مقالات پرینت سه بعدی

گوش پوش های پرینت سه بعدی

گوش پوش های پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

گوش ها اعضای بسیار منحصر به فردی هستند و سالیان است که محصولاتی مشابه برای همه ی افراد استفاده می شود. اما این روند مدتی است که با سرعت عمل صنایع مربوط در به کار گیری تکنولوژی AM تغییر کرده است. حتی طبق آمار در سال 2013 حدودا 10 میلیون صمعک پرینت سه بعدی مورد استفاده بوده است. اما گوش پوش ها منحصر به صمعک ها نیستند و کاربردهای بسیار دیگری هم برای آن ها وجود دارد. صنعت محیط پر سر و صدایی است؛ به خصوص صنعت موسیقی. از این رو یک کمپانی بر آن شده است تا گوش پوش های پرینت سه بعدی مناسبی برای مراقبت از شناوایی افراد فعال در این حرفه تولید کند و به لطف پرینت سه بعدی توانسته به توسعه و تولیدش سرعت و سهولت ببخشد.

ACS (Advanced Communications Solutions) که در Oxfordshire انگلستان مستقر است در زمینه ی توسعه ی راهکارها و محصولات مراقبت از گوش فعالیت می کند. این محصولات مناسب گستره ی متوعی از محیط ها است. از محیط های کوچک پر سروصدایی که گروه های موسیقی در آن فعالیت می کنند و استادیوم ها و تالارهای بزرگِ میزبان کنسرت ها و برنامه های تفریحی تا کارخانه های صنعتی و حتی افرادی که با تفنگ و تیراندازی سر و کار دارند.

این قطعات عمدتا برای موزیسین هایی ساخته می شود که می خواهند صدای نواختن خودشان بر روی صحنه را با کیفیت بشنوند.

قسمت نرم این قطعات و همان قسمتی که در گوش قرار می گیرد از جنس سیلیکون است تا راحت باشد و به خوبی در گوش جا بگیرد.

گوش پوش های پرینت سه بعدی

نگاره 1) گوش پوش های پرینت سه بعدی

پروتوتایپ و تولید

سیستم AM این مجموعه نه تنها در تولید قطعات شخصی سازی شده به فعالیت این گروه سرعت و دقت بخشیده بلکه در مرحله ی پروتوتایپ و توسعه هم بسیار کاربردی بوده است.

جهت تولید قطعات سیلیکونی، ACS از قالب های تخم مرغی و سیستم Figure 4 استفاده کرده و با متریال EGGSHELL-AMB 10 قالب نازکی ایجاد کرده تا سیلیکون را در آن تزریق کنند. زمانی که سیلیکون خشک می شود؛ قالب را مانند پوست تخم مرغ جدا می کنند و قطعه ی نهایی به دست می آید.

البته تکنولوژی AM قابلیت تولید قطعات با ساختارهای پیچیده ی داخلی را هم دارد که تقریبا می توان گفت با شیوه های سنتی غیر ممکن است.

همچنین این تکنولوژی امکان پرینت جزئیاتی که در روش های سنتی در مراحل جداگانه و پس از تولید روی قطعات اعمال می شود (مانند شیارها) را هم به صورت همزمان با تولید قطعه فراهم کرده است. این قطعات شیاردار با متریال Figure 4 PRO-BLK 10 که متریالی صنعتی با رفتاری مشابه ترموپلاستیک است و مقاومت و ماندگاری بالایی هم دارد؛ پرینت شده اند.

گوش پوش های پرینت سه بعدی

نگاره 2) گوش پوش های پرینت سه بعدی

“امروز ما امکان پرینت هندسه های پیچیده درون قالب های سیلیکونی داریم که در گذشته باید با استفاده از دست آن ها را جدا می کردیم. ” Dan Bennett مدیر فنی ACS

“سرعت یکی از بهترین مزایای این پرینترها است. می توانم 5 الی 6 نمونه ی اصلاح شده را درروز پرینت کنم به جای اینکه مانند سایر سیستم هایی که تجربه کرده ام؛ ساعت ها منتظر یک چاپ بمانم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *