مقالات پرینت سه بعدی

اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار

اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار
میزان رضایت شما

نهایتا به ثمر نشستن پتانسیل های تکنولوژی پرینت سه بعدی در پروژه های بشر دوستانه و نه صرفا جدیدترین گرایشات در معماری ساختمان های لوکس بسیار لذت بخش است. و چه ساختمانی بهتر از یک مدرسه؟ چه جایی طیباتر از ماداگاسکار؟ استودیوی معماری Mortazavi مسئولیت طراحی و تولید اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار را به عهده داشت.

اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار

نگاره 2) اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار

این پروژه توسط مؤسسه ی غیر انتفاعی Thinking huts اداره و راه اندازی شد. هدف این مؤسسه فراهم کردن آموزش در تمام نقاط دنیا با استفاده از پرینت سه بعدی است.

مؤسس این مجموعه، Maggie Grout که در کودکی به فرزندخواندگی گرفته شد و فرصت تحصیل یافت می گوید:” مسیر زندگی من می توانست کاملا متفاوت باشد و من قدردان فرصتی که در اختیار قرار داده شد؛ هستم و خواهم بود. آرزوی من یافتن راهیست تا بتوان از طریق آن آموزش را همگانی کرد.”

این مؤسسه و استودیوی Mortazavi از متخصصین Hyperion Robotics که پرینترهای بزرگ سیمانی خود را تولید می کنند در این پروژه کمک گرفتند.

سخت افزار

Hyperion Robotics یک کمپانی فنلاندی مستقر در هلسینکی است و دارای سیستمی متشکل از نرم افزارهای کنترل اختصاصی خود هستند که بازوهای روباتیک صنعتی را برای مستقر کردن نازل پرینتر هدایت می کند.

این کمپانی اظهار کرده است که با قراردادن آرماتورهای فولادی به طور خودکار، قادر به پرینت بتن در کسری از زمان است. استفاده از میلگرد مشکل زاست و جایگزینی ربات ها مشکل را سریعا برطرف کرد.

اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار

نگاره 1) اولین مدرسه ی پرینت سه بعدی در ماداگاسکار-از چپ به راست: پایه ی ماشین، ستون سازه ای، تیغه

موقعیت

این مدرسه با سیستم کشاورزی عمودیِ پرینت شده و صفحات خورشیدی، در فیانارانتسوا ماداگاسکار ساخته خواهد شد.

طراحی ساختمان استاندارد است و به صورت سلول های مدولار است که می توانند به صورت لانه زنبوری در کنار هم قرار بگیرند.

شروع فعالیت این مدرسه سال 2020 برنامه ریزی شده بود؛ اما با شروع پندمیک به تأخیر افتاد. زمانی که شرایط به حالت عادی برگردد طراحان معتقدند می توانند ساختمان را در عرض یک هفته بسازند؛ در حالی که به طور معمول ساخت ساختمانی با این ابعاد ماه ها به طول می انجامد.

اگر این طرح موفقیت آمیز باشد؛ Thinking huts امیدئار است بتواند در سایر کشورها و مناطق محروم و یا در حال توسعه ای که نیاز به ساختمان های آموزشی دارند هم آن را اجرایی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *