اخبار پرینت سه بعدی

باشگاه فوتبال پرینت سه بعدی

باشگاه فوتبال پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

باشگاه فوتبال پرینت سه بعدی

صنعت ساخت‌وساز به دلیل پیشرفت‌های فناوری چاپ سه‌بعدی دستخوش تحولات قابل‌توجهی شده است، که بسیاری از امکانات جدید را فراهم می‌کند. در این زمینه، تولید مواد افزودنی به دلیل هزینه، سرعت و پایداری آن متمایز است. COBOD، شرکتی که به ساخت و ساز هوشمند اختصاص دارد، رسالت خود را برای ترویج این رویکرد با روبات های چاپ همه کاره خود قرار داده است. با استفاده از چاپگرهای COBOD 3D در ساخت و ساز، پیش‌بینی می‌شود که تقریباً 50 درصد از کارهای ساختمانی را می‌توان خودکار کرد که منجر به کاهش طولانی مدت انتشار کربن می‌شود. این چاپگرها قبلاً با موفقیت در اولین ساختمان های چاپ سه بعدی اروپا، ویلاها در دبی، توربین های بادی و بزرگترین ساختمان چاپ سه بعدی در هایدلبرگ به کار گرفته شده اند. آخرین مورد اضافه شده به این مجموعه، اولین ساختمان عمومی چاپ سه بعدی اروپا، باشگاه فوتبال SC Capelle در Nordkirchen است که توسط گروه PERI انجام می شود.

در سال 2018، گروه PERI سهام شرکت دانمارکی COBOD را به دست آورد که منجر به همکاری نزدیک بین این دو شرکت شد. برای ساخت باشگاه، گروه PERI به چاپگر سه بعدی COBOD BOD2 متکی است. انتظار می رود این چاپگر پیشرفته، کلوپ دو طبقه را با ابعاد 25×15×10 متر، تنها در 140 ساعت تکمیل کند. بنابراین باشگاه فوتبال تقریباً 330 متر مربع فضای قابل استفاده خواهد داشت. طراحی خانه باشگاه که توسط شرکت معماری نوآورانه Steinhoff ایجاد شده است نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است. باشگاه SC Capelle از لیگ سوم نه تنها فناوری پیشگامانه را به نمایش می گذارد، بلکه از نظر بصری نیز خیره کننده است. ترکیبی از فناوری و جذابیت زیبایی‌شناختی گویای پیشرفت است که فراتر از مناطق شهری به مناطق روستایی نیز گسترش می‌یابد. دیتمار برگمان شهردار Nordkirchen می گوید: “این ابتکار به عنوان نشانه روشنی عمل می کند که شهرهای کوچک در مناطق روستایی نیز می توانند از نوآوری و فناوری های پیشرو بهره ببرند. با حمایت مالی قابل توجه از وزارت کشور ایالت نوردراین-وستفالن و با تخصص شرکای پروژه، ما در حال تحقق یک پروژه ساختمانی در نوردکیرشن هستیم که نه تنها در سطح محلی بلکه فراتر از منطقه ما نیز توجه را به خود جلب می کند.

باشگاه فوتبال پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی، تولید سریعتر، مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست را امکان پذیر می کند. با تولید افزودنی، مسائلی مانند کمبود نیروی کار و زمان بندی طولانی ساخت و ساز حذف می شوند. دکتر Fabian Meyer-Brötz، مدیر عامل PERI 3D Construction، بر استفاده پایدار از مواد تاکید می کند: “با توجه به چالش های مهمی مانند کمبود نیروی کار ماهر و راکد بودن بهره وری در صنعت ساخت و ساز، پرینت سه بعدی یک راه حل بسیار مورد نیاز را ارائه می دهد. ساخت سریع تر، مقرون به صرفه تر و با کاهش مصرف مواد.
بتن مورد استفاده که توسط مواد هایدلبرگ تهیه شده است، یک مصالح ساختمانی پیشرفته است که ماده‌ای معدنی 100% قابل بازیافت است و به دلیل قابلیت پمپاژ و اکستروژن آن برای چاپ سه بعدی بسیار مناسب است.

اولین ساختمان چاپ سه بعدی عمومی که پارادایم را تغییر می‌دهد

پیشرفت‌های فناوری و توانایی ترکیب طرح‌های پیچیده و خلاقانه، صنعت ساخت‌وساز را متحول می‌کند و پیامدهای گسترده‌ای برای روش‌های ساختمانی در آینده خواهد داشت. یک روند قابل توجه تغییر تدریجی سازه های مسکونی پرینت سه بعدی مانند آپارتمان ها، خانه های خصوصی و هتل ها به سمت ساختمان های عمومی چاپ سه بعدی است. این دگرگونی به یک منطقه خاص محدود نمی شود، بلکه در مقیاس بین المللی مشاهده می شود. Henrik Lund-Nielsen، بنیانگذار و مدیر کل COBOD International، مشتاقانه از این پیشرفت استقبال می کند و می گوید: “این پروژه جدید PERI نشان می دهد که چگونه می توان از چاپگرهای ما فراتر از ساخت و سازهای کم ارتفاع استفاده کرد. این ساختمان چاپ سه بعدی، اولین باشگاه فوتبال ساخته شده از طریق این تکنولوژی خلاقانه خواهد بود. علاوه بر این، اخیرا، پس از اتمام ساخت بزرگترین ساختمان پرینت سه بعدی جهان – یک انبار اسب لوکس چشمگیر با مساحت نزدیک به 1000 متر مربع در فلوریدا – نمونه های متعددی از سازه های چاپ سه بعدی غیر مسکونی در حال ظهور هستند.»

باشگاه فوتبال پرینت سه بعدی

از این رو، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که کلوپ پرینت سه‌بعدی در Nordkirchen، آغاز مجموعه‌ای از ساختمان‌های پرینت سه‌بعدی را رقم بزند که تأثیر قابل‌توجهی بر محیط‌های شهری و روستایی ما در زمان‌های آینده خواهد داشت. برای جزئیات بیشتر، لطفا به لینک اینجا مراجعه کنید.

 

منبع: 3dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *