اخبار پرینت سه بعدی

ایمپلنت‌های قفسه سینه‌ی پرینت سه بعدی BellaSeno

ایمپلنت‌های قفسه سینه‌ی پرینت سه بعدی BellaSeno
میزان رضایت شما

شرکت آلمانی  BellaSeno GmbH که در سال 2015 تأسیس شد، ایمپلنت‌های بازسازی استخوان و بافت ماهیچه‌ی چاپ سه بعدی قابل جذب جدیدی را توسعه داد و تابستان گذشته دو آزمایش بالینی را برای محصولات ایمپلنت سینه و قفسه سینه چاپ سه بعدی خود در استرالیا، جایی که شعبه‌اش در آن قرار دارد، اعلام کرد. اخیراً، این شرکت تجهیزات پزشکی که گواهی ISO 13485 اروپا را دارد، برای ایمپلنت‌های حفاری استخوان و پکتوس پرینت سه بعدی سفارشی خود مجوز دریافت کرده است. این دسترسی به بازار اروپا به BellaSeno این امکان را می‌دهد تا گام بزرگی در تجاری‌سازی محصولات پزشکی چاپ سه بعدی بردارد.

Pectus excavatum یک ناهنجاری مادرزادی رایج در دیواره قفسه سینه است که در آن استخوان سینه در قفسه سینه فرو رفته است و ایمپلنت‌های سفارشی این شرکت برای این ناهنجاری از اولین محصولات پزشکی ترمیمی چاپ سه بعدی هستند که در واقع می توانند در جراحی های ترمیمی و پلاستیک استفاده شوند. مهندسان متخصص و جراحان معالج با هم همکاری می‌کنند تا با استفاده از این ایمپلنت‌های سفارشی، استتاری برای این نقص‌های پیچیده ایجاد کنند که از یک ماده کاملاً قابل جذب PCL چاپ شده‌اند. این ماده، بافت طبیعی بیمار را هدایت می کند تا به داخل ایمپلنت رشد کند و در طول زمان بدون باقی گذاشتن مواد خارجی در بدن جایگزین آن می شود.

ایمپلنت‌های قفسه سینه‌ی پرینت سه بعدی BellaSeno

“نتایج اولیه از اولین بیماران نشان می دهد که ایمپلنت های قابل جذب ما ایمن هستند، به خوبی با بدن بیمار سازگار هستند. ما متقاعد شده‌ایم که رویکرد ما پتانسیل تغییر پارادایم در جراحی ترمیمی را دارد، رشته‌ای که برای بازسازی ساختارهای پیچیده سه‌بعدی به نوآوری نیاز دارد.» توبیاس گروسنر، مدیر ارشد پزشکی BellaSeno.

فرآیند تولید بدون نیاز به لمس و مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت، تولید خودکار دستگاه‌ها و محصولات پزشکی با ویژگی‌های شخصی‌شده و ایمنی و مقیاس‌پذیری بالای بیمار را امکان‌پذیر می‌سازد و پلت‌فرم فناوری اختصاصی AM آن، نیازهای لازم ایمپلنت‌های پزشکی را چه برای بافت نرم و چه استخوان برآورده می‌کند. BellaSeno از این پلتفرم برای ساخت انواع مختلفی از ایمپلنت های پزشکی استریل سفارشی و همچنین ایمپلنت استفاده می کند.

با استفاده از نرم‌افزار طراحی سفارشی BellaSeno، معماری‌های مبتنی بر سلول واحد سه بعدی استحکام و انعطاف‌پذیری را بهینه می‌کنند. طراحی متخلخل کاملا باز امکان ادغام کامل ایمپلنت را در بدن (یعنی بدون کپسوله شدن) ممکن می‌سازد.»

ایمپلنت‌های قفسه سینه‌ی پرینت سه بعدی BellaSeno

ایمپلنت های PCL پرینت سه بعدی برای نقش‌های پیچیده‌ی استخوانی نیز قابل جذب و سفارشی هستند. ایمپلنت‌ها قفس‌های نگهدارنده استخوان هستند که به “حفظ ایمن” پیوندهای استخوان اتولوگ و آلوژنیک در نواقص و حفره‌های سگمنتال استخوان کمک می‌کنند. این نسبت به تاکتیک اتوگرافت معمولی برای بازسازی استخوان که فاقد ثبات است و نمی‌توان آن را به روشی کنترل‌شده در حفره‌ها قرار داد، یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود.

 

اخیرا در کنگره فدراسیون اروپایی انجمن‌های ملی ارتوپدی و تروماتولوژی (EFORT) نشان داده شده است که ایمپلنت‌های پزشکی پرینت سه بعدی BellaSeno دارای خواص مکانیکی عالی هستند و می‌توانند چرخه‌های فشار طولانی‌تر و بارهای بیشتری را نسبت به رقبا تحمل کنند. به علاوه، در اوایل سال جاری، این شرکت مجوز بازار برای ایمپلنت‌های استخوانی قابل جذب پرینت سه‌بعدی ساخته‌شده با پلیمرهای Resomer Evonik را دریافت کرد.

“خوشحالیم که به بازار اروپا برای ایمپلنت‌های استخوانی و پکتوس سفارشی خود دسترسی پیدا کرده‌ایم. داده‌های بالینی از بیمارانی که ایمپلنت‌ها را دریافت کرده‌اند تا به امروز بسیار دلگرم‌کننده بوده است. ما اکنون به دنبال دریافت مجوزهای بازار در سایر مناطق جغرافیایی و اضافه کردن محصولات دیگر مانند ایمپلنت‌های سینه‌ای هستیم که هم برای بازسازی سینه و هم برای جراحی پلاستیک مناسب هستند. هدف ما تبدیل شدن به یک شرکت با پورتفولیویی متنوع است و زیرساخت های تولیدی همه کاره و پیچیده، ما را در موقعیت عالی برای رسیدن به این هدف قرار می دهد.” Mohit Chhaya، مدیر عامل BellaSeno

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *