مقالات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی خودرو لامبورگینی آوانتادور

ساخت لامبورگینی آوانتادور با پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

آیا تا به حال به فکر ساخت یک سوپر ماشین پرینت شده برای خودتان بوده اید…؟ در این مطلب پرینت سه بعدی خودرو لامبورگینی آوانتادور را بررسی می کنیم.

ساخت لامبورگینی آوانتادور با پرینت سه بعدی

Sterling Backus و پسر نوجوانش Xander که در ایالت کلورادو ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند بدنه و اجزای داخلی لامبورگینی آوانتادور خودشان را با استفاده از پرینتر سه بعدی QIDIxpr ,cr-10s , cr-105s به چاپ رساندند. زمانی که Xander یازده ساله بود بسیار علاقه مند به یک بازی ویدیویی بود که با لامبورگینی اونتادور انجام می شد( Forza Horizon 3 ) و این باعث شد که این پدر و فرزند هر دو عاشق و شیفته این ماشین سوپر اسپرت شوند اما قیمت بالای 670/690 $ آن باعث می شد که آن ها از میل شدید برای داشتن این سوپر ماشین دست بکشند.

خوشبختانه Backus تجربه و مهارت هایی در زمینه کار با چاپ سه بعدی و پرینت سه بعدی داشت که باعث ایجاد جرقه ی انجام این پروژه در او شد. او در گفت و گو با گزارشگر نقل میکند که: «من از سن دوازده سالگی علاقه زیادی به ماشین ها داشتم و حدودا هفت سال است که با پرینتر سه بعدی سر و کار دارم و ساخت و ساز همیشه برای من بسیار هیجان انگیز بوده است و به نظرم ساخت ماشین ها و موبایل ها در نوع خود یک نوع هنر بی نظیر است.»

“برای مدت هفت سال با پرینتر سه بعدی کار کردم و مدت زمان زیادی به طول انجامید تا پس از پست سر گذاشتن آزمون و خطاهای فراوان بتوانم که به خوبی با پرینتر سه بعدی کار کنم.”

این پدر و پسر به مدت یک سال و چهار ماه برای این پروژه زمان صرف کرده اند و روزانه ساعاتی را صرف پرینت سه بعدی خودرو لامبورگینی آوانتادور با پرینترهای مذکور کرده اند.

وی همچنین در ادامه میگوید : «انجام این پروژه برای من نوعی تعهد است و دوست دارم دیگران را به خصوص نوجوانان را به این موضوع جالب علاقه مند سازم و آنها برای انجام چنین کاری ترغیب کنم و البته که آنها به مقداری اشتیاق و البته پول برای این موضوع  نیاز دارند.»

این موضوع بستر بسیار خوبی را برای رشد و یادگیری فراهم می سازد زیرا در پروژه هایی نظیر این کار بسیاری از رشته ها و مهارت ها دخیل هستند و از نظم و قاعده خاصی پیروی میکند.

پرینت سه بعدی لامبورگینی آوانتادور

 Backus در ابتدا با استفاده از مدل های سه بعدی که از قبل به صورت آنلاین دراینترنت دردسترس است شروع به کار کرده است و با استفاده از نرم افزار همچون Solidworks  آماده سازی فایل برای پرینت سه بعدی را انجام داده است.

در این پروژه به علت ابعاد بزرگ به کار رفته در بدنه از فیلامنت pla استفاده شده است تا پایداری و استحکام بیشتری را به همراه داشته باشد. در همین راستا از فیلامنت های دیگری همچون PETG-ASA-ABA در ساخت چراغ های عقب و جلو ماشین استفاده شده است.

 Backus با تمام پیچیدگی های ساخت و چالش های به وجود آمده در طول ساخت می گوید: من فکر نمی کنم که کار متفاوتی انجام داده ام من به یادگیری بسیار علاقه مند هستم و این مسیر برای من بهترین مسیر یادگیری است. او همیشه با حالت طنز می گوید که مهمترین ابزار مورد استفاده او برای ساخت این لامبورگینی یک متر اندازه گیری است.

بیشتر بخوانید...
پرینت سه بعدی سبک ترین دوچرخه ی الکتریکی دنیا

اگر شما هم وسوسه شدید که لامبورگینی اوانتادور خودتان را بسازید مطمئنا این یک نمونه مقرون به صرفه برای شما است. او تنها چیزی در حدود 20000 $ برای این کار سرمایه گذاری کرده است .اما ما این اطمینان را هم داریم که شما علاقه ای به شنیدن  میزان زمان صرف شده برای ساخت این پروژه را ندارید .

در  ادامه این را هم بدانید که انجام این پروژه با پرینتر سه بعدی به هیچ وجه باعث افزایش گرد و غبار در گاراژ شما نخواهد شد. اگر شما هم خود را جزئی از علاقه مندان ماشین در دنور کلورادو می دانید مطمئن باشید که پس از اتمام این پروژه به دنبال آن خواهید بود.

این پدر و پسر خلاق در آینده قصد شرکت در نمایشگاه ماشین و ارئه آن در مدارس محلی را دارند.

تصاویری از پرینت سه بعدی لامبورگینی آوانتادور را می توانید مشاهده می کنید:

 


منبع:

https://all3dp.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *