اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

بیست پروژه مهم پرینت سه بعدی در سال 2020 – بخش دوم

بیست پروژه مهم پرینت سه بعدی در سال 2020 – بخش دوم
میزان رضایت شما

در پنج سال گذشته سازه های شگفت انگیز بیشماری توسط تکنولوژی چاپ سه بعدی در سراسر جهان تولید شده است که شامل پرینت سه بعدی ساختمان خانه ها، کلبه ها، دفاتر اداری، پل ها، غرفه ها، آلاچیق ها و سازه هایی با ساختارهای بسیار بزرگ و … می شود. همزمان با پیشرفت و رشد ساخت و ساز سه بعدی، بستر و ظرفیتی برای تغییر در روند سنتی ساخت و ساز ایجاد شده است. در ادامه مطلب قبل به بررسی 4 پروژه دوم از مجموع بیست پروژه مهم پرینت سه بعدی در سال 2020 می پردازیم.

 

5.Office of the future

بر طبق رکوردهای جهانی گینس این ساختمان چاپ شده که  Office of the Future نامگذاری شده است اولین ساختمان تجاری پرینت شده محسوب می شود این ساختمان به سفارش کمیته ملی امارات متحده عربی توسط یک شرکت معماری طراحی و ساخته شده است.

بیست پروژه مهم پرینت سه بعدی در سال 2020 – بخش دوم

نگاره 1) سازه Office of the Future در امارات منبع: allnews.ge

پرینت سه بعدی ساختمان توسط یک شرکت چینی به نامwinsun در شانگهای انجام شده و پس از آماده شدن تمامی قطعات به دبی در امارات متحده عربی ارسال شده است. پرینتر سه بعدی که ساخت این ساختمان را بر عهده داشته است یکی از بزرگترین ماشین های چاپ است. این ماشین غول آسا ۳۶ متر طول ۱۲ مترعرض و ۶ متر ارتفاع دارد.

این دفتر چاپ شده یک ساختمان بسیار کاربردی است که دارای آب و برق و ارتباط از راه دور و سیستم های خنک کننده می باشد. ادعا می‌شود که در پایان پروژه هزینه‌های کار بین ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش یافته و دورریززباله های ساختمانی نیز چیزی در حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد کاهش داشته است. چاپ سه بعدی ساختمان تنها در ۱۷ روز به پایان رسیده است و نصب آن در محل مذکور دو روز به طول انجامیده است.

 این ساختمان در دبی بسیار مورد توجه قرار گرفت و سر و صدای زیادی را به همراه داشت و تاثیرات آن بر دنیای پرینت سه بعدی در ادامه لیست قابل مشاهده است.

زمان: 2016

مکان: دبی،امارات متحده عربی

سازنده: GenslerWinsun


بیشتر بخوانید...
پرینت سه بعدی لامبورگینی آوانتادور

 

6.Rotor – shaped residence

بیست پروژه مهم پرینت سه بعدی در سال 2020 – بخش دوم

نگاره 2) پرینت سه بعدی ساختمانی که تا 35 درجه زیر صفر می تواند مقاومت داشته باشد. (منبع:  Kenya Foy via Apartment Therapy))

این خانه چاپ شده در حدود ۶۰ مایلی جنوب مسکو احداث شده است. پس از اتمام، این پروژه  به این یکی از منحصر به فردترین پروژه ها در زمینه کار با پرینتر سه بعدی تبدیل شد.

چیزی که این پروژه ی شرکت Apis cor’s  را منحصر به فرد می سازد این است که چاپ و ساخت تمامی اجزای اصلی در محل احداث پروژه انجام شده  است. انجام این امر باعث کاهش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و مونتاژ شده است. از تمامی اینها گذشته زمان صرف شده برای چاپ سه بعدی این ساختمانتنها  چیزی در حدود  ۲۴ ساعت بوده است. آنها همچنین با استفاده از مخلوطی از عناصر جامد و پلی اورتان مایع توانستند تمام  عایق گذاری گرمایشی ساختمان را نیز در همان محل پروژه به انجام برسانند.

نتیجه نهایی این شماره از لیست ۲۰ خانه شگفت انگیز پرینت شده است که خانه ای با دیواره های گرد است. فضای داخلی این خانه دارای یک سبک معاصر است که با کفپوش چوبی کار شده است و با لوازم شرکت سامسونگ مبله شده است. بر طبق گفته ها کل ساخت و ساز چیزی در حدود ۱۰ هزار دلار هزینه در بر داشته است و این خانه ها می توانند تا دمای منفی ۳۵ درجه را تحمل کند.

از آن زمان تاکنون این شرکت آمریکایی به ساختن ساختارهایی با چاپ سه بعدی پرداخته است که در ادامه لیست به آنها اشاره خواهیم کرد.

زمان:2016

مکان:روسیه

سازنده: Apis Cor


منبع:

all3dp.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *