اخبار پرینت سه بعدی

به زودی: موتورهای پرینت سه بعدی

موتورهای پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

موتورهای الکتریکی در دنیای اتوموبیل ها بسیار محبوب شده اند، زیرا که کمپانی های خودروسازی در سرتاسر جهان همه به دنبال سهیم شدن در این موج تکنولوژی هستند. طبیعتا با چنین تقاضایی، نوآوری به عرصه می آید. در طراحی خود موتورها تغییر چندانی ایجاد نشده است، اما پیشرفت های اخیر در عرصه ی تولید، طراحان موتور را ترغیب کرده است تا روشهای جدیدی را در به جهت بهبود عملکرد و کاهش وزن به کار گیرند. پیش از این به چند نمونه از گروه های تحقیقاتی و کمپانی هایی که از AM در تولید موتورهای الکتریکی شان استفاده کرده اند؛ اشاره کرده ایم. محققین MTC در Coventry بریتانیا، اخیرا بر توسعه ی موتوری با قطعات پرینت سه بعدی بیشتر، مانند سیستم خنک کننده ی پرینت سه بعدی مشغول بوده اند. تمرکز عمده ی پروژه بر توسعه گردش کار و ارزیابی سطح آمادگی فنی (TRL) و همچنین سطح آمادگی تولید (MRL) این موتورهای پرینت سه بعدی بوده است.

در تصویر زیر می توانید یکی از این موتورهای پرینت سه بعدی را مشاهده کنید. به مجرای ورودی و خروجی مایعات و کانال های ضربدری خنک کننده روی بدنه توجه کنید.

موتورهای پرینت سه بعدی

نگاره 1) موتورهای پرینت سه بعدی

با قرار دادن کانالهای خنک کننده مایع در بدنه موتور، به نظر می رسد موتور بدون گرم شدن بیش از حد، قادر به تولید قدرت بیشتری است و اینگونه 10٪ در وزن و  30٪ در ابعاد بهینه سازی می شود.

“توسعه موتورهای الکتریکی با اینکه در الویت بسیاری از بخشهای صنعتی که به دنبال بهینه سازی هزینه، کیفیت و عملکرد هستند؛ بوده است؛ حدود 100 سال است که این سطح از تمرکز و توجه را تجربه نکرده بود.” Steve Nesbitt، تکنسین ارشد در MTC

“مهندسی و یکپارچه سازی سیستم ها، اغلب در زمینه ی قطعات اصلی و متریال مصرفی، برای دستیابی به این مهم، کلید اساسی است و همین طور تکنولوژی AM کلیدی در جهت توسعه خصوصیات و فرم های پیچیده است که برای بهبود عملکرد موتورهای الکتریکی ضروری است. ”

مونتاژ دستی یا اتوماتیک؟ کدام بهتر است؟ باید صبر کرد و دید

نگاره 2) مونتاژ دستی یا اتوماتیک؟ کدام بهتر است؟ باید صبر کرد و دید

پروسه ی تولید موتورهای الکتریکی چالش های متعددی بر سر راه خود دارد: مونتاژ پیچیده یا دستی، متریال هایی که پردازش مشکلی دارند و ممکن است کمیاب یا گران باشند، مدیریت حرارتی و وزن کم.

پروژه ی موتورهای پرینت سه بعدی مزایای متعددی داشته است؛ از جمله افزایش تراکم قدرت موتور ، کاهش تعداد قطعات، افزایش راندمان تولید و کاهش زمان، هزینه ها و پسماند.

به طور خلاصه، نتایج، MTC و همکاران آنها را قادر ساخته است تا نقشه راهی را طراحی کنند و DfM/DfA را برای توسعه موتورهای پرینت سه بعدی مورد بررسی قرار دهند و زمینه هایی که نیاز به تمرکز بیشتر دارند را مشخص کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پروژه ی MTC می توانید به این لینک مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *