مقالات پرینت سه بعدی

دموی پرینت سه بعدی پورشه برای ماشین های الکتریکی

EV فردیناند پورشه
میزان رضایت شما

اگر فکر می کردید پورشه برندی تازه وارد به دنیای ماشین های الکتریکی است؛ در اشتباه بودید. اولین ماشین هایی که توسط خود شخص فردیناند پورشه-اما برای شرکتی دیگر-طراحی شدند، درایوهای الکتریکی داشتند. و حالا هم نوبت به دموی پرینت سه بعدی پورشه برای ماشین های الکتریکی رسیده است.

EV فردیناند پورشه

نگاره 1) EV فردیناند پورشه

اگر واقع بین باشیم صنعت اتوموبیل در طول 100 سال گذشته چندان هم پیشرفت نکرده است. بله البته ظاهرشان بسیار متفاوت تر است و امنیت بالاتری دارند. اما اغلب توسعه هایی که در تکنولوژی اتوموبیل سازی رخ داده اند در قالب بخش های فرعی بوده اند مانند پنجره های الکتریکی، برفپاک کن ها، سیستم تزریق سوخت…و ترمزها.

شاید بزرگترین پیشرفت ها در قالب تولید ظاهر شده باشند که با خط تولید هنری فورد آغاز شد و در تکنولوژی های مدرنی چون پرینت سه بعدی به حد اعلیِ خود رسید. و همان طور که از تیتر این مقاله حدس زده اید؛ پورشه از AM در توسعه ی EV های مدرنش استفاده کرده است.

برای مثال، آخرین دستاورد این کمپانی آلمانی را در نظر بگیرید: یک محفظه ی درایو پرینت سه بعدی که در تصویر زیر می توانید ببینید.

دموی پرینت سه بعدی پورشه برای ماشین های الکتریکی

نگاره 2) دموی پرینت سه بعدی پورشه برای ماشین های الکتریکی

این محفظه یک پروتوتایپ است که قرار است به صورت محدود به تولید برسد و نهایتا بر روی ماشین های مسابقه ی این کمپانی نصب شود. این قطعه به شیوه ی (PBD(Powder Bed Fusion پرینت شده است که 10% سبک تر از نمونه های سنتی این قطعه است و 100% سخت تر که برای مسابقات ایده آل است.

این قطعه شامل یک سیستم دنده و یک مبدل حرارتی است که امکان خنک نگه داشتن آن را فراهم می کند. این اولین باری نیست که پورشه از AM در وسایل نقلیه اش استفاده می کند؛ گرچه تمامی تلاش هایش پیشینش در این زمینه، متمرکز بر روی وسایل نقلیه ی سوخت فسیلی اش بوده است.

در حال حاضر، ظاهرا پورشه مشغول لذت بردن از جست و جو دردنیای پرینت سه بعدی است و ما هم هیجان زده ایم نتایج آن را ببینیم.

مانند بسیاری از قطعاتی که برای اولین بار در این سواری های کلاس بالای آلمانی عرضه می شوند( به خصوص مرسدس S-class که بستر سنجش نوآوری ها شده است) پس از تعیین ارزش های آن ها و رفع ایراداتشان، دیر یا زود در ماشین های مقرون به صرفه تری که قشر متوسط جامعه از پس خریدشان بر می آیند هم ظاهر خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *