اخبار پرینت سه بعدی

بندر رتردام بولاردهای فولادی پرینت سه بعدی نصب می کند

بولاردهای فولادی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

بولارد واژه غریبی است و در خارج از انگلیس و آمریکا زیاد استفاده نمی شود. بنابراین تنها به جهت روشن شدن معنای آن: بولارد یک پست عمودی کوچک است که از مواد سنگینی چون چوب ، فلز یا بتن ساخته می شود. به طور کلی آنها را می توان در کنار اسکله ها برای پهلوگیری قایق ها یا کنار جاده برای جلوگیری از ورود وسایل نقلیه به حاشیه ی جاده یافت. در این مطلب با توجه به بولاردهای فولادی پرینت سه بعدی بندر رتردام، بر نوع دریایی بولارد تمرکز داریم، که برای بستن کشتی ها و وسایل آبی مورد استفاده قرار می گیرند.

اداره بندر روتردام (هلند)، اخیراً از بولارد های فولادی پرینت سه بعدی براق و جدید خود (تصویر زیر) به عنوان بخشی از برنامه نوسازی زیرساخت بندر در Sleepboothaven رونمایی کرده است.

هدف این برنامه بهبود و افزایش پایداری در ساخت و استفاده از سخت افزارهای اسکله است و تکنولوژی AM در تولید محلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

بولاردهای فولادی پرینت سه بعدی

نگاره 1) بولاردهای فولادی پرینت سه بعدی

با نگاهی به شکل و عملکرد بولارد، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا به جای ریخته گری فلز، از پرینت سه بعدی برای ساخت استفاده شده است.

به نظر می رسد که در این مقیاس تولید، استفاده از پرینتر فلزی بزرگ جهت ساخت قسمت قلاب شکل بولارد به جای گذراندن مراحل سختو زمانگیر ریخته گری، مقرون به صرفه تر و سریعتر است.

به طور خاص، برای پرینت این ستون ها، بندر با شرکت محلی RAMLAB همکاری کرده و از پرینت WAAM استفاده کرده است تا این توده های سنگین فولادی را با سرعتی بالاتر از حدی که ریخته گری ممکن می سازد؛ تولید کند.

“پرینت سه بعدی به ما اجازه می دهد قطعات را در محل و بلافاصله در صورت نیاز تولید كنیم.” Vincent Wegener، مدیر عامل RAMLAB

“به عنوان مثال ، در سال 2017، RAMLAB اولین پروانه دریایی پرینت سه بعدی و دارای گواهینامه را تولید کرد. امسال ما اولین بولارد ها را پرینت می کنیم؛ که یک نمونه آزمایشی است برای اینکه نشان دهد در مقایسه با ریخته گری و واردات قطعات از چین می توان قطعات را با سرعت بالاتری در سری های کوچک تولید کرد. ”

RAMLAB در سیستم های کنترل و نرم افزار برای سیستم های رباتیک WAAM تخصص دارد که تولید قطعات فلزی تکرارپذیر و با کیفیت بالا را تضمین می کند. RAMLAB پیش از این برای تولید اولین پروانه دریایی دارای گواهینامه، خبرساز شده بود؛ از این رو در زمینه ی پرینت سه بعدی سخت افزارهای دریایی شهرت خوبی دارند.

طبق گفته بندر روتردام، گام بعدی آزمایش چگونگی به کارگیری AM در مهندسی هیدرولیک و همچنین در تعمیر اشیا کنار اسکله چون پایه های مهار و بولاردها است.

“ما با سایر شرکتهای مستقر در بندر در حال توسعه و آزمایش امکانات ارائه شده توسط تکنولوژی های نوظهور هستیم. این خود مولد نوآوری و تحقیقات است، که به واسطه ی آن می توانیم بندر فردا را بسازیم. ” Joppe Burgers، مهندس پروژه در بندر روتردام.

تاکنون ، شش عدد بولارد AM در Sleepboothaven نصب شده است و پنج تای دیگر نیز در تاریخ دیگری نصب خواهند شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *