اخبار پرینت سه بعدی

اسکوتر برقی پرینت سه بعدی

میزان رضایت شما

امروزه برای طی کردن مسافت های کوتاه، انتخاب بهتری نسبت به اسکوتر برقی که هم هیجان انگیز است هم کاربردی و هم مقرون به صرفه، وجود ندارد. و برای ساخت آن تنها از یک اسکیت بورد قدیمی و یک مته، قطعاً هیچ وسیله ای بهتر از یک پرینتر سه بعدی نیست. Alexandre Chappel، Youtube DIYer از پرینتر سه بعدی خود برای ساخت اسکوتر برقی پرینت سه بعدی اش با استفاده از مته استفاده کرد.

هنگامی که عنوان ویدیو را برای اولین بار دیدم، انتظار داشتمAlexandre  تنها چند براکت پرینت کند که بیشتر اجزای فلزی اسکوتر را به هم متصل می کند، اما او واقعاً به ساخت این اسکوتر متعهد است و از قطعات فلزی بسیار کمی استفاده می کند، مگر چند بلبرینگ و محور. به جز تخته ی اسکیت، دسته چوبی و مته، تقریباً همه چیز دیگر پرینت می شود. البته، یک میله ی فلزی در پایین تخته ی اسکیت دارد تا استحکام آن را افزایش دهد؛ زیرا اسکیت اول قادر به تحمل وزن او نبود و شکست.

تولید سریع برای پیشرفت سریعتر

استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت این اسکوتر برقی پرینت سه بعدی سریع ترین و ارزان ترین راه برای دست یابی به یک دستگاه حرکتی کاربردی آن هم با این تعداد اجزای کم بود. ساخت نسخه های آزمایشی سریع در مواقع ضروری بسیار مهم است زیرا اولین طرح هیچ وقت بی نقص نیست، به خصوص با تحمل فشار مانند موارد مورد نیاز در بسیاری از قطعات اسکوترهای دیگر. استفاده از ol ‘PLA معمولی مطمئناً در تسریع فرایند و کاهش هزینه های بسیار مؤثر بوده است زیرا که راحت ترین متریال برای پرینت است. و بله، آنقدر قوی بود که بتواند وزن یک مرد بالغ را تحمل کند.

الکساندر یک مدلساز سه بعدی ماهر است و در این پروژه بسیار جدی عمل کرده است و چندین قطعه ی رابط و بهم پیوسته ی پرینت شونده را طراحی کرده است. به خصوص چنگال، لوله سر و اجزای ساقه بسیار هوشمند هستند. شیوه ای که او با یک تسمه دریچه گاز را بالا می آورد، اوج نبوغ انسان است. تماشای الکساندر طی مراحل DIY خود در این فرایند بسیار سرگرم کننده و مفید است. نتایج کمی خطرناک هستند؛ اما هنوز هم ارزش اش را دارند. اگر می خواهید این کار را در خانه امتحان کنید، حداقل از کلاه ایمنی استفاده کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *