اخبار پرینت سه بعدی

سه چرخه ی برقی پرینت سه بعدی بازیافتی EOOS

سه چرخه ی برقی پرینت سه بعدی بازیافتی EOOS
میزان رضایت شما

استودیوی طراحی اتریشی EOOS، موفق به طراحی و تولید یک وسیله نقلیه کم مصرف(ZUV) شده است آن هم تنها با استفاده از پرینت سه بعدی و مواد بازیافتی. این سه چرخه ی برقی پرینت سه بعدی بازیافتی از 70 کیلوگرم زباله ی جمع آوری شده از سوپر مارکت های متعدد در پایتخت اتریش ساخته شده است. ویژگی خاص آن، عدم وجود پدال و زنجیر است: سه چرخه برقی به کمک موتور توپی چرخِ عقب حرکت می کند. هدف این است که برای همه این امکان فراهم شود که فریم را به صورت سه بعدی در fablab نزدیک خانه خود پرینت کنند و سپس سه چرخه را در یک فروشگاه مناسب با چرخ، ترمز، فرمان و موتور تجهیز کنند. این ایده ی تولید محلی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است؛ زیرا هدف آن کاهش تأثیرات تولیدات ما بر محیط زیست است.

ZUV

نگاره 1) ZUV

استودیوی اتریشی برای اجرای این پروژه با انجمن The New Raw همکاری کرد. اگر این نام برای تان آشنا است؛ احتمالاً به دلیل پروژه پرینت شهر شما است که با پرینت سه بعدی مبلمان خیابانی از زباله های بازیافتی در آمستردام آغاز شد. این انجمن با زندگی دوباره بخشیدن به هر چیز دورانداختنی، ایده ی اقتصاد دایره ای را بال و پر می دهد. ایده ای که عملی کردن آن بدون تکنولوژی AM غیرممکن است.

سه چرخه ی برقی پرینت سه بعدی بازیافتی EOOS

نگاره 2) سه چرخه ی برقی پرینت سه بعدی بازیافتی EOOS

ZUV، سه چرخه ای محلی و پایدار

پروژه سه چرخه با ایده ی طراحی وسیله ی نقلیه ای مقرون به صرفه، که می تواند به صورت محلی تولید شود، آغاز شد. پرینت سه بعدی این امکان را فراهم می کند، از همین رو استودیوی EOOS یک بدنه ی پلی پروپیلن، قابل پرینت بر روی دستگاه با فرمت بزرگ، به احتمال زیاد بازوی روباتیک، را تصور کرد. متریال مورد نیاز از پسماندهای سوپرمارکت های وین به دست می آید. هارالد گراندل از استودیوی EOOS توضیح می دهد: ” پلاستیک های سوپر مارکت های وین، در پروسه ی بازیافت، تنها سوزانده می شوند. و این خود باعث تولید سه تن دیگر از گازهای گلخانه ای چون CO2 می شود که می توانیم از آنها جلوگیری کنیم. استفاده مجدد از پلاستیک ها پس از مصرف، گامی بزرگ در راستای به صفر رساندن انتشار گاز کربن است. مادامی که پرینتر سه بعدی با انرژی حاصل از تجدیدپذیرها کار می کند، هر وسیله ی نقلیه ی جدیدی به نوعی بدون کربن خواهد بود. ” در نهایت ، EOOS تمایل دارد که هر شهری بتنواند بدنه ی سه چرخه را به صورت سه بعدی پرینت کند. بقیه قطعات را می توان به راحتی توسط تولیدی های تجهیزات تخصصی اضافه کرد. اگر یک قطعه خراب شود، می توان آن را به راحتی تعویض کرد – آن هم به صورت محلی – در حالی که بدنه را می توان بازیافت و مجدداً برای ساخت یک ZUV دیگر استفاده کرد.

سه چرخه ی برقی پرینت سه بعدی بازیافتی EOOS

نگاره 3) بدنه ی سه چرخه پرینت می شود و سایر جزئیات بعدا اضافه می شود.

استودیو تأئید کرده است که سه چرخه آن قدر قوی هست که قادر به حمل 2 فرد بزرگسال یا دو کودک یا به عنوان مثال کیسه های خرید را در جعبه ای که به همین منظور در قسمت جلو طراحی شده داشته باشد. ZUV برای طی مسافت های کوتاه طراحی شده است که معمولاً با ماشین انجام می شود. نهایتا، ایده ی آلایندگی صفر درصد بیشتر در تولید این سه چرخه اعمال شده است و نه در عملکرد آن. با این حال، به لطف پرینت سه بعدی، می توان بدنه را به صورت محلی تولید کرد و حمل و نقل و تاثیر زیست محیطی تولید آن را کاهش داد. باید دید آیا این ایده در دیگر شهرهای اروپا و به طور گسترده تری در جهان اجرا خواهد شد یا خیر.

ZUV

نگاره 4) ZUV

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *