اخبار پرینت سه بعدی

ماسک های پرینت سه بعدی سریال بازی مرکب

ماسک های پرینت سه بعدی سریال بازی مرکب
4.3/5 - (9 امتیاز)

نظر شما در مورد درام جدید کره ای Netflix، بازی مرکب هرچه باشد؛ (پر بیننده ترین سریال در 90 کشور)، یک چیز را به طور قطع می دانیم … که به احتمال زیاد، هالووین امسال، لباس ها و ماسک های این سریال را خواهیم دید. با اینکه هیچ تأییدیه ای از سوی Netflix یا گروه تولید وجود ندارد، اینطور به نظر می رسد که ماسک های شخصیت های این سریال، به شیوه ی پرینت سه بعدی ساخته شده باشند.

بنابراین، بیایید به برخی از ماسک های این سریال نگاهی بی اندازیم.

بازی گردان / Frontman

به دلیل هندسه ساده و قابلیت پرینت سه بعدی این طرح که آن را برای پرینترها و فیلامنت های مقرون به صرفه مناسب ساخته است؛ سازندگان به سرعت به طراحی ماسک Frontman پرداختند.

ماسک های پرینت سه بعدی سریال بازی مرکب

نگاره 1) ماسک های پرینت سه بعدی سریال بازی مرکب

مدیران / سربازان / کارگران

کارگران دنیای Squid Game را می توان از طریق لباس های صورتی رنگشان و 3 نماد از 4 نماد کنترلرهای Playstation که در جلوی ماسک های مش مشکی شان چاپ شده، تشخیص داد.

در واقع، این نمادها هیچ ارتباطی با سونی ندارند، و اجزایی از Hangul که نام کره ای بازی Squid Game (Ojingeo Geim) را تشکیل می دهند؛ هستند.

پرینت یا فلز لیزر کات شده و فرم داده شده؟

این ماسک ها مرتب در سرتاسر سریال و در تعداد قابل توجهی نشان داده می شوند، از این رو این سوال پیش می آید که آیا به شیوه ی پرینت سه بعدی ساخته شده اند یا به طور سنتی؟

در هر صورت، مگر اینکه بخواهید ارتشی از سربازان برای هالووین آماده کنید، پرینت یکی از این ماسک ها روی یک پرینتر رومیزی می تاند بسیار مقرون به صرفه باشد.

در این مورد ممکن است، پرینتر رزینی بهترین گزینه باشد، زیرا تمیز کردن حفره های یک پرینت FDM ممکن است کمی خسته کننده باشد…

ماسک های VIP ها

پیچیده ترین ماسک ها در این سریال، متعلق به VIP ها است. آنها با ماسک هایی به شکل حیواناتی مانند خوک (که کاملا هم مناسب است) و موجودات دیگر ظاهر می شوند.

ماسک ها با نوعی روکش طلا پوشانده شده اند و ماسک های اصلی VIP دارای برق و انعکاسی رنگین کمانی هستند. به شخصه بسیار کنجکاوم بدانم که فینیش این ماسک ها چطور اعمال شده.

ماسک های احتمالا پرینت سه بعدی شده ی VIP ها

نگاره 3) ماسک های احتمالا پرینت سه بعدی شده ی VIP ها

مدل سه بعدی این ماسک ها در سایت های مرتبط متعدی موجود است و حتی در سایت های خرده فروشی مانند Lazada و Shoppee هم در آسیا به فروش می رسند.

این نسخه های خریداری شده، به نظر می رسد از لاتکس قالب گیری شده ساخته شده باشند. کیفیت این ماسک ها را نمی توان تضمین کرد، اما اگر خودتان مایل به پرینت باشید، می توانید انواع زیادی از ماسک های VIP را در Renderhub پیدا کنید، به ویژه Blackstar90 که ظاهراً سخت مشغول بوده است و انواع گوناگونی از ماسک ها را در سایتش موجود دارد.

در نهایت این ماسک ها با روکش طلایی پوشانده می شوند، از این رو احتمالاً FDM یا رزین کار را راه می اندازند و سپس می توان از نوعی پرایمر و یا رنگ فلزی به عنوان فینیش استفاده کرد.

به طور خلاصه، می توان گفت که همه ی اکسسوار ها و ماسک های موجود در سریال، برای پرینت سه بعدی کاملاً مناسب هستند و احتمال هم می رود که از پرینت سه بعدی در تولید واقعی آن ها استفاده شده باشد.

البته، هیچگونه تأییدی در این مورد نداریم ، اما هندسه ی ماسک ها (به ویژه ماسک های VIP) برای روش های تولید سنتی بسیار زمان بر و پیچیده هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *