اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

تولید موشک 20 فوتی AM فلزی

تولید موشک 20 فوتی AM فلزی
میزان رضایت شما

شرکت فضایی Relativity Space، که در کالیفرنیا قرار دارد، تعدادی تصویر جدید از پیشرفت های تولید موشک 20 فوتی AM فلزی، در صفحات اجتماعیشان، منتشر کرده اند.

ما هم فکر کردیم ایده بدی نیست اگر آن ها را در اینجا با شما به اشتراک بگذاریم، به هر حال موشک ها از موضوعات جالبی هستند، AM فلز جالب است و AM فلز در مقیاس بزرگ از آن ها هم جالب تر.

همانطور که در تصویر زیر، که در صفحه ی توییتر کمپانی منتشر شده بود، هم می توانید ببینید؛ بدنه ی موشکل 20 فوتی در حال جداشدن از پلتفرم پرینت است.

تولید موشک 20 فوتی AM فلزی

نگاره 1) تولید موشک 20 فوتی AM فلزی

این قطعه، موشک مرحله ی دوم از Terran 1  گسترده شونده را شکل می دهد و تنها در طی چند هفته و با کمک دستگاه DED بزرگ مقیاس کمپانی ساخته شد. به طور خاص، این دستگاه قابلیت پرینت تا ارتفاع 1 فوت در روز را دارد؛ به این معنی که این قطعه ی 20 فوتی در طول مدت 3 هفته ساخته شده است.

این دستگاه DED، به طور خاص، “Stargate” نام گذاری شده است. به طور خلاصه می توان گفت این دستگاه با استفاده از بازوهای روباتیک Kuka، که مجهز به لیزر هستند، قطعات را تولید می کند و از سیم های آلومینیومی به عنوان ماده اولیه استفاده می کند.

از این رو این دستگاه DED با سیم تغذیه می شود که آن را از پرینترهای DED پودر پایه متمایز می کند.

به علاوه ی پرینت اغلب قطعات موشک به شیوه ی AM فلز، موتورهای این موشک نیز با استفاده از پرینت فلز مولتی متریال، پرینت سه بعدی می شوند.  در این مورد از مس برای قسمت های داخلی محفظه ی احتراق استفاده می کنند که رسانای حرارت بهتریست و از این رو سبب بهبود عملکرد موتورها می شود. این موتور Aeon نامگذاری شده است و Terran 1 به 9 قطعه از این موتور مجهز خواهد شد.

موتور Aeon

نگاره 2) موتور Aeon

همچنین کمپانی همزمان مشغول کار بر Terran R(Reusable) است که نمونه ی بزرگتری از Aeon را داراست.

Terran 1-مقایسه ی ابعاد با انسان

نگاره 1) Terran 1-مقایسه ی ابعاد با انسان

هدف اولیه ی این پروژه، ساخت موشک از متریال خام و آماده سازی آن برای پرواز در 60 روز بود. این در حالیست که به طور معمول و با استفاده از روش های تولید سنتی، ساخت موشک ها 18 ماه زمان می برد.

در ابتدا قرار بود Terran 1 تا اواخر سال 2020 به مدار پرتاب شود؛ اما سال 2020 رخ داد و همه چیز کمی به عقب رانده شد. اکنون اولین پرواز موشک برای اواخر سال جاری برنامه ریزی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *