اخبار پرینت سه بعدی

Addion مدل جراحی فرا واقع گرایانه ی چشم طراحی می کند

Addion مدل جراحی فرا واقع گرایانه ی چشم طراحی می کند
میزان رضایت شما

کمپانی خدمات پرینت سه بعدی اتریشی Addion GmbH که در تولید دستگاه های پزشکی پرینت سه بعدی تخصص دارد، اخیرا تکنولوژی Stratasys PolyJet را برای طراحی مدل جراحی فرا واقع گرایانه ی چشم برای آمادگی بهتر پیش از جراحی های حساس به کار گرفته است. پروسه ی AM با چند متریال و چند رنگ امکان دستیابی به سطح بی سابقه ای از واقع گرایی را فراهم آورده است، که از مزایای قابل توچه پرینت سه بعدی به جهت آموزش جراحی های دشوار است.

Addion مدل جراحی فرا واقع گرایانه ی چشم طراحی می کند

در حوزه ی چشم پزشکی، طراحی و تولید مدل هایی با بافت نرم و آبکی مشابه چشم انسان، دشوار است. و اغلب از واقع گرایی به دور هستند. به ویژه رنگ و بافت. چشم به دلیل پیچیدگی ساختاری اش-پروسه ی بازتولید زمان گیر و پر هزینه ای دارد. AM می تواند برخی از موانع موجود برای طراحی مدل های پزشکی سفارشی را برطرف کند، با این حال برخی از تکنولوژی ها نیز قادر به برآورده کردن همه ی نیازها نیستند، به ویژه از نظر متریال، شفافیت یا رنگ. اینجاست که تکنیک material jetting جلب توجه می کند: از آن جا که قادر به ترکیب چندین پلیمر و رنگ است؛ می تواند قطعات فرا واقع گرایانه به دست دهد.

Addion مدل جراحی فرا واقع گرایانه ی چشم طراحی می کند

Addion یک مدل چشم پرینت می کند

Addion GmbH با تکیه بر دستگاه پرینتر آناتومی دیجیتال Stratasys که راه حلی برای تولید بافت های انسان طراحی شده است تحقیقاتش را پیش گرفته است. با استفاده از متریال TissueMatrix Gel و GelMatrix the ، این کمپانی قادر به بازنمایی ظاهر نرم و آبکی چشم و دستیابی به سطح بالایی از واقع گرایی است. Alexander Hechenberger، مدیرعامل Addion، می گوید: “لایه ی پوست روی مدل تنها یک دهم میلی متر قطر دارد و با ابزارهای بسیار دقبق و ظریف از ابزاری جدا می شود، کاشته و سپس دوباره وصل می شود. این سطح از جزئیات پیش از این دور از ذهن بود. ” در واقع، آنها قادر به تولید یک مدل جراحی هستند که در آن قرنیه به راحتی برداشته می شود: که به پزشکان اجازه می دهد تا جراحی را شبیه سازی کرده و بهتر آماده شوند، و به علاوه نحوه ی عملکرد چشم را بهتر درک کنند.

Alexander Hechenberger در ادامه گفت:”برای ما، امکانات پرینتر آناتومی دیجیتال بی انتهاست و با وجود نتایج فوق العاده ای که تا به امروز کسب کرده ایم، هنوز ابتدای راهیم و پتانسیل های این حوزه بسیار است. می توان گفت هیچ جایگزینی برای تولید مدل چشم در صنعت ما وجود ندارد، به ویژه در بازتولید بافت پیچیده و نرم با رنگ های واقعی و متریال های متنوع. ” این کمپانی اتریشی در حال حاضر برنامه هایی برای سنجش متریال های دیگر مانند BoneMatrix ™ برای ایجاد ساختارهای استخوانی یا TissueMatrix برای ساختارهای عروقی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ی مطبوعاتی منتشر شده مراجعه کنید.

پزشکان با استفاده از تکنولوژی AM می توانند درک بهتری نسبت به عملکرد چشم پیدا کنند.

نگاره 3) پزشکان با استفاده از تکنولوژی AM می توانند درک بهتری نسبت به عملکرد چشم پیدا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *