اخبار پرینت سه بعدی

پرینترهای سه بعدی جوهرافشان Durst

پرینترهای سه بعدی جوهرافشان Durst
میزان رضایت شما

اخیرا تعداد فناوری‌های جوهرافشان در بازار تولید افزودنی (AM) افزایش چشمگیری داشته است. در حالی که این فرآیند طی چند دهه گذشته پیشرفت های اندک اندک داشته، ظهور روش‌های جدید امکان توسعه سریع‌تر را فراهم می‌کند. آخرین مورد از یک تولید کننده قدیمی سیستم های پرینت دو بعدی، گروه Durst است که اسپین آف آن، D3-AM، خبر از انتشار یک چاپگر سه بعدی جدید برای سرامیک و مواد دیگر را اعلام کرده است. سیستم LABII D3-AM با فرآیندی به نام Micro-Particle Jetting (MPJ) قادر به پرینت سه بعدی تعلیق های مبتنی بر آب بسیار متمرکز با تقریباً هر اندازه و توزیع ذرات است. به ویژه، این شرکت سرامیک های فنی، از جمله کاربید سیلیکون دانه درشت و زیرکونیای ریز دانه را هدف قرار داده است. پس از چاپ، قطعات در یک کوره پخته می شوند تا به یک قطعه سرامیکی متراکم تبدیل شوند.

پرینترهای سه بعدی جوهرافشان Durst

استفان والدنر، مدیر محصول D3-AM GmbH، در مورد این فناوری گفت: «محدودیت‌های مواد قبلی هدهای چاپ جوهر افشان سنتی، مانع بزرگی برای پیشرفت در بازار بودند. با از بین بردن محدودیت‌های سازگاری مواد، ما تولید قطعاتی را که قبلا غیرممکن تلقی می‌شد، امکان‌پذیر می‌کنیم. فناوری ما این پتانسیل را دارد که فرآیندهای تولیدی آینده را از هوافضا به انتقال انرژی تغییر دهد. سرامیک های فنی که با مقاومت بالای خود در برابر حرارت، مواد شیمیایی و سایش مشخص می شوند، در مواردی که سایر مواد سست می شوند کاربرد پیدا می کنند. سیستم LABII یک راه حل مناسب برای تولید اجزای سرامیکی پیچیده ارائه می دهد که تولید آنها در غیر این صورت دشوار است. به خصوص برای طرح‌های پیچیده که شامل برآمدگی‌ها، بدنه‌های توخالی و ضخامت‌های متفاوت دیوار است، فناوری D3-AM محدودیت‌های مرتبط با بسیاری دیگر از فرآیندهای چاپ سه‌بعدی سرامیکی، به‌ویژه تکنیک‌های مبتنی بر فوتوپلیمریزاسیون vat را حذف می‌کند.

پرینترهای سه بعدی جوهرافشان Durst

نگاره ۲) تصویر مدل رندر شده‌ی یک مبدل حرارتی سرامیکی

شرکت D3-AM زیرمجموعه‌ی گروه Durst است که یک رهبر جهانی در فناوری چاپ و تولید دیجیتال مستقر در ایتالیا است. گروه Durst که در سال 1936 تأسیس شد، تاریخچه ای در زمینه فناوری های نوآورانه چاپ دارد. Durst با موفقیت از تجهیزات عکاسی سنتی به چاپگرهای جوهرافشان با فرمت فوق عریض و فناوری جوهر پلیمریزاسیون UV منتقل شد. Durst یک مجموعه کارمند متشکل از 880 نفر، با 20 شعبه و 150 شریک فروش و خدمات در سراسر جهان دارد. دستگاه LAB II به طور رسمی در Formnext 2023 رونمایی خواهد شد، اما این تنها شرکتی نیست که فناوری جوهر افشان را ارائه می‌دهد. علاوه بر Stratasys، پیشرو در چاپ سه بعدی جوهر افشان، تعدادی از شرکت ها نیز برای این عنوان رقابت خواهند کرد. در حالی که Mimaki تلاش می کند تاج و تخت را برای فناوری جوهر افشان فوتوپلیمر مال خود کند، Quantica و Inkbit نسخه هایی از این فرآیند را توسعه داده اند که طیف وسیع تری از مواد را نسبت به سایر نسخه های جوهر افشان پوشش دهد. با این حال، رقیب اصلی D3-AM ممکن است XJet، مخترع NPJ باشد. اگرچه این شرکت اسرائیلی تلاش کرده است تا فناوری خود را در مقیاسی که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد به کار گیرد، اما قبلاً تنها سازنده ماشین‌های جوهر افشان سرامیکی بوده است. برخلاف D3-AM، فناوری جت فلزی را به همراه رابط کاربری موفق نیز توسعه داده است. به همین دلیل، برتری قابل توجهی در برابر D3-AM دارد. هر دوی این شرکت ها نیز ممکن است مغلوب به HP شوند، که قبلاً چاپ سه بعدی سرامیک را از طریق Multi Jet Fusion ارائه داده بود.

 

منبع: 3dprint

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *