اخبار پرینت سه بعدی

بازگشایی کارخانه پرینت سه بعدی خانه در شهر Eindhoven هلند

کارخانه پرینت سه بعدی خانه
میزان رضایت شما

شهر Eindhoven هلند مدتی است که بهشت پرینت سه بعدی است. این موضوع به ویژه در زمینه ی ساخت و سازهای پرینت سه بعدی صادق است، زیرا که شهر انواع مفاهیم معماری را مورد آزمایش قرار داده است. از برنامه های مسکن اجتماعی گرفته تا پل های دوچرخه سواری. در حال حاضر، این شهر اولین کارخانه پرینت سه بعدی خانه در جهان را افتتاح کرده است که نتیجه ی مشارکت چندین کمپانی اروپایی است.

Weber Beamix و BAM Infra که رهبران اصلی پروژه هستند؛ این تاسیسات را در 15 ژانویه 2019 افتتاح کردند. BAM یک کمپانی ساختمانی چند میلیارد یورویی هلندی است در حالی که Weber Beamix پیشرو در ساخت و ساز، مواد و مصالح است. مشارکت با استان هلند شمالی نیز در راه است که شامل پرینت چهار پل دوچرخه سواری است. این تأسیسات همین حالا هم مشغول کار بر روی چندین پروژه است.

گامی رو به جلو برای ساخت و ساز پرینت سه بعدی

شرکت های مختلف این تاسیسات را ” مکانی تجاری صنعتی مخصوص پرینت سه بعدی اجزای بتنیِ ساخت و ساز” معرفی کرده اند. این مشارکت شامل گروههای Bekaert ، Witteveen+Bos ، Technische Universiteit Eindhoven و Van Wijnen است. همانطور که انتظار می رفت، TU Eindhoven همچنین یکی از مهره های اصلی این معاملات است. Bas Huysmans از Weber Beamix گفت: “ما در نقطه ای هستیم که قادر به پرینت سه بعدی تجاری و پایدار هستیم.”

کارخانه پرینت سه بعدی خانه

نگاره 1) کارخانه پرینت سه بعدی خانه

BAM Infra در وب سایت خود اعلام کرده است که با افزایش آزادی در طرح ها برای ساخت و ساز پرینت سه بعدی، قادر به تولید سریالی قطعات خواهند بود. در این روش جدید برای دستیابی به نتایج مشابه به بتن کمتری احتیاج است زیرا که ربات ها تنها در مناطق ضروری بتن به کار می برند. این کاهش بتن همچنین باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای همچون CO2 می شود و از آن جا که نیازی به قالب وجود ندارد؛ زباله ای نیز تولید نمی شود. علاوه بر این ، کل فرایند سریعتر و با خطای کمتر اجرا می شود.

این تأسیسات در حال حاضر چندین پروژه در صف پرینت دارد از جمله خانه هایی برای پروژه Milestone و برنامه های کاربردی در پروژه های فعلی BAM.

در حالی که کنسرسیوم در مورد کارخانه بسیا مشتاق است، برنامه ها و اهداف بلندپروازانه ای برای آینده نیز دارند. آنها معتقدند که کارخانه آغازی برای رویدادهای بزرگتر است مانند پرینت خامن ها در محل. اما، در حال حاضر، تآسیسات با کنترل آسان رطوبت، دما و تأثیرات بیرونی راحت تر مدیریت می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *