اخبار پرینت سه بعدی

نمایش موفقیت آمیز پرینت سه بعدی توسط ارتش آمریکا

نمایش موفقیت آمیز پرینت سه بعدی توسط ارتش آمریکا
میزان رضایت شما

نمایش موفقیت آمیز پرینت سه بعدی توسط ارتش آمریکابر کسی پوشیده نیست که ارتش ایالات متحده برای برخی از کاربردهای جالب در بخش دفاعی به طور فزاینده ای به چاپ سه بعدی روی آورده است. در واقع، در چند سال گذشته، ما شاهد پروژه‌هایی از جمله استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت زیردریایی، چاپ سه بعدی دندان در کشتی‌های نیروی دریایی و … بوده‌ایم. اکنون اخبار هیجان‌انگیزتری از کنسرسیوم تحقیقات و آموزش تولید افزودنی (CAMRE) در دانشکده تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی (NPS) منتشر شده است. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، CAMRE به همراه واحد نوآوری دریایی (MIU) و گروه هواپیماهای دریایی (MAG) 39 برای اولین نمایش موفقیت آمیز پرینت سه بعدی حین پرواز بر روی هواپیمای تیلتروتور MV-22 Osprey سپاه نیروی دریایی ایالات متحده همکاری کردند. شاید قبلاً نام دانشکده تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی را شنیده باشید. مدرسه تحصیلات تکمیلی دولتی مستقر در کالیفرنیا توسط نیروی دریایی ایالات متحده اداره می شود و به دنبال ارائه تحصیلات تکمیلی متمرکز بر دفاع برای دانشجویان خود است. همچنین یکی از پیشگامان در مورد افزایش محدودیت های تولید مواد افزودنی در ارتش بوده است. در واقع، این NPS بود که برای اولین بار توانایی‌های تولید مواد افزودنی را برای نیروی دریایی و تفنگداران دریایی، از جمله با استفاده از ElemX از زیراکس برای تعریف برنامه‌های مختلف در آینده بررسی کرد. بنابراین جای تعجب نیست که این پیشرفت اخیر از آنها حاصل شده است. کریس کوران، مدیر برنامه در CAMRE توضیح داد: «ما در موقعیتی منحصر به فرد هستیم که می‌توانیم به سرعت از نیروی مشترک حمایت کنیم و پذیرش تولید پیشرفته را تسریع کنیم. این تنها یکی از بسیاری از رویدادهایی است که ما منابعی را به آن اختصاص می دهیم که تحقیقات خود را به اشتراک می گذاریم و تجهیزات و دانش فنی را به اعضای خدمات ارائه می دهیم.” این پرینت سه بعدی در حین پرواز نمونه دیگری از باور آن‌ها به پتاسنیل AM در انقلابی کردن نیروهای مسلح آمریکا است.

نمایش موفقیت آمیز پرینت سه بعدی توسط ارتش آمریکا

چرا پرینت سه بعدی در حین پرواز؟

اما چرا پرینت سه بعدی برای ارتش اینقدر جذاب است؟ خوب، تقریباً به همان دلیلی که تولید مواد افزودنی در تعدادی از صنایع مختلف استفاده می‌شود. انعطاف‌پذیری و سرعت این فناوری‌، آمادگی برای ماموریت‌ها را به‌ویژه هنگام نیاز به واکنش‌های سریع به‌شدت افزایش می‌دهد. این به ویژه برای چاپ سه بعدی رباتیک و دستگاه های پزشکی ارزشمند است. در واقع، بخشی که برای اولین بار در حین پرواز به صورت سه بعدی چاپ شد، یک آتل پزشکی بود که با اسکن سه بعدی بازوی یک نیروی ارتش ساخته شده بود. سپس با کمک نرم افزار طراحی مولد به مدل تبدیل شد. آتل روی Osprey در حال تیک آف و مانورهای حین پرواز، چاپ شد.
چاپگر سه بعدی مورد استفاده برای این نمایش نیز قابل توجه است. این سیستم که سیستم عملیاتی ساخت پیشرفته (AMOS) نام دارد، توسط اسپنسر کورولوی، مهندس مرکز جنگ اطلاعات نیروی دریایی (NIWC) اقیانوس آرام در سن دیگو توسعه داده شد. طبق بیانیه مطبوعاتی، AMOS به دلیل سرعت، قابلیت اطمینان و استحکام اکسپدیشن مشهور است. همه ویژگی های مهم در مورد تجهیزاتی که باید در ماموریت های نظامی استفاده شوند. همانطور که گفته شد، ما از فناوری سه بعدی دقیقی که استفاده می کنند اطلاعی نداریم. با توجه به تمرکز بر پزشکی، مطمئناً می تواند هر عددی باشد، از جمله اکستروژن، SLS و فوتوپلیمریزاسیون vat، که همگی در حال حاضر در این زمینه استفاده می شوند.

نمایش موفقیت آمیز پرینت سه بعدی توسط ارتش آمریکا

سرهنگ دوم مایکل رادیگان، رابط NPS از MIU، در نتیجه گفت: «ما فقط سطح قابلیت‌هایی را که از توانایی پرینت سه‌بعدی در پرواز به دست می‌آیند، بررسی می‌کنیم. نصب ده ها چاپگر به صورت مدولار در هواپیما، توانایی تولید سیار را در مقیاسی به ارمغان می آورد که قبلاً تجربه نکرده بودیم.” شما می توانید در بیانیه مطبوعاتی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

منبع: 3Dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *