مقالات پرینت سه بعدی

کوید-19 به وقوع انقلاب صنعتی چهارم سرعت بخشید

کوید-19 به وقوع انقلاب صنعتی چهارم سرعت بخشید
میزان رضایت شما

به لطف پندمیک که جهان را وادار به خلق راهکارهای نو برای تهدیدهای جانی، ورشکستگی بیزینس ها و مسائل روزمره کرده است؛ انقلاب صنعتی چهارم سریع تر از آن چه پیشبینی می کردیم، در حال وقوع است. به جرئت می توان گفت کوید-19 به وقوع انقلاب صنعتی چهارم سرعت بخشید.

کوید بر تمامی کسب و کارهایی که فکرش را بکنید تأثیرگذاشته است؛ ما را به فکر کردن فراتر از هر زمان دیگری واداشته و در موقعیت هایی قرارمان داده است که هیچگاه فکرش را هم نمی کردیم.

با وارد شدن به سال 2021 انتظار می رود که نه تنها شاهد تغییرات و نوآوری های هرچه بیشتری از کسب و کارهای متنوع و کمپانی های بزرگ باشیم؛ بلکه از روی نیاز این نوآوری ها را از جانب شهروندان عادی، دانشجوها و دبیران و…هم خواهیم دید.

با تعطیلی کارخانه ها و بسیاری از کسب و کارهای کوچک، پیدا کردن قطعاتی که برای تعمیر خانه هایمان و یا اداره ی کسب و کارمان و یا حتی ادامه ی فعالیت و زندگیمان نیاز داریم؛ سخت تر از هر زمانی در زندگیمان شده است.

به لطف متخصصین AM، پرینت سه بعدی و کمپانی ها می توانیم قطعاتی را خودمان و در عرض چند ساعت بسازیم و این مسئله فرصتی در اختیار ما قرار داده است تا بخشی از راهکارها و طراحی هایمان را به اشتراک بگذاریم تا کمکی به سایر افراد کرده باشیم.

“در این روزهای سخت باید جرئت برداشتن قدم های بزرگ و شجاعانه داشته باشیم و چیزهایی که آینده را برایمان تضمین نمی کنند؛ کنار بگذاریم. از ارزش های اصلی تکنولوژی چون تکنولوژی AM بهره برداری کنیم و به سمت جلو و و به سمت پیشرفت و انجام دادن کارها به روش های با معنی و ارزشمند حرکت کنیم.

ما باور داریم تکنولوژی AM ارزشمند و با معنی است؛ زیرا افراد را در جهت تصمیم گیری های درست و بهتر قرار می دهد. کوید-19 ثابت کرده است که AM می تواند راهکارهای مثبتی ارائه دهد و از پس چالش های بسیاری بر بیاید. اما تا کنون از تمام پتانسیل آن بهره برداری نکرده ایم؛ ارزش اصلی AM، تواناییش در تولید قطعاتیست که روش های دیگر قادر به آن نیستند.” Fried Vancrean، مؤسس و مدیر Materialise

موج جدید نوآوری و خلاقیت

کوید-19 به وقوع انقلاب صنعتی چهارم سرعت بخشید

نگاره 1) کوید-19 به وقوع انقلاب صنعتی چهارم سرعت بخشید

” تکنولوژی AM و یا پرینت سه بعدی بیش از 30 سال عمر دارد. برای مدت زیادی تنها تعداد محدودی تکنولوژی در دسترس بود و اغلب برای اهدافی چون تولید پروتوتایپ مورد استفاده قرار می گرفت. اما در سال های اخیر شاهد موج جدیدی از خلاقیت و نوآوری در این زمینه بوده ایم. فراتر رفتن از مهندسی و دیزاین و تولید قطعاتی با تولید بالا.” John Kawola، مدیر Boston Micro Fabrication

با استفاده از پرینت سه بعدی ما می توانیم راهکاهای پایدارتری برای تولید محصولات ارائه دهیم، پسماند کمتری تولید کنیم و آن را تبدیل به منبع درآمد جدیدی برای خود و خانواده هایمان کنیم.

با گسترش ویروس کرونا، دنیا وارد شرایطی اضطراری شد. بیمارستان ها و مراکز درمانی با کمبود محصولات پزشکی و محصولات روزمره و همچنین کاهش کیفیت آن ها رو به رو شدند.

با تکنولوژی پرینت سه بعدی نه تنها کمپانی ها و افرادی که از پرینت سه بعدی به عنوان سرگرمی استفاده می کنند به روش هایی برای کمک به حل این مسائل دست پیدا کرداند؛ بلکه اکنون بسیاری از افراد هم از آن درآمدزایی می کنند.

هر روزه شاهد بازگشایی هرچه بیشتر مراکز پرینت سه بعدی هستیم و به لطف پرینت سه بعدی و پرینترهای سه بعدی که با قیمت های مقرون به صرفه دردسترس هستند؛ افرادی که مشاغل خود را از دست داده اند؛ مسیرهایی برای تأمین زندگی پیش روی خود دیدند.

پیشرفت های قابل پیشبینی تولید افزایشی در سال 2021

پیشبینی می شود پتانسیل بخش های دندان پزشکی و کارخانه ها برای پیشرفت، بیش از هر بخش دیگری باشد. تولید کننده های کوچک بیشتر به سمت تولید قطعات سفارشی با تولید محدود خواهند رفت و صنعت دندان پزشکی از پرینت قالب ها مستقیما به سراغ پرینت خود قطعات مصرفی می رود.

نرم افزارهای طراحی سه بعدی هم مسیر رو به پیشرفتی را با سرعت بیش از پیش طی می کنند. از نرم افزارهای برش تا ابزارهای مدیریت ابری. همچنین منتظر پرینترهای پیشرفته تر در بازار باشید.

مشتاقانه منتظر دستاوردهای 2021 و گزارش آن ها به شما خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *