اخبار پرینت سه بعدی

خانه ی پرینت سه بعدی Habitat for Humanity

خانه های پرینت سه بعدی Habitat for Humanity
میزان رضایت شما

بار دیگر ، پرینت سه بعدی ارزش خود را در زمینه ساخت و ساز به اثبات رسانده است. سازمان غیر انتفاعی مسکن سازی Habitat for Humanity، ساخت خانه ی پرینت سه بعدی جدیدی را در شهر تمپ، آریزونا آغاز کرده است. خانه ی پرینت سه بعدی Habitat for Humanity، سه خوابه، با دو حمام با استفاده از پرینتر COBOD’s BOD2 و با کمک Peri، که به دلیل ساخت ساختمان های دو و سه طبقه ی پرینت سه بعدی در اروپا مشهور است، ساخته خواهد شد. این اولین باری است که این سازمان غیرانتفاعی خانه ای پرینت سه بعدی در ایالات متحده می سازد و امید است که این پروژه بتواند راه حلی برای بحران مسکن در آریزونا باشد.

خانه ی پرینت سه بعدی

نگاره 1) خانه ی پرینت سه بعدی Habitat for Humanity

ساخت و ساز پرینت سه بعدی صنعتی است که در چند سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. فقط در سال 2021 ، شاهد ورود اولین خانه ی پرینت سه بعدی به بازار در ایالات متحده، پروژه های خانه های سه بعدی پرینت سه بعدی در تگزاس و کالیفرنیا، زیستگاه پرینت سه بعدی ساخته شده از خاک در ایتالیا و … بودیم. علاوه بر این، قابلیت این تکنولوژی در رسیدگی به برخی از مشکلات بشر،  مانند بی خانمانی است که سبب اهمیت هر چه بیشتری آن شده است. به همین دلیل است که Habitat for Humanity استفاده از این فناوری را برای کار خود در آریزونا انتخاب کرد.

خانه های پرینت سه بعدی Habitat for Humanity

نگاره 2) خانه های پرینت سه بعدی Habitat for Humanity

همانطور که ممکن است بدانید، Habitat for Humanity یک سازمان مسکن سازی غیرانتفاعی است که با هدف رفع کمبود مسکن مناسب در تلاش است تا به فقیرترین جوامع جهان خانه های مناسب ارائه دهد. آنها در سراسر جهان و در تمامی 50 ایالت ایالات متحده آمریکا کار می کنند. طبق اعلامیه مطبوعاتی ، Habitat به پرینت سه بعدی روی آورد؛ زیرا به دنبال راه حل های مناسب و مقرون به صرفه ای برای ساخت مسکن بود؛ به خصوص در منطقه ی Phoenix metro که کمبود مسکن های اقتصادی، بیداد می کند (نشان دهنده روندی است که در سراسر جهان نیز شاهد آن هستیم).

خانه های پرینت سه بعدی در آریزونا

برای این پروژه خاص ، آنها از یک پرینتر BOD2 از COBOD برای ساخت یک خانه استفاده خواهند کرد. این خانه که توسط Candelaria Design Associates طراحی شده  است؛ فضایی قابل زندگی در حدود 160 متر مربع با سه اتاق خواب و دو حمام خواهد داشت. هنوز تعداد طبقات مشخص نشده است؛ اما با توجه به همکاری با PERI ، انتظار می رود که یک خانه چند طبقه باشد. حدود 70-80٪ از خانه پرینت سه بعدی خواهد بود؛ از جمله دیوارهای داخلی و خارجی آن. این موسسه غیرانتفاعی همچنین از مزایای پرینت سه بعدی برای پایداری بیشتر خانه بهره خواهد برد. هدف آنها آماده سازی خانه برای بهره بری از انرژی خورشیدی است و Habitat Central Arizona در حال پیگیری گواهینامه LEED® Platinum و طراحی IB IBHS FORTIFIED است.

آنچه به ویژه در مورد این پروژه جالب توجه است این است که این خانه تنها یک پروژه ی نمایشی نیست و در اوایل پاییز تکمیل می شود که به طرز قابل توجهی سریعتر از ساخت خانه به روش های سنتی است. بعلاوه ، یک خانواده تا ماه اکتبر 2021 در خانه اسکان خواهند کرد. استفاده از پرینت سه بعدی در ایالتهایی که کمبود مسکن باعث افزایش قیمتها شده است، امکاناتی را برای بسیاری از مردمی که توان تهیه ی خانه ندارند، فراهم می کند.Jason Braloq، رئیس و مدیرعامل Habitat Central Arizona، در مورد تصمیم برای روی آوردن به پرینت سه بعدی می گوید: “این واقعاً یك فرصت استثنایی و گامی بزرگ برای Habitat for Humanity Central Arizona است. وقتیمشکل مسکن آریزونا را در نظر می گیریم، نیاز به راه حل های مقرون به صرفه برای مالکیت خانه بسیار بارز می شود. اگر بتوانیم خانه های مناسب ، مقرون به صرفه و کم مصرف را با صرف هزینه کمتر، در زمان کمتر و اتلاف کمتری بسازیم، می توانیم تغییر بزرگی ایجاد کنیم.” در اینجا می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را بیابید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *