مقالات پرینت سه بعدی

سیستم‌های تهویه و راه حل‌های سرمایشی پرینت سه بعدی

راه حل‌های سرمایشی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

بسیاری از مردم جهان همچنان از فاجعه اقلیمی که در حال وقوع است؛ اینکه از خود راضی هستند، یا درگیر یک توهم مداوم؟
اما برای شما که نگران این مشکلید، چاپ سه بعدی می تواند به شما در کاهش اثرات و حتی سود بردن از تغییرات آب و هوایی کمک کند. در این مقاله، نگاهی به چند سناریو، سیستم‌های تهویه و راه حل‌های سرمایشی می اندازیم که می توانند به شما کمک کند تا در یکی از چالش برانگیزترین بحران هایی که بشر با آن مواجه شده است، پیش بیافتید.

پمپ های حرارتی و سیستم های تهویه هوا

همچنان که شاخص‌ های گرما در حال افزایش است، مرگ و میرهای در اثر گرما نیز افزایش پیدا می‌کنند. شرایط روی کره زمین در حال سخت‌تر شدن است و این بر همه ما تأثیر می‌گذارد، اما این تاثیر در برخی مناطق به وضوح بیشتر است. در سال 2016، تخمین زده شد که حدود 365000 مرگ و میر ناشی از گرما بوده است و کشورهایی مانند هند ممکن است بار بیشتری را در آینده متحمل شوند. به نظر می رسد سیستم های تهویه هوا یک ابزار کاهش دمای منطقی هستند، اما این سیستم ها انرژی بر هستند، اغلب از کلروفلوئوروکربن ها استفاده می کنند و مدت هاست که استاندارد نشده‌اند.

سیستم‌های تهویه‌ی بهینه‌سازی شده

شرکت های Hyperganic، EOS و Strata با پرینت سه بعدی، سیستم‌های تهویه‌ی هوای کارآمدتری طراحی کردند. آنها امیدوارند که این مدل ده برابر کارآمدتر از مدل های موجود باشد. شرکت های بیشتری باید به دنبال ساخت دستگاه های مشابه باشند. از حدود سال 2012، دانشگاه مریلند روی مبدل های حرارتی با شرکای مختلف کار می کند. ما می دانیم که می توانیم چنین دستگاه هایی را به روشی بسیار بهینه برای فضا و هوانوردی بسازیم. چیزی که ما نمی دانیم این است که آیا می توانیم هزینه های این قطعات ضروری را به اندازه کافی کاهش دهیم تا آنها را برای استفاده گسترده صنعتی و خانگی قابل استفاده کنیم.
این یک نمونه‌ی عجیب از یک مشکل بزرگ است: فناوری کارآمد دریغ از کسی که برای صنعتی کردن آن وقت بگذارد.

راه حل‌های سرمایشی پرینت سه بعدی

پمپ های حرارتی در اروپا محبوبیت بسیاری دارند. این سیستم ها را می توان به طور قابل توجهی بهبود بخشید، به عنوان مثال با چاپ سه بعدی نسخه های بهبود یافته‌ی اجزا به صورت جداگانه، درست مانند کاری که Daikin کرده است. اتفاقاً، بخش مواد شیمیایی Daikin همچنین یک فلوروپلیمر برای PBF ایجاد کرد. دیگران نیز از HVAC پیروی کرده‌اند، از جمله شرکت معماری BVN، که کانال‌های پرینت سه بعدی آن نه تنها زیباتر، بلکه کارآمدتر است.

راه حل‌های سرمایشی پرینت سه بعدی

از مواد TCPoly برای پرینت سه بعدی Xpanel‌هایی استفاده شده است که می‌توان آن‌ها را به سیستم‌های HVAC موجود اضافه کرد تا هم کارآمدتر از نمونه‌های سنتی ساخته شده باشد و هم هزینه‌های گرمایش را کاهش دهد.
سازه های سرامیکی پرینت سه بعدی می توانند به طور طبیعی خنک باشند یا یک خانه را خنک کنند، همانطور که توسط “Cool Brick” که برای خنک کردن غیرفعال اتاق استفاده می شود، نشان داده شده. سرامیک ها را می توان برای ساختارهای خنک کننده تبخیر مستقیم استفاده کرد، اما مواد دیگری مانند پودر بامبو نیز ممکن است در نظر گرفته شود. می‌توان یخچال‌های خنک‌کننده تبخیری و کوزه‌های آب ساخت.
همچنین ممکن است سازه‌های بیرونی را ببینیم که خنک‌کننده و سایه‌اندازی برای مناطق باغ فراهم می‌کنند، شبیه به Earthenwind شرکت Bat El Hirsh. این می تواند یک دسته محصول کاملاً جدید باشد که می تواند فضاهای بیرونی را مناسب سازی کند.

راه حل‌های سرمایشی پرینت سه بعدی

20 درصد از برق مصرفی در ساختمان ها سیستم های تهویه مطبوع آنها را تغذیه می کند. در حالی که در ژاپن، 91 درصد از خانوارها در واحدهای مجهز به AC سکونت دارند، در حالی که تنها 5 درصد از خانوارهای هندی از این امکان برخوردارند. برآوردها نشان می دهد که در سال 2050، ممکن است 1.4 میلیارد دستگاه تهویه مطبوع تنها در چین وجود داشته باشد، در حالی که این رقم امروز 500 میلیون است. تخمین زده می شود که ایالات متحده تا آن زمان نزدیک به 200 میلیون واحد اضافه کند، در حالی که اتحادیه اروپا 100 میلیون واحد و هند 1.3 میلیارد واحد اضافه می کند. این یک فرصت مالی بزرگ است که می تواند به محافظت از سیاره و بهبود زندگی برای همه انسان ها کمک کند. تأثیر فردی تهویه مطبوع با چاپ سه بعدی می تواند بسیاری از چیزهای دیگر را تحت الشعاع قرار دهد که ما زمان و پول بیشتری را صرف آنها می کنیم.

تهویه‌ی هوای شخصی

راه حل‌های سرمایشی پرینت سه بعدی

ما در مورد افرادی که در طول روز از اسکوتر باتری دار برای رفت و آمد هایشان استفاده می کنند، فکر بدی نمی کنیم. سالانه 5 میلیون نفر در اثر گرما یا سرمای شدید جان خود را از دست می دهند و بیش از 365000 نفر در اثر گرما جان خود را از دست می دهند. در ایالات متحده، مرگ و میر ناشی از گرما زیاد است، بنابراین متعاقبا هزینه های اجتماعی وجود دارد. احتمالاً مردم نیز برای اینکه با ترس کمتری از مرگ و میر خود زندگی کنند، هزینه خواهند کرد. یکی از دسته بندی محصولات ممکن است تهویه مطبوع شخصی سازی شده باشد.
این تهویه های شخصی سازی شده می توانند تنها چند دلار یا بیش از 200 دلار قیمت داشته باشند. قیمت اکثر آنها حدود 20 تا 30 دلار است. در حال حاضر، این دستگاه های فن گردنی ساده، با قابلیت شارژ آسان، ساخته می شوند، اما تصور کنید که هزینه تحقیق و توسعه و کیفیت بالایی را در این دستگاه ها سرمایه گذاری کنید تا دولت، صنعت ساخت و ساز، و کارکنان پست، به علاوه‌ی افرادی که به طور قابل توجهی نیاز به حضور در محیط‌های خارجی دارند، بتوانند راحت تر و ایمن تر باشند. آنها می توانند مبدل های حرارتی چاپ شده سه بعدی و کانال هایی داشته باشند که منجر به یک دستگاه سبک تر و کارآمدتر می شود. به جای خنک کردن کل ساختمان، مردم را خنک می کنیم و چاپ سه بعدی می تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

سیستا؟

می‌دانم که واراد کردن صنعت چاپ سه‌بعدی به دل کندن از فیکسچرها و رفتن به سراغ دستگاه‌ها و محصولاتی که می‌توانند میلیاردها درآمد خالص داشته باشند، دشوار خواهد بود. تغییر در رفتار انسان دشوار است. با این حال، اگر در واداشتن شرکت خود به ایجاد راه حلی برای دنیای در معرض خطر آب و هوا موفق باشید، می توانید برای همنوعان خود و همچنین حساب بانکی خود، کارهای خوبی انجام دهید. در اسپانیا، Siesta به این معنی است که شما در طول تابستان کار روی زمین را صبح زود شروع می کنید؛ برای یک ناهار طولانی با یک چرت در گرم ترین قسمت روز مکث می کنید، سپس به کار خود باز می گردید. اروپایی‌های شمالی همیشه به نوعی به استراحت به‌عنوان یک آناکرونیسم تنبل نگاه کرده‌اند. با این حال، آنها فراموش می کنند که یک صاحب فروشگاه اسپانیایی با خوشحالی دوباره ساعت 17:00 مغازه باز می کند و تا ساعت 21:30 که یک آلمانی با خیال راحت در خانه است، کار می کند. Siesta ساعات کار و ساعات خرید را به ساعت‌های راحت‌تر عصر و صبح افزایش می‌دهد، زمانی که شرایط زندگی راحت‌تر است و استرس کمتری بر بدن وارد می‌کند. کارگران ساختمانی ساعت 6 یا 7 صبح سر کار می آیند و در زمانی که دما برای آنها کمترین خطر را دارد، زود کار را تمام می کنند. سایر اروپایی‌ها به جای اتخاذ رویکردی مشابه و بسیار ایمن‌تر که اسپانیا برای سال‌ها داشته است، در گرم‌ترین بخش‌های روز کار می‌کنند. در یک دنیای عقلانی، در نظر گرفتن حس و امنیت ارائه شدا توسط ایده‌ی siesta بسیار منطقی است.

 

منبع: 3dprint

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *