اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

آیا فروش پرینترهای سه بعدی به زمان پیش از کوید باز میگردد؟

فروش پرینترهای سه بعدی
میزان رضایت شما

سال گذشته با وقوع پندمی بسیاری از صنایع به شدت تحت تاثیر قرار گرفتند. با این حال، می توان گفت پرینت سه بعدی به اندازه سایر صنایع متضرر نشده است، اما همچنان تحت تأثیر این همه گیری بود. این امر به ویژه در زمینه فروش پرینترهای سه بعدی مشاهده شد. اطلاعات جدید بازار از CONTEXT، کمپانی اطلاعات بازار IT، این موضوع را تایید کرده است و نشان می‌دهد که محموله‌های پرینترهای سه بعدی در سال 2021 هنوز از سطح سال 2019 فراتر نرفته است. و به نظر می رسد تا سال آینده بهبود یابد.

فروش پرینترهای سه بعدی

در این تحقیق بازار، CONTEXT نشان می دهد که اگرچه فروش محموله های پرینترهای سه بعدی صنعتی و طراحی به میزان قابل توجهی کاهش یافته، فروش پرینترهای سه بعدی سرگرمی و DIY در واقع 18 درصد در سال 2020 افزایش یافت.

نمودار مقایسه ی فروش پرینترهای سه بعدی صنعتی و طراحی

نگاره 2) نمودار مقایسه ی فروش پرینترهای سه بعدی صنعتی و طراحی

از طرفی نیز یافته های سال 2021 کاملا متفاوت است. برای مثال، CONTEXT دریافته است که در هر دو زمینه، آمار معکوس شده است. به این معنی که، فروش پرینترهای شخصی و سرگرمی با کاهش 32% رو به رو شده است و از طرفی فروش پرینترهای سه بعدی صنعتی و طراحی افزایش یافته است. همانطور که در نمودار بالا می بینید، فروش پرینترهای سه بعدی طراحی (با قیمت هایی بین 20 تا 110 هزار دلار) از سال 2020 تا 43% افزایش یافته است در حالی که فروش پرینترهای سه بعدی صنعتی (با قیمت بیش از 100 هزار دلار) 61% افزایش یافته است. به علاوه، آنها خاطرنشان می‌کنند که تغییرات مثبت در محموله‌های پرینترهای سه بعدی صنعتی در آمریکای شمالی بیش از هر منطقه ی دیگری قابل توجه بوده، در حالی که در اروپای غربی و چین رشد متوسطی داشته است.

بیشتر بخوانید...
کوید-19 به وقوع انقلاب صنعتی چهارم سرعت بخشید

در نهایت، به نظر می‌رسد که محموله‌های پرینترهای سه بعدی حرفه‌ای با کلاس قیمت بالا در واقع به طور کامل بهبود یافته و نسبت به زمان پیش از COVID با رشد مواجه شده است. به طور کلی، طبق CONTEXT، محموله‌های پرینترهای سه بعدی حرفه‌ای با کلاس قیمت کمتر تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفتند و با کاهش فروش اندکی نسبت به سال 2019 مواجه شدند. اکنون، محموله‌ها نسبت به سال 2020، 38% افزایش یافته است، به این معنی که فروش از سال 2019 حدود 33 درصد افزایش یافته است. 10 تولید کننده برتر از جمله Stratasys، Markforged، 3D Systems و Desktop Metal، همگی عملکرد خوبی داشته اند.

Desktop Metal از دسته کمپانی های پرینت سه بعدی بود که فصل پر فروشی را پشت سر گذاشت

نگاره 3) Desktop Metal از دسته کمپانی های پرینت سه بعدی بود که فصل پر فروشی را پشت سر گذاشت

با این حال، Chris Connery، معاون تحقیقات جهانی در CONTEXT گفت:”شرکت‌ها، به‌ویژه شرکت‌هایی که در ایالات متحده و چین مستقر هستند، با از سرگیری مجدد رویدادهای تجاری در سراسر جهان، به رشد در نیمه دوم سال 2021 خوش‌بین هستند. این خوش‌بینی باید مبتنی بر فعالیت‌های بازاریابی مرتبط با فهرست‌های عمومی جدید باشد و به نسبت تعدیل شود، از طرفی نیز با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های منفرد با افزودن تکنولوژی پرینت سه بعدی به مجموعه‌های خود در پی رشد و توسعه هستند، مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. در مجموع، اعداد و ارقام امیدوارکننده هستند. و کمپانی CONTEXT انتظار دارد که شاهد ادامه رشد بازار باشد و تا سال آینده حتی از سطوح قبل از پندمی نیز فراتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *