اخبار پرینت سه بعدی

پلت پرینت سه بعدی با Ginger Additive

پلت پرینت سه بعدی با Ginger Additive
میزان رضایت شما

پلت پرینت سه بعدی با Ginger Additive

استفاده از پلت ها به عنوان ماده ای برای پرینت سه بعدی اکستروژن به عنوان یک فناوری با دوام ثابت شده است. در حال حاضر توسط تعدادی از فعالین در بازار ارائه شده است، به ویژه برای چاپ سه بعدی با فرمت بزرگ. در واقع، مزایای استفاده از پلت ها برای چاپ سه‌بعدی بسیار زیاد است: از استفاده از طیف گسترده‌ای از پلاستیک‌ها، تا افزایش پایداری به دلیل پتانسیل استفاده از مواد بازیافتی و حتی توانایی قدرت‌بخشی به بازوهای رباتیک بزرگ برای ساخت قطعات بزرگی که تولیدشان تا همین اواخر با تولید افزودنی غیرممکن بود. ما در این مورد و موارد دیگر با Ginger Additive، یک استارت آپ جوان ایتالیایی که تصمیم گرفته است بر روی همین فناوری تمرکز کند تا به طور فزاینده ای در دسترس باشد، هم صحبت شدیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید و در مورد ارتباط خود با چاپ سه بعدی به ما بگویید؟

سلام به همه، ما Umberto Bisotti و Davide Malnati، بنیانگذاران Ginger Additive هستیم. ما دو مهندس زیر 30 سال هستیم که با هم در Politecnico di Milano درس خوانده‌ایم. تقریباً 3 سال پیش، ما اولین پروتوتایپ خود را برای چاپ سه بعدی پلت ساختیم و به پتانسیل عظیم این فناوری پی بردیم. بنابراین ما Ginger Additive را تأسیس کردیم و در حال حاضر Ginger.one، اولین چاپگر ارزان قیمت با استفاده از فناوری FDM با پلت را تولید و می فروشیم. علاوه بر این، بخش تولید ما از نزدیک با طراحان و استودیوهای طراحی برای ساخت قطعات خاص همکاری می کند

شرکت شما چگونه بوجود آمد و ماموریت آن چیست؟

Ginger Additive یک استارت آپ مستقر در میلان است که بر روی پرینت سه بعدی پلت با فرمت بزرگ کار می کند. قرار است چاپ سه بعدی، در تنوع های بی شمار، گزینه ای مطمئن در دنیای تولید باشد. با این حال، چاپ پلت، تا به امروز، هنوز وجود ندارد. اگرچه این فناوری در حال حاضر به خوبی توسعه یافته است، اما همچنان در جستجوی جایگاه خود در بخش های مختلف است. ماشین آلات موجود در بازار تا کنون نشان دهنده این وضعیت است. بنابراین امروز ماموریت Ginger بسیار ساده است: دسترسی. ما می خواهیم فناوری ای را توسعه دهیم که بتوان از آن در زندگی روزمره استفاده کرد و همچنین درهای این جهان را به روی SME ها و متخصصان مستقل باز کرد.

 

محلول Ginger Additive، Ginger.one، یک چاپگر سه بعدی پلت است که به عنوان راه حلی برای پروژه های با پیچیدگی کم تا متوسط ​​طراحی شده است. با تکنولوژی اکستروژن گرانول تا 2 کیلوگرم در ساعت با گلوله های صنعتی کار می کند. دارای حجم چاپ 1 متر x 1 متر x 1 متر، مصرف انرژی پایین و مهمتر از همه هزینه پایین نسبت به بازار است. Ginger.one یک دکارتی با ردپایی بهینه است که می تواند به راحتی در یک اتاق نشیمن یا استودیو کوچک جا شود. بخش بزرگی از اجزای چاپگر ما خود پرینت سه بعدی است و همه فایل ها همراه با دستگاه عرضه می شوند. این امکان نگهداری از خود و همچنین امکان تغییرات را فراهم می کند.

مزایای استفاده از پلت، به جای فیلامنت، به عنوان ماده ای برای چاپ سه بعدی FDM چیست؟

اکستروژن پلت امکان استفاده از فرمت پلاستیکی صنعتی را فراهم می کند و در نتیجه هزینه و مصرف مرحله تولید فیلامنت را کاهش می دهد. همچنین استفاده از مواد غیر معمول و بارگیری شده، موادی که با آنها امکان ساخت فیلامنت وجود ندارد و به ویژه استفاده مستقیم از پلاستیک خرد شده و بازیافتی را ممکن می سازد. فیلامنت همچنین اجازه استفاده از نازل های بزرگتر از چند میلی متر را نمی دهد. ماشین‌های ما اساساً از نازل‌هایی تا 8 میلی‌متر برای ضخامت خطوط تا 2 سانتی‌متر استفاده می‌کنند. این به جریان های اکستروژن بالا اجازه می دهد تا هزینه متغیر زمان چاپ را کاهش دهد. پلت ها کلید تولید مواد افزودنی بزرگ هستند. چاپ با فیلامنت بالاتر از اندازه های معین، هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان چاپ، به یک انتخاب افتضاح تبدیل می شود. تنها مانع استفاده گسترده از این فناوری در حال حاضر هزینه های ثابت تجهیزات است و به همین دلیل است که Ginger Additive وجود دارد.

پلت پرینت سه بعدی با Ginger Additive

بازار هدف Ginger Additive چیست؟

دنیای طراحی، به ویژه مبلمان، قطعاً حوزه ای است که این فناوری می تواند بیشترین تفاوت را ایجاد کند. ما این بخش را هم به عنوان تولید کننده ماشین و هم به عنوان یک نیروی تولیدی هدف قرار می دهیم. در واقع، تقریباً تمام ماشین آلات ما تا به امروز به شرکت های طراحی و معماری فروخته شده است. بدیهی است که انعطاف‌پذیری پرینت سه بعدی و مواد آن فضایی را برای حوزه‌هایی ایجاد می‌کند که می‌توانند از زیبایی‌شناسی خالص به عملکرد کامل برسند. Ginger Additive شانس همکاری شانه به شانه با هنرمندان و طراحان و شرکت در بسیاری از پروژه های باورنکردنی را داشته است. به عنوان مثال پروژه‌ای که در آخرین هفته طراحی میلان درگیر آن بودیم. از جمله: چاپ لامپ های زیبا و چشمگیر Buoy با ارتفاع تا 5 متر توسط طراح پاریسی لوکاس زیتو، همکاری با استودیوی Lyla Design که نرم افزار آنلاین برای مدل سازی بصری اشیاء مبلمان را توسعه می دهد یا چاپ یک نمونه طبیعی خاص. لاکی که توسط یک حشره ترشح می‌شود با همکاری طراح Ori Orisun.

پلت پرینت سه بعدی با Ginger Additive

کلام آخری برای مخاطبان ما دارید؟

امیدواریم در آینده‌ی نزدیک، دیدن یک صندلی یا لامپ پرینت سه بعدی، در خانه یا فضاهای داخلی، به چیزی کاملا رایج تبدیل شده باشد! در اینجا می‌توانید درباره Ginger Additive اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

منبه: 3dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *