مقالات پرینت سه بعدی

نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی

نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی
5/5 - (1 امتیاز)

Carbon اعلام کرده است که تکنولوژی نوآورانه ی پرینت سه بعدیشان که یک نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی تحت عنوان Carbon Design Engine software است؛ در دسترس همه ی دنبال کننده هایشان قرار داده شده است. این ژنراتور طرح به کاربران امکان اتوماتیک سازی پروسه ی تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی را می دهد که سبب حفظ زمان و انرژِی مهندسان طراح می شود. طبق صحبت های مطبوعاتی کمپانی، در حال حاضر هیچ ابزار طراحی مشابهی در بازار وجود ندارد.

نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی

نگاره 1) ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی

ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی با Carbon Design Engine

پرینت سه بعدی طراحی را به نسبت روش های سنتی بسیار انعطاف پذیر تر کرده است. در این مورد هم استفاده از پرینت سه بعدی سبب تولید قطعات مشبکی می شود که عملکرد مکانیکی قطعات را به طرز قابل توجهی بهبود می بخشد. گرچه طبق گفته های Carbon تا امروز کاربران از این مزیت در ابزارای سنتی برخوردار نبوده اند.

به طور کلی شبکه ها از هندسه های بسیار مفیدی هستند که می توان در تولید بسیاری از محصولات استفاده کرد. این موضوع به این عات است که طرح هایی که از این الگو استفاده می کنند قابلیت کاهش میزان متریال مصرفی و افزایش نفوذپذیری هوا را دارند. این نرم افزار در تولید محصولات شبکه ای پرینت سه بعدی مهمی چون اسفنج های مورد نیاز تست کوید-19 استفاده شده است.  این اولین باری است که این نرم افزار در دسترس تمامی سابسکرایبر ها قرار می گیرد. Paul DeSimone توسعه گر محصول در رابطه با این تکنولوژی می گوید: “ابزارهای سنتی CAD نتوانسته اند پا به پای پیشرفت ها و نوآوری های پرینترهای سه بعدی و متریال رشد کنند. این کمبود رشد و توسعه مرحله ی طراحی را محدود می کند.

کلاه کاسکت CCM super، از محصولات تولید شده با نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی

نگاره 2) کلاه کاسکت CCM super، از محصولات تولید شده با نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی

نرم افزار Design Engine از UI تعاملی ای برخوردار است که به کاربر امکان تولید 5 نوع گوناگون ساختار شبکه ای را می دهد. طبق گفته های Carbon “نرم افزار قابلیت پیش بینی عملکرد ساختار را پیش از تولید آن دارد که به مهندسین امکان توسعه و ساخت قطعات موفقی را می دهد.” اطلاعات بیشتر در رابطه با Carbon Design Engine را می توانید اینجا بخوانید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “نرم افزار تولید ساختارهای شبکه ای پرینت سه بعدی

  1. محمد امیری گفت:

    سلام، این کارو با نرم افزارهای زیادی میشه انجام داد مثلا تری دی مکس یا گرس هاور، دانلودش هم میذاشتین بهتر بود.

    1. سلام…بله درسته…نرم افزارهای زیادی برای ایحاد ساختارهای شبکه ای وجود داره که بعضی هاشون هم اسکریپت های خیلی ساده این که برای راینو و یا نرم افزارهای دیگه نوشته شدن…حتما سعی می کنیم در آینده این نرم افزارها رو هم معرفی کنیم…🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *