اخبار پرینت سه بعدی

کمپانی Kamui Cosplay یک Pip-Boy پرینت سه بعدی از بازی ویدئویی Fallout ساخت

Pip-Boy پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

به عنوان یک طرفدار بزرگ و بازیکن مشتاق بازی اکشن Fallout ، Svetlana Quindt تصمیم گرفت از شریک طراحی خود، Benni Schwarz، و برادرش Jacob برای ساخت ماکت پرینت سه بعدی معروف ترین و شناخته شده ترین اکسسوری این بازی ویدئویی یعنی دستگاه Pip-boy کمک بگیرد. در ابتدا، Svetlana تصمیم گرفت تا یکی از نسخه ی کلکسیونرهای Pip-Boy را تهیه کند، اما ظاهرا برای مچ دستش زیادی بزرگ بود. از این رو با استفاده از پرینتر سه بعدی رومیزی Zortrax M200، این گروه موفق شد یک Pip-Boy پرینت سه بعدی کاملاً سفارشی و با اندازه ی متناسب طراحی و تولید کند.

Pip-Boy پرینت سه بعدی

نگاره 1) Pip-Boy پرینت سه بعدی

Svetlana  و  Benni که از بازیکنان پروپاقرص این بازی ویدئویی از آلمان هستند، Kamui Cosplay را در سال 2003 راه اندازی کردند و اکنون برای ناشران بازی های ویدئویی و شرکت های تولید فیلم از جمله Blizzard Entertainment ، Electronic Arts و Lucasfilm Ltd. لباس و اکسسوری طراحی می کنند. در کنار استعداد و توانایی شان، پرینت سه بعدی منجر به ارتقای سطح کیفی طرح ها و تولیدات Kamui Cosplay  به صورت حرفه ای شده است. “با وجود اینکه امکانتولید تقریباً همه چیز به شیوه ی سنتی وجود دارد، جذابیت خاصی در چیزهایی که کاملا تمیز به نظر می رسند وجود دارد. بنابراین پرینت سه بعدی گزینه ی یمناسبی است. به علاوه، در حالی که پرینتر مشغول ساخت چیزی است؛ من هنوز می توانم چیزهای دیگری بسازم، بنابراین یک وضعیت برد برد است. ” Svetlana

Svetlana  و  Benni در کارگاه Kamui-Cosplay

نگاره 2) Svetlana  و  Benni در کارگاه Kamui-Cosplay

فیلامنت ABS و مراحل پس از تولید

برای شروع پرینت سه بعدی پوشش Pip-Boy، تیم تمام فایل های.stl  را از ytec3d دانلود کرد و کار را روی حدود 40 قطعه با استفاده از فیلامنت Z-ABS آغاز کرد، این ماده ای است که از نظر شیمیایی یا مکانیکی برای استفاده در سری های کوچک پوشش و اکسسوری ها عالی است. Svetlana می گوید، صرفه جویی در زمان از مزیت های عالی دیگر پرینت سه بعدی است، “با پرینت سه بعدی می توانم قطعات سبک و بادوام را در عرض چند ساعت بسازم “. علاوه بر این ، پرینت سه بعدی Svetlana و Benni را قادر ساخته است تا از سرگرمی شان به کسب و کاری قابل توجه دست پیدا کنند.

پرداخت های پس از ساخت، مرحله ی نهایی اما بسیار مهم تولید دستگاه Pip-Boy بود. پس از پرینت قطعات، تیم سازه های ساپورت را جدا کرد و با استفاده از کاغذ سنباده لبه های گرد را ایجاد کردند. همانطور که معمولا در مراحل پس از تولید متریال ABS انجام می شود؛ تیم با استفاده از استون، ABS باقی مانده را حل کرد تا به عنوان یک چسب برای اتصال اجزای مختلف قطعه عمل کند. برای دستیابی به ظاهری اصیل، تیم با استفاده از رنگ های اکریلیک مخلوط با آب، به جلوه ی فلز زنگ زده رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *