا خودتان را معرفی کنید.

من صاحب 3D Potter هستم. کسب و کارهای زیادی در گذشته داشته ام از جمله ساخت و ساز کشتی و هواپیما. همیشه به دنیای روبات ها علاقه مند بوده ام و از نزدیک خبر رسیدن اولین پرینترهای سه بعدی را دنبال کردم.

Danny Defelici

نگاره 2) Danny Defelici

همیشه میل به هنر داشتم و از نزدیک افرادی که به دنبال استفاده از سرامیک در پرینت سه بعدی بودند را دنبال می کردم. بعد از آزمون و خطا و تجربه های متعدد، توانستم یک اکسترودر خاص تولید کنم که قادر به اکسترود خاک رس واقعی بود.

بیشتر بخوانید...
پرینت سه بعدی در جراحی جمجمه

مزایای این پرینتر چیست؟

مزیت این تکنولوژی جدید، توانایی اکسترودرها در پرینت خاک رس طبیعی به طور مستقیم از نازل است. دلیل تأکیدم بر “خاک رس واقعی” عدم وجود میزان زیادی آب و یا الکل در این مخلوط است که سبب به دست آمدن متریال به مراتب بهتری می شود. همچنین به دلیل وجود نازل هایی با قطرهای زیاد تا 1 اینچ، امکان پرینت با سرعت بالاتری را هم فراهم کرده است. اکسترودر و دستگاه ما قادر به پرینت اشیایی تا 48 اینچ ارتفاع است که با سایر متریال های نازک گلی امکان پذیر نیست.

اکسترودر پرینتر سه بعدی سرامیک 3D Potter

نگاره 3) اکسترودر پرینتر سه بعدی سرامیک 3D Potter

برای چه مصارفی از این پرینتر سه بعدی سرامیکی استفاده می کنید؟

ما بیش از 500 مشتری در دانشگاه ها، استودیوهای هنری، مدارس و استودیوهای شخصی داریم. همزمان بسیاری از دستگاه های بزرگمان در دپارتمان های معماری هستند و سازه های بتنی بزرگ پرینت می کنند. به علاوه تعدادی هنرمند هم هستند که قطعات خاص سرامیکی تولید می کنند و با ما همکاری دارند.

لطفا در رابطه با پروژه ی اخیرتان با Emerging Objects توضیح دهید.

چندین سال است که با کمپانی Emerging Objects همکاری داریم. پروفسور Ronald Rael و من بر روی پروژه های مشترک زیادی کار کرده ایم. Mud Frontier نتیجه ی در کنار هم قرار گرفتن یکی از روبات های سرامیکی بزرگ ما با پمپ جریان مداوم با مخلوط خشت بود. نتیجه از هر نظر بی نقص بود. در حال حاضر ما دستگاه هایی داریم که قادر به ساخت زیستگاه های کوچک هستند. آینده ی خانه های پرینت سه بعدی پایدار همین حالا است.

چشم انداز بازار AM و به خصوص پرینت سه بعدی سرامیک را چگونه می بینید؟

در حال حاضر ما از جهات مختلفی به دنبال دست پیدا کردن به سهم خودمان در بازار AM هستیم. نه تنها سطح بالاترین پرینتر سه بعدی سرامیک را در بازار داریم؛ بلکه با متریال های گوناگونی هم می توانیم آن را به کار بگیریم. ما قدرتمندترین بازیکن در زمینه ی پرینت سه بعدی سرامیک هستیم و در حال حاضر هم در صدد عرضه ی سایر پرینترهایمان برای متریال هایی چون فلز و سرامیک های فنی و غیره هستیم.

پروژه ی Mud Frontiers

نگاره 4 ) پروژه ی Mud Frontiers

پروژه ای برای آینده ی نزدیک دارید؟

در حال حاضر کمپانی جدیدمان Metallic 3D را راه اندازی کرده ایم. با همکاری با یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد اولیه ی اروپا، قادر به تولید قطعات فلزی و سرامیک های فنی نیز هستیم. تکنولوژی ما محدود به یک یا دو نوع فلز نیست و هر متریال پودر فلزی با تکنولوژی جدید ما سازگار خواهد بود.

همچنین دستگاه های ما قادر به پرینت سه بعدی قطعات پزشکی خواهند بود.

و در آخر روبات های Scara بزرگ ما هم اکنون به صنعت روباتیک هم ورود پیدا کرده اند؛ با اینکه برای بخش پرینت سه بعدی سرامیک طراحی شده بودند؛ اما با گسترش ابعاد و قدرتشان توانستند به این حیطه هم وارد شوند.

رزولوشن بالای پرینتر سه بعدی سرامیک 3D Potter

نگاره 5) رزولوشن بالای پرینتر سه بعدی سرامیک 3D Potter


منبع: 3dnatives.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *