اخبار پرینت سه بعدی

TECLA، خانه ی پایدار پرینت سه بعدی

خانه ی پایدار پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

Massimo Moretti و Mario Cucinella، معماران WASP ساخت اولین پروژه ی خانه ی پایدار پرینت سه بعدی شان تحت عنوان TECLA را به پایان رساندند. این خانه که به طور کامل از خاک محلی پرینت شده است، به عنوان جایگزین ساخت و ساز با تولید کربن کمتر و پاسخی در برابر بحران آب و هوا است. اولین خانه TECLA در حال حاضر در Massa Lombarda ، نزدیک Ravenna در ایتالیا ساخته شده است.

خانه ی پایدار پرینت سه بعدی

نگاره 1) خانه ی پایدار پرینت سه بعدی

این پروژه برای خالقانش Massimo Moretti ، مؤسس WASP و Mario Cucinella از اهمیت و ارزش بسیاری دارد. آنها معتقدند این پروژه به رفع دو نیاز جداگانه کمک خواهد کرد، ساخت خانه های پایدار (در نتیجه ی شرایط اضطراری آب و هوا) و متعاقبا به عنوان راه حلی برای بحران جهانی مسکن که انتظار می رود در نتیجه بلایای طبیعی و مهاجرت های گسترده ناشی از تغییرات اقلیمی، وخامت بیشتری پیدا کند. Cucinella می گوید: ”ما دوست داریم TECLA را آغاز یک داستان جدید بدانیم. واقعاً خارق العاده است که بتوانیم با تبدیل این متریال کهن و تکنولوژی های جدیدی که امروزه در اختیار داریم، آینده را بسازیم. ظاهر این خانه نتیجه ی تلاش های تکنیکی و متریال است. این فقط یک رویکرد زیبایی محور نبود. فرم نهایی فرمی خالص و صادق است. ”

خانه ی پرینت سه بعدی TECLA

نگاره 2) خانه ی پرینت سه بعدی TECLA

TECLA نتیجه ی همکاری بین Mario Cucinella معمار پروژه و WASP است که با ترکیب تکنولوژی های قدیم و جدید امکان پذیر شد. از یک سو، این دو نفر با استفاده از مفهوم باستانی معماری و شهرسازی جدید، از جمله استعاره ی شهرهای نامرئی: همیشه در حال ساخت و ساز Italo Calvino از قرن بیستم طرحشان را پایه گذاری کردند. همچنین طراحی TECLA از زیبایی جاودانه ی خانه های باستانی با ساختاری منحنی و فرم های غیرعادی الهام گرفته شده است. این مسئله در چراغ های آسمانی TECLA نیز مشهود است که “Zenith lights” نامیده می شوند و اشاره به بالاترین نقطه در کره آسمانی دارد که قرنها قبل در تصور انسان شکل گرفته است.

از سوی دیگر، این پروژه همچنین بر تکنولوژی های نوآورانه ی مدرن Industry 4.0 و IoT كه در راستای رویکرد جهانی شخصی سازی قرار دارند متکی بوده است. این موضوع را جرثقیل پرینتر سه بعدی WASP نشان می دهد. این ماشین اولین در جهان است که هم به صورت مدولار و هم چند سطح است و امکان کار همزمان دو پرینتر سه بعدی امکان را فراهم می کند. علاوه بر این، ترکیب و شکل هر ساختمان کاملا متناسب با شرایط آب و هوایی و عرض جغرافیایی است.

اکنون، با اتمام ساخت اولین خانه TECLA ، Massimo Moretti، مؤسس WASP، با نگاهی بلندپروازانه به آینده این طرح نگاه می کند: “TECLA نشان می دهد که یک خانه زیبا، سالم و پایدار می تواند توسط یک ماشین با اطلاعات کافی از متریال خام محلی ساخته شود. TECLA انگشتی است که ماه را نشان می دهد. ماه به عنوان خانه ای برای همه افراد روی کره زمین است. از TECLA به بعد ، این هم امکان پذیر است. ” می توانید اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *