اخبار پرینت سه بعدی

خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb

خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb
میزان رضایت شما

چندین سال است که سایت Airbnb از گزینه های اول گردشگران برای انتخاب محل اقامتشان است. این پلتفرم که به گردشگران امکان اجاره ی آپارتمان یا خانه برای سفرشان را می دهد آن چنان موفق بوده است که در کنار Uber و Netflix  از پرطرفدارترین پلتفرم های دیجیتال شده است. علاوه بر این، Airbnb به اقامتگاه های عجیب و متنوعش از خانه درختی و خانه ی قایقی گرفته تا هرچه بین این دو شهرت دارد. اکنون هم برای اولین بار یک خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb برای اجاره در سایت قرار گرفته است. این خانه که به خانه ی فیبوناچی شناخته می شود در کانادا قرار دارد و ظرفیت میزبانی 4 نفر را دارد. کمپانی خدماتی پرینت سه بعدی  Twente Additive Manufacturing (TAM) در همکاری با World House این خانه را طراحی و پرینت کرده اند.

خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb

نگاره 1) خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb

همانطور که احتمالا می دانید، خانه ی فیبوناچی نامش را از سری اعداد ریاضی فیبوناچی می گیرد که در آن هر عدد مجموع دو عدد پیشین خود است. در ارتباط با این خانه هم، ساختمان فرم مارپیچی مشابه مارپیچ لوگاریتمیک موجود در طبیعت دارد. با مساحت 28 متر مربع این خانه دارای یک آشپزخانه، اتاق پذیرایی، زیرزمین  سرویس بهداشتی است. واقع شده در استان کانادایی بریتیش کلمبیا، در قلب روستا، این خانه امکان گردش در فضای دشت ها کوه ها، جنگل ها و سواحل کانادا را برای ساکنینش فراهم می آورد.

خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb

نگاره 2) خانه ی پرینت سه بعدی در Airbnb-فضای داخلی

ساخت و ساز خانه

در مجموع، کمپانی پرینت هلندی در مجموع به 11 روز جهت پرینت خانه فینوباچی که شامل 20 عنصر پرینت سه بعدی از متریال Laticrète، نیاز داشت. برای پرینت دو ستون مارپیچ پاسیو، که هر کدام 4.5 متر ارتفاع داشتند، TAM از دو متریال Baumit استفاده کرد. در حال حاضر، دپارتمان پرینت در مورد دستگاه پرینتر استفاده شده صحبتی نکرده اند با این حال این شرکت توضیح داده است که پرینت سه بعدی بتن این امکان را فراهم کرده است تا ضمن مصرف کمترین متریال، مسکن ارزان قیمت با هندسه پیچیده بسازند.

بعلاوه ، در طی همکاری با  World House، Twente Additive Manufacturing قصد دارد خانه های پرینت سه بعدی ارزان قیمت را برای افرادی که با مشکل مسکن مواجه هستند؛ پرینت کند. AM با توانایی ایجاد سریع و ارزان خانه، این امکان را دارد که به ابزاری اساسی برای پاسخگویی به بحران مسکن تبدیل شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *