اخبار پرینت سه بعدی

ترکیب نوآوری و پایداری در میز پرینت سه بعدی Hana

ترکیب نوآوری و پایداری در میز پرینت سه بعدی Hana
میزان رضایت شما

ترکیب نوآوری و پایداری در میز پرینت سه بعدی Hana

استفاده از پرینت سه بعدی در طراحی داخلی در حال افزایش است. یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه Aectual است. ماموریت این شرکت مستقر در هلند، گسترش چرخه عمر محصولات، افزایش ارزش آنها و متریال در یک حلقه بی حد و حصر است. اکنون، این شرکت پروژه جدیدی را راه‌اندازی کرده است که یک بار دیگر فناوری‌های جدید را با طراحی ترکیب می‌کند، همه اینها در عین پایبندی به مسئله‌ی پایداری. میز Hana یک میز پرینت سه بعدی است که برای محیط های کاری و محیط های داخلی که به مفهوم اقتصاد دایره ای اختصاص دارند، اما طرح را فدای آن نمی‌کنند گزینه‌ای ایده آل است. طراحی زیبا و سرگرم کننده آن را می توان با انواع فضاهای مختلف تطبیق داد.

میز Hana زاده‌ی فکر طراح Joost van der Vecht است، و با همکاری برند مبلمان پایدار Occony و برند مبلمان دایره ای Aectual ساخته شده است. نام میز از کلمه ژاپنی “گل” الهام گرفته شده است که به زیبایی ذاتی طراحی و اصول پایدار آن اشاره دارد. به گفته Aectual، این اسم همچنین اشاره ای به هنر مدرنی دارد که در ایجاد این قطعه‌ی نوآورانه به کار رفته است. اما دقیقاً چگونه از ساخت افزودنی برای این پروژه استفاده شده؟

ترکیب نوآوری و پایداری در میز پرینت سه بعدی Hana

پرینت سه بعدی میز Hana

پایه میر Hana از طریق پرینت سه بعدی ایجاد شد. به طور خاص، پرینت سه بعدی از فویل های کارتن نوشیدنی بازیافتی که نشان دهنده تعهد سازندگان به محیط زیست است. در واقع، این میز نمونه‌ای از ایده‌آل “اقتصاد دایره‌ای” است که در آن موادی که در غیر این صورت هدر می‌رفتند جان تازه‌ای می‌گیرند. پس از استفاده، مواد را می توان خرد کرد و دوباره برای چاپ سه بعدی مبلمان جدید استفاده کرد. از سوی دیگر، رویه‌ی میز از الیاف چوب بازیافتی ساخته شده است و دارای روکش چوبی ضدآب است که کاملاً عاری از عناصر سمی است. این شرکت در وب‌سایت خود خاطرنشان می‌کند: «فرآیند دایره‌ای ما که توسط داده‌ها و تولید دیجیتال هدایت می‌شود، نشان‌دهنده یک تغییر اساسی از سیستم اقتصادی خطی امروزی به یک اقتصاد احیاکننده مبتنی بر طراحی است».

ترکیب نوآوری و پایداری در میز پرینت سه بعدی Hana

میز Hana در سه قطر مختلف (105 سانتی‌متر، 120 سانتی‌متر و 130 سانتی‌متر/~41.3 اینچ، 47.2 اینچ و 51.2 اینچ) موجود است و به راحتی با فضای مورد نیاز سازگار می‌شود. علاوه بر این، کاربران می توانند از بین چهار رنگ مختلف چوب انتخاب کنند: سفید، خالص، طبیعی و کربن. پایه میز که به صورت سه بعدی پرینت شده است در 13 رنگ استاندارد موجود است، بنابراین حس فردیت بیشتری به فضا می بخشد. و برای کسانی که به دنبال سفارشی سازی بیشتر هستند، رنگ های سفارشی هم برای پایه و هم برای رومیزی قابل سفارش هستند. اطلاعات بیشتر در مورد پروژه های این شرکت را می توانید در اینجا بیابید.

 

منبه: 3dnatives

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *