اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی

ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

تقریبا 10% پرینت سه بعدی پلاستیک به تولید فیکسچرهای پلاستیکی از براکت ها تا جک ها اختصاص دارد. با این حال تنها 1% از تمام ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی هستند.

به نظر می رسد کمی دخالت تکنولوژی AM در این حیطه، می تواند کارساز باشد و کمپانی نرم افزار NTopology هم ظاهرا به همین نتیجه رسیده است.

NTopology به تازگی از عرضه ی یک ماژول جدید در اسمبلی FDM خود خبر داده است که امکان تولید سریع سطوح پوشاننده(ماسک) بر اساس هندسه های CAD موجود را فراهم می کند. جای تعجب نیست که نام این ماژول جدید Masking Fixture Module است. می توانید ماسک های تولید شده را در رندر زیر مشاهده کنید.

ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی

نگاره 1) رندر ماسک و فیکسچرهای پلاستیکی پرینت سه بعدی

برای آن دسته افرادی که با FDM Assembly Fixture Generator آشنایی ندارند؛ یک ماژول نرم افزاری است که توسط  NTopology و Stratasys طراحی شده است و می توان آن را در پلتفرم ابری NTop پیدا کرد.

بنابراین ها، آیا به این معناست که باید حتما پرینتر FDM صنعتی داشته باشیم تا بتوانیم از آن استفاده کنیم؟ خیر. هندسه ها می توانند برای استفاده در هر پرینتر اکسپورت شوند و نیازی به خرید پرینتر سه بعدی صنعتی ندارید.

به طور سنتی اگر قصد طراحی یک براکت برای مدل CAD موجود را داشتید؛ احتمالا نیاز به بازسازی سطوح جفت شونده پیدا می کردید؛ یا با طراحی دستی، یا منتقل کردن سطح بر روی بستر طراحی. به هر طریقی که این کار را انجام می دادید، احتمال آن که روند ساده و مستقیمی را طی کنید کم بود. NTopology امیدوار است با این ماژول های ماسک و فیکسچر، کمی از سختی کار را کاهش دهد.

به علاوه کاربردهای بیشتری برای این نرم افزار وجود دارد؛ از جمله طراحی و تولید مهر و موم های AM است. به طور طبیعی تولید این قطعات به نحوی که کاملا با نیزهایتان مطابقت داشته باشند؛ وابسته به متریال مصرفی و پروسه ایست که طی می کنید.

انتظار نداشته باشید که با یک پرینتر 200 دلاری و یک رول PLA بتوانید مهر و موم های کرایوجنیک تولید کنید. اما برای قطعاتی که کمتر چالش برانگیز هستند؛ این نرم افزار می تواند ابزار مفیدی در کنار تجهیزات پرینت سه بعدی تان باشد.

چگونه عمل می کند؟

  1. مرحله ی اول: قطعه (CAD / MESH) را ایمپورت کنید.
  2. مرحله ی دوم: فیکسچر تطبیق یافته ای بسازید.
  3. مرحله ی سوم: مدل را مش و اکسپورت کنید.

ساده است؛ نه؟

NTopology یک دوره ی 30 روزه ی رایگان ارائه می دهد که می توانید قطعات مختلفی را با آن امتحان کنید. برای دریافت این دوره ی 30 روزه به سایت NTopology مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *