اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی ایمپلنت ستون فقرات

پرینت سه بعدی ستون فقرات
5/5 - (1 امتیاز)

تحقیقات در زمینه ی پرینت سه بعدی ایمپلنت ستون فقرات همچنان در حال توسعه است؛ اما چین از آخرین پیشرفت در این زمینه که قفس همجوشی نخاعی پرینت سه بعدی Hauxiang Group است؛ رونمایی کرده است. این قطعه با استفاده از تکنولوژی پرینت فلزات Farsoon پرینت خواهد شد و اولین ایمپلنت ارتوپدی تأئید شده ای خواهد بود که به روش PBF در چین پرینت می شود.

تیم جراحی ستون فقرات دکتر Wang Wenjun از اولین بیمارستان وابسته ب دانشگاه چین جنوبی نیز این دستگاه را تأئید کرده اند و از این ایمپلنت در درمان بیماری ها و آسیب های گوناگونی چون شکستگی، سل و تحلیل رفتن ستون فقرات استفاده خواهند کرد. این دستاورد نتیجه ی بهره بری از تکنولوژی پرینت سه بعدی در پروژه ی ایمپلنت های شخصی سازی شده است؛ که توسط وزارت علوم و فناوری در “برنامه ی پنج ساله ی سیزدهم” و به رهبری بیمارستان Ninth people پشتیبانی می شود.

بیشتر بخوانید...
به روزرسانی نرم افزار و پروفایل های رزین در پرینتر سه بعدی دندان پزشکی

این قفس نخاعی برای نمایش قابلیت های پرینت سه بعدی، نرم افزار طراحی، متریال هایی با کیفیت پزشکی و توسعه ی دستگاه های پزشکی انتخاب شده است. تیم جراحی ستون فقرات دکتر Wang Wenjun این دستگاه را به عنوان راه حلی شخضی سازی شده برای بیماران توسعه دادند؛ چیزی که تنها با استفاده از تکنولوژی AM امکان تولید دارد زیرا که هندسه های آن برای تولید با روش های سنتی دیگر بیش از حد پیچیده اند. و هندسه در این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا که سازه ی حفره ای آن، امکان رشد استخوان های بیمار در اطراف سازه و جوش خوردن با آن را فراهم می کند. یکی دیگر از ویژگی های شایان توجه دیگر این قطعه، صفحات کاملا سفارشی با زاویه های منحنی و توپولوژی سطح تماس گسترش یافته است؛ که تطبیق ایمپلنت با استخوان را بهبود می بخشد.

پرینت سه بعدی ستون فقرات

نگاره 1) پرینت سه بعدی ایمپلنت ستون فقرات

این گروه چندین سال بر طراحی و توسعه ی این ایمپلنت کار کرده اند؛ حدود 108 مورد را در پنج بیمارستان درجه یک کشور اجرا کردند و بیش از 30 ویژگی مکانیکی، عملکرد شیمیایی، ارزیابی بیولوژیکی و بسیاری از جنبه های دیگر آن را مورد بررسی قرار دادند. پس از چندین بار تکرار و نمونه سازی، سرانجام موفق به دریافت مجوز NMPA شدند. “این یک دستاورد فوق العاده برای پرینت سه بعدی فلزات در بازار پزشکی چین است. از کار کردن با دکتر Wenjun و کمپانی Farsoon بسیار خرسندم. باعث افتخار ماست که با استفاده از فناوری SLM در جراحی ایمپلنت شخصی سازی شده ی نخاع برای بیماران تلاش می کنیم.” Li Xinghua رئیس بخش بازریابی Hauxiang


منبع: 3dprinting.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *