اخبار پرینت سه بعدی

صندلی های پرینت سه بعدی BLB

صندلی های پرینت سه بعدی BLB
میزان رضایت شما

هنگامی که شرکت پرینت سه بعدی سوئدی BLB Industries سفارش قطعات بزرگ می گیرد، به سراغ Small می روند. The BOX SMALL که یک پرینتر سه بعدی با فرمت بزرگ است به صورت آیرونیک نامگذاری شده است. اگر نگاهی به کارهای BLB  بیندازید، متوجه می شوید که به چه میزان پرینت سه بعدی را جدی می گیرند. انواع مختلف قطعات غول پیکر را پرینت می کنند (مانند جمجمه Tyrannosaurus Rex در مقیاس 1: 1 و گوشه ای کامل از یک ماژول خانه) ، اما ما می خواهیم توجه شما را به پروژه ی صندلی های پرینت سه بعدی BLB جلب کنیم که نیازمند چیزیست که یک مجسمه با مقیاس اصلی نیاز ندارد: قدرت.

BLB Industries

نگاره 1) BLB Industries

پرینترهای سه بعدی با فرمت بزرگ به وضوح برای ساخت اشیای بزرگ طراحی شده اند، اما به عنوان یک اثر جانبی، اشیا قوی تری را نیز ایجاد می کنند. به این دلیل که وقتی حجم ساخت بالا می رود  لازم است تا از نازل اکستروژن بزرگتری نیز استفاده شود. در غیر این صورت، پرینت اشیا بزرگ ماه ها زمان می برد. یک لایه اکسترود شده ضخیم تر و گسترده تر باعث پرینت سریعتر و قطعات قوی تر می شود و BOX SMALL می تواند از نازل با قطر 8 میلی متر (در مقایسه با 0.4 میلی متر استاندارد پرینترهای سه بعدی رومیزی) استفاده کند. برای تحمل وزن یک فرد بزرگسال، یک صندلی پرینت سه بعدی باید هم از چنین قدرت و استحکامی برخوردار باشد.

این قدرت همان چیزی است که باعث می شود  صندلی تک خط طراحی شده توسط BLB Industries بتواند وزن مدیرعامل خود، Cim Bergdahl را تحمل کند. از ظاهر آن مشخص است که چه میزان اندکی متریال برای تولید این صندلی کاربردی لازم است. پرینت این صندلی پرینت سه بعدی 30 کیلوگرمی تنها 5 ساعت طول کشیده است. برای اینکه تصوری از تأثیر اندازه نازل بر سرعت پرینت پیدا کنید، در نظر بگیرید که پرینت همین صندلی با نازل 4 میلی متری، 13 ساعت طول می کشد. اما به قیمت کمتر شدن جزئیات و صافی دیواره ها.

صندلی های پرینت سه بعدی BLB

نگاره 2) صندلی های پرینت سه بعدی BLB

Blowtech AB از BLB خواست تا برای نمایشگاه شان، تعدادی صندلی تولید کنند. BLB هم یک صندلی به شکل لوگوی Blowtech طراحی کرد. این صندلی نشان از میزان سفارشی سازی طراحی همراه با پرینت سه بعدی فرمت بزرگ دارد. مانند صندلی، استحکام هم از طریق هندسه به دست آمده است. اگرچه الگوی لانه زنبوری Infill هم هست که سبب تحمل وزن بیشتر می شود.

صندلی های پرینت سه بعدی BLB برای Blowtech AB

نگاره 3) Blowtech AB

برای صندلی Arabesk، آنها توانایی BOX SMALL در تولید صندلی هایی با هندسه ی پیچیده را نشان دادند. هنگامی که Folke Jansson صندلی را در سال 1955 ساخت، شیوه ی معمول و رایج تولید مبلمان، ایجاد خطوط مستقیم و زوایای سخت بود، ویژگی هایی که Arabesk از آن ها فرار کرد. حتی امروزه ساخت نسخه های جدید صندلی با استفاده از روش های سنتی دشوار است و هزینه آنها بیش از 2000 دلار است. اما برای The BOX SMALL، تهیه کپی از Arabesk چالش مهمی نیست؛ زیرا تولید منحنی ها و خطوط مستقیم برای پرینتر سه بعدی کار دشواری نیست.

arabesk

نگاره 4) arabesk

BOX SMALL دارای حجم ساخت 1500 x 1000 x 1000 میلی متر است، بنابراین می تواند صندلی ها را به صورت یک قطعه جامد پرینت کند. این پرینتر همچنین مجهز به ماژول های حرکت خطی از Rexroth است که مشکل دقت را به کلی رفع می کند. و از آنجا که از سیستم اکستروژن پلت استفاده می کند، هزینه های متریال آن به طور چشمگیری کمتر از پرینترهای سه بعدی است که از حلقه های فیلامنت استفاده می کنند. برای ساخت قطعات بزرگ، پیچیده و کاربردی اقتصادی، BOX SMALL گزینه ی ایده آل است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *