اخبار پرینت سه بعدی

گیربکس تیتانیومی پرینت سه بعدی Rodin Cars

3D Systems DMP Factory 500
میزان رضایت شما

وقتی یک استارت آپ تولیدکننده ی ابرماشین ها هستید که در تپه های دور افتاده نیوزلند مستقر شده، با اقتناع به ترفندهای قدیمی راهی به پیش نخواهید برد. از همین رو، Rodin Cars برای توسعه گیربکس 1000 اسب بخاری ماشین FZERO  به مجموعه ی قابل توجهش از پرینترهای سه بعدی فلز متکی شده است تا گیربکس تیتانیومی پرینت سه بعدی اش را بسازد. ZERO در اسم این ماشین اشاره به صفر درصد محدودیت و صفر درصد مصالحه در طراحی دارد؛ زیرا هدف ساخت ماشین مسابقه ای است که سریعتر از یک ماشین Formula 1 باشد.

“هیچ گونه مصالحه ای در هیچ بخشی از کار وجود ندارد. کل موارد کاملاً سفارشی برای پروژه ی ما صورت می گیرد. کیس تیتانیومی به نسبت کیس آلومینیومی مزایای قابل توجهی دارد. تیتانیوم در کل متریال بهتری برای این کار است؛ بنابراین از همین ابتدای کار تفاوت کیفیت مشخص است. با پرینت سه بعدی، ما می توانیم دنده های مختلف و چیزهایی را پرینت کنیم که ساخت شان به شیوه ی ریخته گری بسیار دشوارتر است.”David Dicker، بنیانگذار Rodin Cars

وقتی Dicker شنید که 3D Systems در حال توسعه یكی از بزرگترین پرینترهای سه بعدی فلزی جهان، DMP Factory 500 است ، مشتاق شد بداند كه آیا امکان پرینت تیتانیوم با آن نیز وجود دارد یا خیر. پس از آزمایش چندین پروتوتایپ با دستگاهی در Ricardo Inc ، مهندسان آنجا تشخیص دادند که بله، امکان پذیر است. بنابراینRodin  یکی از این دستگاه ها را تهیه کرد تا در زمینه طراحی و پرینت گیربکس 8 سرعته با کنترل هیدرولیکی از آن بهره ببرد.

بعد از یک سال و نیم، Ricardo وRodin  دست به کار طراحی شدند و نهایتا به گیربکسی رسیدند که تنها از 4 قسمت پرینت شده تشکیل شده است؛ به همین دلیل چنین پرینتر بزرگی لازم بود. پایین نگه داشتن تعداد قطعات نقش مهمی در افزایش استحکام دارد در عین حال که با کاهش تعداد اتصال دهنده های مورد نیاز، وزن بدنه نیز کاهش پیدا می کند. استفاده از تیتانیوم باعث کاهش چشمگیر وزن نیز می شود زیرا که با مقاومت بیشتر آن به نسبت آلومینیوم، برای دستیابی به همان استحکام، میزان تیتانیوم کمتری لازم است. البته،  کانال ها و پورت های خنک کننده در داخل کیس ارزش افزوده ایست که مانند ندارد.

گیربکس تنها قطعه ی فلزی پرینت سه بعدی در FZERO نیست. ده ها قطعه در این ماشین رقیب F1 با دستگاه های SLS و SLA در کارخانه پیشرفته وRodin  پرینت می شوند. اگر می خواهید سریعترین ماشین مسابقه ی جهان را شکست دهید، باید چیزی در آستین خود داشته باشید.

3D Systems DMP Factory 500

DMP Factory 500 از ماژول هایی با عملکرد ویژه تشکیل شده است؛ که برای بهره وری حداکثر طراحی شده اند. هر یک از ماژول های کارخانه کاملاً با یک ماژول جداشونده (RMP) سازگار است و برای حرکت بین پرینتر و ماژول های پودر برای گردش کار مداوم مهندسی شده است.

3D Systems DMP Factory 500

نگاره 1) 3D Systems DMP Factory 500-دستگاه استفاده شده برای ساخت گیربکس تیتانیومی پرینت سه بعدی Rodin

ویژگی ها

– سیستم تولید فلز AM

– مدولار بودن برای راه حل مقیاس پذیر کارخانه

– کیفیت یکنواخت، قابل تکرار

– پرینت سه بعدی فلزی با هزینه کم تر

– بهره وری بالا

– قطعات بزرگ بدون درز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *