اخبار پرینت سه بعدی

اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber
میزان رضایت شما

پرینت سه بعدی از روش هایی است که هنرمندان و افراد خلاق می توانند ایده هایشان را بدین وسیله تجسم کنند و در خلق اشیا هنری نوآوری ایجاد کنند. پیش از این، درباره هنرمندانی که از تکنولوژی AM برای تولید لامپ، مبلمان یا عناصر صوتی استفاده می کنند؛ صحبت کرده ایم. اما موزه ها نیز به پتانسیل و قابلیت های این تکنولوژی پی برده اند یکی از موز هایی که از پرینت سه بعدی استفاده کرده است  موزه ی Amber  در Gdańsk لهستان است. بزودی اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber   به نمایش گذاشته خواهند شد. اگرچه این اشیا از کهربا ساخته نشده اند، اما یا از آن الهام گرفته شده اند و یا نمونه هایی از آثار معروف در این زمینه هستند.

اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

نگاره 1) اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

پرینت سه بعدی در موزه Gdańsk

موزه کهربا در Gdańsk در حال انتقال به مکان های جدید است و درهای خود را در 24 ژوئیه 2021 به روی بازدیدکنندگان باز خواهد کرد. در آینده، نمایشگاه های مختلف کهربا در ساختمان به تازگی مرمت شده ی Grand Mill  از قرن نوزدهم برگزار خواهد شد. که در آن می توان هنر معاصر را در کنار آثار تاریخی پیدا کرد. Jakub Pastuszak، یک طراح صنعتی محلی، همچنین این فرصت را خواهد داشت که چهار اینستالیشن پرینت سه بعدی اش را در آنجا نصب کند. Pastuszak به مدت سه سال به عنوان طراح کار می کند و در سال 2022 در رشته طراحی صنعتی از آکادمی هنرهای زیبا Gdańsk فارغ التحصیل می شود. این طراح صنعتی می خواهد که کارش بر تعامل بین افراد و اشیا متمرکز باشد و خودش در مورد استفاده از پرینت سه بعدی می گوید: “عدم تماس با ماده زنده باعث ایجاد ناهماهنگی شناختی می شود که برای اجرای طرح مناسب نیست. پرینت سه بعدی می تواند به جلوگیری از محدود شدن پروژه ها تنها در حوزه مفاهیم سه بعدی کمک کند. ” خود این هنرمند پرینت سه بعدی را ابزاری برای هنرمندان می داند كه می تواند برای تولید اشیا به صورت مقرون به صرفه مورد استفاده قرار گیرد. اشیایی که ساختشان با روش های دیگر نیازمند متخصصین زیادی خواهد بود.

اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

نگاره 2) اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

مدل 1: 6 اتاق صنعتگر قرن هفدهم یکی از این آثار پرینت سه بعدی در نمایشگاه است که موزه کهربا برای ساخت آن مجبور به استخدام مینیاتوریست ها می شد. از آنجا که تعداد کمی از این موارد وجود دارد، تکمیل آن چندین سال به طول می انجامد و هزینه های زیادی را نیز به دنبال دارد. علاوه بر این، تولید ماکت ها و مدل ها با استفاده از پرینت سه بعدی پسماند بسیار کمتری را تولید می کند که این باعث می شود این تکنولوژی در مقایسه با روش های سنتی با محیط زیست سازگاری بیشتری داشته باشد.

 Pastuszak به دستگاه های Zortrax متکی می شود

علاوه بر مدل اتاق 1: 6، هنرمند اهل Gdańsk از طرف موزه کهربا سفارش ساخت یک مدل سه بعدی از کابینت کهربا را برای اشیا، یک خانه صنعتگر کهربا و یک مدل معروف 40 میلیون ساله از مارمولک کهربایی نیز بسازد. خوشبختانه ، در کارگاه Jakub Pastuszak انواع تجهیزات Zortrax آماده کار بود. برای سفارشات موزه، از دستگاه های LPD و LPD Plus برای مدل های بزرگ مانند مبلمان و فیگورها استفاده شد، در حالی که از پرینتر UV LCD برای تولید اشیای با جزئیات کوچک مانند مجسمه ها، صورت ها، دست ها یا لوستر استفاده شد.

اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

نگاره 3) اشیای پرینت سه بعدی Jakub Pastuszak در موزه ی Amber

این تیم پیش از شروع ساخت قطعات، مدل های اصلی قرن 17 و 18 را به طور دقیق مورد مطالعه قرار دادند و بر اساس آن مدل های سه بعدی را ایجاد کرده و سرانجام با استفاده از Zortrax Apoller به عنوان بخشی از مرحله ی پردازش، قطعات را جلا داده و پرداخت و صاف کردند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه های پرینت سه بعدی این هنرمند برای موزه، به این مطلب مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *