اخبار پرینت سه بعدی

بزرگترین آلاچیق پرینت سه بعدی جهان در Nanjing چین واقع شده است

بزرگترین آلاچیق پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

این پروژه بزرگترین آلاچیق پرینت سه بعدی تا به امروز است و در Nanjing چین شده است. این سازه در پارک تفریحی Happy Valley در نانجینگ ساخته شده است که در اواسط ماه نوامبر سال گذشته به طور رسمی بازگشایی شد. این طرح توسط Archi-Union Architects  و Fab Union ارائه شده است؛ و آنها ادعا می کنند که هدف، منعکس کردن یک ساختار آوانگارد آینده نگرانه به عنوان دروازه ای به بعدی دیگر بود است.

بزرگترین آلاچیق پرینت سه بعدی

نگاره 1) بزرگترین آلاچیق پرینت سه بعدی

این اولین بار نیست که AM در ساخت سازه های معماری اماکن عمومی استفاده می شود. تنها در زمینه ی آلاچیق ها، قبلا شاهد Deciduous، آلاچیق پرینت سه بعدی ساخته شده از بطری های پلاستیکی بازیافت شده و R-IGLO ، آلاچیق ساخته شده از PET بازیافت شده بودیم. هر دو پروژه پتانسیل این تکنولوژی و همچنین امکان استفاده از مواد بازیافتی به عنوان مصالح اولیه ی تولید را نشان می دهند. با این وجود، این آلاچیق جدید واقع در چین به لطف طراحی بدیع و ناب، معماری و ساخت و ساز را در سطح بالاتری به چالش می کشد.

فضای داخلی و تصویر مش سازه

نگاره 2) فضای داخلی و تصویر مش سازه

آلاچیق پرینت سه بعدی

به بیان دقیق تر، این آلاچیق پرینت سه بعدی در Happy Valley در نانجینگ حدود 170 فوت (52 متر) طول و 85 فوت (26 متر) عرض دارد. به علاوه، سطح پروجکشن آن حدود 14،552.8 فوت مربع (1352 متر مربع) است. شاخص ترین ویژگی این سازه، هندسه ی هایپربولیک چند بعدی آن است که امکان ساخت طاق هایی تا 30 متر را فراهم می کند، و تجربه بی نظیری را به ارمغان می آورد. از نظر طراحی، با استفاده از الگوریتم کلاژ پیکسل رنگی از 6 سایه صورتی برای هر بخش استفاده شد. سپس هر یک از پنل ها طبق الگوی تعیین شده پرینت سه بعدی شدند. تیم پس از آزمایش مکرر مقاوم مواد، ترموپلاستیک اصلاح شده رنگی در برابر اشعه ماورا بنفش را در فضای باز انتخاب کرد که بتواند با تکنولوژی دقیق پرینت پارامتری رنگ 256 رنگ را بدست آورد.

با این حال، یکی از مشکلات پرینت سه بعدی در مقیاس بزرگ، نیاز به هماهنگی در مقیاس و دقت است که فراتر از خصوصیات فیزیکی متریال پرینت سه بعدی هستند. با این حال، این پروژه برای هر دو مسئله راه حلی ارائه می دهد: بهینه سازی کلی و محاسبات سلولی. به طور کلی، یک الگوریتم بهینه سازی تقسیم سطح حاصل از یک مدل پرینت سه بعدی، تضمین کننده ی نتیجه ی قابل اعتماد و دقیق تقسیم بندی کلی پنل ها است.

در طراحی هر قسمت از 6 تناژ صورتی استفاده شده است

نگاره 3) در طراحی هر قسمت از 6 تناژ صورتی استفاده شده است

یکی از افراد مسئول این پروژه می گوید: ”ایده ی این آلاچیق، پتانسیل اثرگذاری پرینت سه بعدی در ساخت و ساز را آشکار می کند و ایده ای از چگونگی آینده به ما می دهد. این آلاچیق قابلیت های خلاقیت انسانی و دقت رباتیک را در طراحی و ساخت یادآور می شود و انقلابی در پروسه ی ساخت و ساز ایجاد می کند که آن را از روند سنتی متمایز می کند.” برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *