اخبار پرینت سه بعدی

فرمان های دوچرخه مسابقه ای پرینت سه بعدی فلزی کمپانی Metron

فرمان های دوچرخه مسابقه ای پرینت سه بعدی فلزی-مونتاژ تیتانیوم و Scalmalloy
میزان رضایت شما

با برگزاری مسابقات المپیک در ژاپن، وقت آن است که تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی کالاهای خود را به طور گسترده به نمایش بگذارند. هفته گذشته با  Dimitris Katsanis، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Metron A. E. Ltd، در ناتینگهام انگلستان، گپ و گفتی داشتیم. Metron A.E، (مهندسی افزودنی) در زمینه شکل دهی فلزات تخصص دارد و طی سالیان، خدمات و محصولات طراحی و ساخت خود را به طیف متنوعی از صنایع ارائه داده است. به طور خاص یکی از این زمینه ها برای Metron A.E سود زیادی به همراه داشته است و آن دوچرخه سواری است. هفته گذشته Katsanis  تعدادی عکس از فرمان های دوچرخه مسابقه ای پرینت سه بعدی فلزی خود را منتشر کرد که در المپیک ژاپن به نمایش در خواهد آمد.

بیایید نگاهی دقیق تر به این دسته فرمان ها بیاندازیم. همانطور که مشاهده می کنید، این فرمان، یک مونتاژ است تا یک قطعه ی یک تکه.

فرمان های دوچرخه مسابقه ای پرینت سه بعدی فلزی-مونتاژ تیتانیوم و  Scalmalloy

نگاره 1) فرمان های دوچرخه مسابقه ای پرینت سه بعدی فلزی-مونتاژ تیتانیوم و Scalmalloy

آنچه جالب توجه است، فلزات استفاده شده در این مجموعه است. قطعه میله اصلی (قطعه تیره تر) از تیتانیوم پرینت سه بعدی(Ti6Al4V)  ساخته شده و قسمت های اضافه شده (قسمت های سبک تر و بلندتر) با Scalmalloy پرینت شده اند.

 Scalmalloy چیست؟

Katsanis  گفت: “Scalmalloy قوی ترین آلیاژ آلومینیوم موجود برای پرینت سه بعدی است که توسط یک پایگاه داده گسترده متریال پشتیبانی می شود.” “هر دو Ti6Al4V و Scalmalloy می توانند اجزای سبک و مستحکمی به دست دهند، اما در این حالت، Scalmalloy گزینه ی برتر بود زیرا که به دلیل تراکم کمتر، می توان در تولید برخی از بخشه، از مواد کمتری استفاده کرد و در نتیجه قطعه ی کلی سبک تر خواهد شد. در واقع. Scalmalloy، (scandium (SC)، آلومنیوم و آلیاژ مگنزیم تنها با افزودن مقدار کمی از اسکاندیموم به آلیاژ، به استحکام قابل توجهی می رسند. این ماده عالی است و به طور خاص توسط ایرباس در تولیدات AM فلز استفاده شده است. مقاومت بالا ی این متریال برای صنعت هوافضا و دوچرخه سواران حرفه ای بسیار سودمند است. برای پرینت این قطعات از چه پرینترهایی استفاده شده است؟ “در این مورد خاص، میله های پایه با استفاده از Ti6Al4V در ARCAM EBM ما ساخته می شوند و قسمت های جانبی با استفاده از Scalmalloy در EOS M400 ساخته می شوند.” Katsanis می توانید قسمت های جانبی دسته، که همچنان به پایه اصلی متصل هستند، را در تصویر زیر مشاهده کنید.

قطعات جانبی میله ی Scalmalloy پرینت شده با EOS M400

نگاره 2) قطعات جانبی میله ی Scalmalloy پرینت شده با EOS M400

Metron در طراحی این  دسته فرمان جدید از تجربه های بسیار پیشینش بهره مند بوده است؛ زیرا که چند سالی است که تجهیزات حرفه ای دوچرخه سواری تولید می کنند. در واقع ، محصولات Metron به دوچرخه سواران کمک کرده است تا بیش از 200 مدال جهانی را در این ورزش کسب کنند.

مونتاژ های تکمیل شده

نگاره 3) مونتاژ های تکمیل شده

یکی از این رکوردها در دست Cameron Wurf است که یک ورزشکار سه گانه است که رکورد سریعترین دوچرخه سواری در مسابقات سه گانه Kona Ironman را به خود اختصاص داده است. Wurf از یکی از نسخه های قبلی این میله های آیرودینامیکی استفاده کرده است که کاملاً از تیتانیوم AM ساخته شده است.(تصویر زیر)

این میله تنها از تیتانیوم ساخته شده است

نگاره 4) این میله تنها از تیتانیوم ساخته شده است

جدیدترین میله ها ( /Scalmalloyتیتانیوم )، که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، توسط تیم ملی ایتالیا در مسابقات المپیک ژاپن استفاده می شوند. تیم های انگلیس و مالزی 9 مجموعه با طرحی متفاوت از Metron دریافت کرده اند و 10 مجموعه دیگر نیز به ملیت های متفاوت در مسابقات TT رسیده است. در مجموع ، در مسابقات دوچرخه سواری المپیک امسال تعداد زیادی فرمان های دوچرخه مسابقه ای پرینت سه بعدی فلزی وجود دارد و بدون شک Metron چند مدال دیگر با آخرین طراحی های خود به دست خواهد آورد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این کمپانی انگلیسی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *