اخبار پرینت سه بعدی

اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی

اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

اسکوترهای الکتریکی از زمان ورودشان به شهرهای بزرگ، از موضوعات بحث برانگیزی بوده اند. نظرات، به ویژه زمانی که مسئله ی پایداری در میان باشد، متفاوت هستند. در واقع این اسکوترهای الکتریکی می توانند به نفع طبیعت باشند به خصوص اگر جایگزین رفت و آمدهای ماشینی و سایر انواع حمل و نقل عمومی شوند. با این حال مطالعه ای توسط آژانس محیط زیست فدرال نشان می دهد که اسکوترهای الکتریکی در اکثر موارد جایگزین دوچرخه ها و پیاده روی شده اند؛ که در این صورت سبب اختلال در تعادل محیط می شوند. برای تمام کسانی که به هر دلیلی طرفدار اسکوترهای الکتریکی نیستند، خواه به دلیل بحث پیرامون آن ها، سیستم شهری یا سایر نارضایتی ها، اکنون دلیلی برای تجدید نظرشان وجود دارد: اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی.

اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی

نگاره 1) اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی

روز گذشته، Scotsman، یک برند اسکوتر از سیلیکون ولی، از اولین اسکوتر الکتریکی پرینت سه بعدی جهان، ساخته شده تماما از کامپوزیت های فیبر کربن ترموپلاستیک، رو نمایی کرد. در واقه بدنه ی یک پارچه ی آن تنها طی یک پروسه ی پرینت ساخته شده است که نیاز به چسباندن قطعات یا اتصالات را از بین می برد و به نوبه ی خود سبب ثبات بیشتر قطعه می شود. به طور دقیق، این اسکوتر الکتریکی جدید در سه مدل مختلف عرضه می شود: Scotsman 500، Scotsman 1000 و Scotsman 2000. تفاوت این مدل ها در حداکثر سرعت، خروجی برق و قیمت است؛ با این حال همگی دارای همان خصوصیات ویژه ای هستند که آن ها را از سایر اسکوترها متمایز کرده است.

اسکوترهای Scotsman در 5 رنگ متفاوت عرضه شده اند.

نگاره 2) اسکوترهای Scotsman در 5 رنگ متفاوت عرضه شده اند.

خصوصیات اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی

یکی از بارزترین تفاوت های این اسکوترها با مدل های معمولی سابق، شیوه ی تولید است. اسکوترهای اسکاتزمن تماما از متریال های ترموپلاستیک پرینت سه بعدی ساخته شده اند که ترکیبی از دوام و چابکی را به آن ها می دهد: 61% قوی تر از فولاد و در عین حال بسیار سبک. همین مسئله برای افرادی که نیاز به یک وسیله ی حمل و نقل قوی و مقاوم در برابر ضربه در ترافیک دارند، آن را تبدیل به یک گزینه ی عالی می کند. Josh Morenstein، طراح، برنده ی جایزه و نیروی خلاقه ی Scotsman می گوید: ” با اسکاتزمن ما قصد داشتیم افراد ساکن شهرهای بزرگ و پرمشغله و همچنین علاقه مندان به الکتروموتورها را مخاطب قرار دهیم و اسکوتر الکتریکی با کیفیتی را به عنوان گزینه ای برای رفت و آمد در ترافیک زیاد به آن ها عرضه کنیم. به لطف پرینت سه بعدی و با استفاده از کامپوزیت فیبر کربن یکپارچه، ما قادر به تولید طرحی شدیم که با تکنولوژی های تولید دیگر امکان ساخت آن وجود نداشت.”

پروسه ی پرینت سه بعدی پیشرفته همچنین امکان شخصی سازی را فراهم می آورد. از این رو نه تنها قاب، بلکه دسته ها و سایر قسمت ها نیز می توانند متناسب با اندازه، وزن و طول بازو و پاها ساخته شوند. این موضوع به ویژه برای افراد کوتا یا بلند قد ویژگی منحصر به فردی محسوب می شود؛ زیرا اسکوترهای اسکاتزمن می توانند برای افراد با قدی بین 137 تا 299 سانتی متر ساخته شوند. به علاوه، اسکوترای الکتریکی از نظر رنگ و لوازم جانبی نیز می توانند شخصی سازی شوند.

همچنین، این اسکوترها به امکانات جالب توهی نیز مجهز هستند. از سویی، صاحبین اسکوتر می توانند نرم افزار تکمیلی آن را که مجهز به GPS، اطلاعات مربوط به مسیر، کلید اتوماتیک و… است را نصب و استفاده کنند. از سوی دیگر، اسکوترهای الکتریکی پرینت سه بعدی سیستم نیروی منحصر به فردی دارند که دارای دو محفظه ی باتری مجزا است. این باتری ها که تحت عنوان PowerPacks نیز شناخته می شوند می توانند به راحتی برداشته و تعویض شوند و حتی می توان از آن ها به عنوان پاور بانک و به جهت شارژ سایر دستگاه های الکتریکی استفاده کرد. اسکاتزمن دو نمونه ی متفاوت را ارائه می دهد: Scotsman powerpack 500 Wh و Scotsman powerpack 550 Wh که در مدل Scotsman 2000 قرار داده شده است. همچنین می توانید بین سه مدل انتخاب کنید: Eco، Sport و Performance.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *