اخبار پرینت سه بعدی

سازه های مدولار فولادی پرینت سه بعدی

سازه ی مدولار فولادی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

معماران MASK از کانسپت جدیدی برای سازه های مدولار فولادی پرینت سه بعدی تحت عنوان “Madre Natura” رونمایی کرده اند که در نزدیکی موزه نیوولا، در ساردینیا مستقر خواهد شد. به منظور ساخت این خانه های مدولار کوچک، استودیو باید به تکنولوژیWAAM  Wire Arc Additive Manufacturing کمپانی MX3D’s تکیه کند. سیستم ساخت و ساز مورد استفاده EXOSTEEL نام دارد که عناصر عملکردی ساختمان ها را مانند یک اسکلت خارجی پشتیبانی و توزیع می کند. هر ساختار 3 طبقه می تواند مستقل باشد و همچنین منابع انرژی تأمین کند.

سازه ی مدولار فولادی پرینت سه بعدی

MASK Architects بر پایه ی این ایده استوار است که آثار آن باید برای همه قابل دسترسی باشند و هنر می تواند جوامع را گرد هم آورد. این دقیقا همان فلسفه ایست که در موزه ی نیوولا در اورانی برقرار است. در وب سایت پروژه نوشته شده است: “ما می خواهیم شهر اورانی را به یک منطقه ی قابل توجه تبدیل کنیم که هم می توان از راه دور و هم از درون شهر به تماشا و تحسین آن نشست. ما دوست داریم این سازه ها با طبیعت ادغام شوند. ما با استفاده از تکنولوژی و امکانات دنیای امروزی، هدفمان این است که طبیعت را به عنوان یک شخصیت مادر بپذیریم و مانند مادری که از فرزندان خود محافظت می کند، از آن محافظت کنیم. ”

سازه های مدولار فولادی پرینت سه بعدی

نگاره 2) سازه های مدولار فولادی پرینت سه بعدی

فرم باریک این سازه های سه طبقه از مجسمه “La Madre” نیوولا الهام گرفته شده است. این یک ستون فولادی پرینت سه بعدی است که از کل سازه پشتیبانی می کند و به عنوان نوعی برج انرژی نیز عمل می کند. هر یک از این سازه ها مستقل هستند و همچنین در برابر هر شرایط آب و هوایی مقاوم هستند. همه ی این سازه ها تو خالی هستند تا باد را به درون هر سازه که مجهز به یک توربین بادی معمولی است هدایت کند. این توربین ها انرژی لازم را برای هر خانه تأمین می کند. ضمنا هر برج با صفحات خورشیدی مجهز شده است. و دارای دوربین ها و سیستم تشخیص آتش است.

MASK Architects در وب سایت خود می گوید: “هدف ما نه تنها ایجاد واحدهای قابل زیست است، بلکه ایجاد مناطق اجتماعی است که مردم می توانند در آن معاشرت کنند و از فضا به نحو دلخواه خود استفاده کنند. ماژول ها قابل توسعه، انعطاف پذیر و سازگار هستند. طبقه همکف A1 فقط به منظور اقامت طراحی شده است. طبقه ای که 1.5 متر از سطح زمین ارتفاع دارد، دارای یک محیط کار، یک دوش خصوصی و همچنین فضای انبار خواهد بود. سقف بلند با ارتفاع 3.5 متر حس فضای باز را القا می کند و فضای داخلی فرمی ارگانیک دارد و به سبک معماری ساردینیا طراحی شده است. ”

سازه های مدولار فولادی پرینت سه بعدی

نکته ی جالب توجه در این سازه های مدولار استفاده از تکنولوژی AM برای طراحی برخی از قسمت های خانه ها است. جزئیات هنوز مشخص نشده اند، اما می دانیم که استودیو با MX3D کار می کند، که یک راه حل رباتیک پرینت سه بعدی بر اساس دیپوز متریال تحت انرژی متمرکز توسعه داده است. انتظار می رود که این کمپانی برخی از قطعات فولادی سازه مانند ستون های اصلی هر خانه را به صورت پرینت سه بعدی تولید می کند. به هر حال این پروژه ی فیوچریستیک می تواند بر نحوه طراحی خانه های آینده تأثیر بزرگی بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *