اخبار پرینت سه بعدی

ساخت و ساز پرینت سه بعدی شرکت SAHIF در آفریقای جنوبی

ساخت و ساز پرینت سه بعدی شرکت SAHIF در آفریقای جنوبی
میزان رضایت شما

ساخت و ساز پرینت سه بعدی شرکت SAHIF در آفریقای جنوبی

زلزله یکی از ترسناک ترین پدیده های طبیعی در جهان است. اگرچه بیشتر آنها خفیف هستند، اما آنهایی که به خصوص کم عمق یا قوی هستند می توانند ویرانی های باورنکردنی به جا بگذارند، مانند آنچه در اوایل سال جاری در ترکیه و سوریه شاهد بودیم که طبق آمار، تنها در ترکیه 50783 کشته، 297 مفقود و 107204 مجروح داشت. این بار، زمین لرزه دیگری که در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی رخ داد، نتیجه جالبی به همراه داشت. از زمان وقوع آن تنها در 11 ژوئن، صندوق مسکن و زیرساخت آفریقای جنوبی (SAHIF) اعلام کرده است که قصد دارد مسکن های بتنی پرینت سه بعدی را در این کشور پیاده سازی کند که دارای مزیت ضد لرزه هستند.

مدتی است که آفریقای جنوبی به دلیل افزایش هزینه های ساخت و ساز، کندی آزادسازی مسکن و عوامل دیگر با بحران مسکن مواجه شده است که باعث شده حدود 12 میلیون نفر در این کشور نیاز مبرم به مسکن داشته باشند. پرینت سه بعدی ساخت و ساز اغلب در کشورهای دیگر برای فراهم کردن مسکن با سرعت بیشتر و ارزانتر برای افراد نیازمند استفاده شده است، به عنوان مثال Habitat for Humanity که در حال حاضر دو خانه با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته است. این نمونه دیگری از مزایای مسکن های پرینت سه بعدی علاوه بر ضد زلزله بودن است که آن ها را برای مقابله با چنین بلایای طبیعی به گزینه‌ی مناسبی تبدیل می‌کند.

ساخت و ساز پرینت سه بعدی شرکت SAHIF در آفریقای جنوبی

ظهور مسکن های پرینت سه بعدی ضد زلزله

این پروژه، به لطف مشارکت بین SAHIF و شرکت فناوری ساخت و ساز هلندی CyBe construction شکل گرفته است. در واقع، CyBe به خاطر تکنولوژی پرینت سه بعدی مسکن ضد زلزله و همچنین ضد طوفان خود شناخته شده است. CyBe ادعا می کند که نکته‌ی کلیدی خانه های پرینت سه بعدی ضد زلزله آنها در انعطاف پذیری پرینت سه بعدی بتنی است که امکان ساخت سازه های سفارشی تر از جمله سازه هایی که برای مقاومت در برابر زلزله ایده آل هستند را فراهم می دهد. علاوه بر این، آنها به کیفیت ملات CyBe خود اشاره می کنند، بتنی مقاوم در برابر زلزله که به طور خاص برای چاپ سه بعدی فرموله شده است. به طور خاص از سنگدانه ها و الیاف فیبر با مقاومت بالا به منظور افزایش استحکام و مقاومت در برابر لرزش در ملات خود استفاده می‌کنند.

مدیرعامل SAHIF، یعنی Rali Mampeule می‌گوید: «تقاضا برای مسکنِ با کیفیت و مقرون به صرفه در آفریقای جنوبی بسیار بیشتر از عرضه است. ما می‌توانیم با کاهش هزینه مصالح و نیروی کار، تسریع روند ساخت و ساز و بهبود کیفیت خانه‌ها، به این چالش رسیدگی کنیم. ساخت خانه‌های سه‌بعدی نه تنها مقرون به صرفه‌تر و در زمان کمتر ممکن است، بلکه می‌دانیم که به اندازه‌ای بادوام هستند که در برابر انواع نیروهای لرزه‌ای زمین مقاومت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت CyBe مراجعه کنید.

ساخت و ساز پرینت سه بعدی شرکت SAHIF در آفریقای جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *