اخبار پرینت سه بعدی

بایو پرینترهای سه بعدی

بایو پرینترهای سه بعدی
میزان رضایت شما

ماه گذشته ، 3D Systems از خرید کمانی Allevi، تولید کننده ی بایوپرینتر خبر داد. این آخرین اقدام از مجموعه اقدامات این شرکت جهت صدرنشینی در جدول پرینت بیولوژیک است. ما پیش از ریه های پرینت شده ی این کمپانی مطلبی منتشر کردیم. اما در این مقاله به جزئیات بیشتری در رابطه با بایو پرینترهای سه بعدی Allevi و متریال های آن ها می پردازیم.

بایو پرینت

بایو پرینترهای سه بعدی Allevi در سه مدل مختلف به نام های Allevi 1 ، Allevi 2 و Allevi 3 ارائه می شوند. این مدل ها از نظر اندازه ، دقت و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. به گفته این شرکت ، Allevi 1 کوچکترین رد پا و گسترده ترین طیف متریال ها را در بین بایو پرینترهای سه بعدی موجود در بازار دارد. حجم چاپ آن 9 × 6 × 13 سانتی متر (702 سانتی متر مربع) است و 7 کیلوگرم وزن دارد.

بایو پرینترهای سه بعدی

نگاره 1) بایو پرینترهای سه بعدی

متریال های بایونیک

طیف وسیعی متریال ها به واسطه ی دمای بالا و فشارهای زیاد ایجاد شده توسط سیستم گرمایش و سیستم اکستروژن نوماتیک امکان پذیر می شود. چراغ های پخت LED هم، در صورت نیاز، امکان پخت رزین های حساس به نور عکاسی را در تمام مدل ها فراهم می کنند.متریال های bioink قابل پرینت این چنینی در سایت خود کمپانی شامل: Liver dECM  (جهت آزمایشات ریوی)، کلاژن های مختلف و چیزی به نام استخوان هایپرلستیک است. حتی پروتئین های ابریشمی هم دارند.

silk fibroin

نگاره 2) silk fibroin

بزرگتر

Allevi 3، دارای سه اکسترودر و حجم ساخت 9 × 6 × 13 سانتی متر (702 سانتی متر مربع) است. این مدل 8.8 کیلوگرم وزن دارد.  Allevi 3  با دقت 1 میکرونی در تمامی محورها، دقیق ترین مدل از بین هر سه مدل است.در مقابل Allevi 1 قرار دارد با دقت 7.5μm در محور XY و Allevi 2 با 5μm در محور XY . همه مدل های بایو پرینترهای سه بعدی Allevi در محور z،  از دقت 1 μm برخوردار هستند. Allevi 3 علاوه بر بزرگتر و دقیق تر بودن، دارای یک بستر پرینت گرمایشی نیز هست؛ که می تواند تا 60 درجه سانتی گراد گرم شود. نمونه های کوچکتر از این قابلیت برخوردار نیستند. Allevi 1 و Allevi 3 با سیستم اکسترودر متحرک Allevi CORE سازگار هستند که سرنگ های پلاستیکی یا فلزی 5 میلی لیتری را با luer-lock می پذیرند. ظاهراً برای پرینت بایونیک های بافت سخت که نیازمند دمای بالاتری هستند؛ به یک نمونه ی فلزی نیاز دارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *