نرم افزاهای طراحی و پرینت سه بعدی

بهترین نمایشگرها و شبیه سازهای G-Code در سال ۲۰۲۳-بخش دوم

میزان رضایت شما

در بخش اول این مطلب، شما را با تعدادی از بهترین نمایشگرهای G-code و شبیه‌سازهای چاپگر سه بعدی آنلاین آشنا کردیم. در بخش دوم مطلب به سراغ گزینه های‌ آفلاین و قابل دانلود می‌رویم.

 

UltiMaker Cura

UltiMaker Cura یکی از محبوب ترین اسلایسرهای سه بعدی است که بسیاری از تنظیمات برش قابل تنظیم و همچنین یک ابزار پیش نمایش لایه که G-code یک مدل برش شده را شبیه سازی می کند. این پلتفرم منبع باز و قابل دانلود، هر بار که تنظیمات برش را تغییر می دهید، نیازمند پردازش دوباره ی نمای شبیه سازی است، اما این روند بسیار سریع است.

برای دسترسی به ابزار شبیه سازی G-code Cura، باید روی برگه “Preview” کلیک کنید، تا شبیه سازی را که چند ثانیه طول می‌کشد، شروع کند. همچنین می‌توانید فایل‌های G-code از پیش برش خورده را به Cura ایمپورت کنید، که برای مشاهده فایل‌های G-code دانلود شده قبل از چاپ مفید است.

در حالی که ابزار، مدل کاملا شبیه سازی شده را نشان می‌دهد، می توانید از اسلایدر های Cura در سمت راست و قسمت پایین رابط برای دیدن یک لایه خاص یا بخشی از یک لایه استفاده کنید. حتی یک رندر نازل کوچک روی شبیه‌سازی G-code قرار دارد تا دقیقاً به شما نشان دهد که نازل چاپگر شما در طول یک لایه کجا قرار می گیرد، و می‌توانید با کلیک روی دکمه پخش پیشرفت لایه را تماشا کنید.

سیستم عامل‌های سازگار: ویندوز، مک، لینوکس

ویژگی های کاربردی: امکانات برش سه بعدی، پلاگین های برش دهنده، ابزارهای دستکاری مدل اولیه

ابزارهای نویگیت لایه: دو اسلایدر، مدل رنگی با کلید، حالت حرکت اختیاری سفر

 

PrusaSlicer

PrusaSlicerیکی دیگر از برنامه های محبوب و منبع باز برش سه بعدی است که توسط Prusa Research، سازنده چاپگرهای سه بعدی، فیلامنت ها و غیره توسعه یافته است. PrusaSlicer به عنوان یک اسلایسر بسیار خوب و دارای تنظیمات منحصر به فرد، مانند پترن‌های خاص لایه بالایی شناخته شده است. مانند سایر برنامه های پیشرفته 3D slicer، PrusaSlicer یک حالت نمای لایه دارد که می تواند G-code را شبیه سازی کند.

برای حالت نمایش لایه، PrusSlicer یک کلید رنگی زیبا در سمت چپ بالای رابط وجود دارد که همه ی قسمت های چاپ را مشخص کرده. این کلید همچنین یک سری آمار مهم در مورد مدل شما نمایش می دهد، مانند درصد و زمان اختصاص داده شده به هر بخش از چاپ. همچنین می‌توانید ویژگی‌های «نمایش» و «مشاهده» را در سمت چپ پایین رابط تغییر دهید تا اطلاعات دیگر در شبیه‌سازی گرافیکی، مانند حرکت سفر یا مکث در چاپ، نمایش داده شود.

برخلاف Cura، به محض اینکه روی «Slice now» کلیک کنید، PrusaSlicer شما را به حالت نمایش لایه می برد. این باعث صرفه جویی در زمان در شبیه سازی G-code برای چاپ می شود. مانند بسیاری از اسلایسرهای سه بعدی دارای شبیه سازهای G-code، PrusaSlicer دارای دو نوار لغزنده (اسلایدر) است که به شما امکان می دهد لایه و قسمتی از لایه را که تماشا می کنید تغییر دهید. همچنین می‌توانید فایل‌های G-code را به PrusaSlicer وارد کنید، اما فقط با کلیک راست روی یک فایل G-code، انتخاب «Open with…» و انتخاب PrusaSlicer.

سیستم عامل های سازگار: ویندوز، مک، لینوکس

ویژگی های کاربردی: ویژگی های برش سه بعدی، اتصال OctoPrint، ابزارهای دستکاری مدل اولیه

ابزارهای نویگیت لایه: دو اسلایدر، مدل رنگی با کلید

 

IdeaMaker

IdeaMaker یک اسلایسر سه بعدی است که توسط Raise3D، سازنده‌ی پرینترهای حرفه ای تک و دو اکستروژن FDM 3D توسعه یافته است. این برنامه به دلیل ارائه تنظیمات اسلایسر معروف نیست، اما ابزارهای مدل سازی نور متعدد و خوبی دارد، مانند “حداکثر فیت”، “برش آزاد” و “بافت”. این نرم افزار همچنین می‌تواند فایل‌های G-code دانلود شده و همچنین فایل‌های برش‌شده در خود IdeaMaker را به‌طور بومی باز، تجسم و شبیه‌سازی کند.

می‌توانید با استفاده از کادر کشویی در پایین رابط، طیف رنگ را در طول مدل تغییر دهید تا سرعت‌های مختلف، ارتفاع لایه‌ها یا سایر تنظیمات مورد استفاده در نواحی مختلف چاپ را ببینید. IdeaMaker همچنین به شما امکان می دهد از دو اسلایدر برای کنترل بخشی از چاپی که به آن نگاه می کنید، از جمله لایه جداگانه و بخشی از لایه به نام “گام ها” استفاده کنید. علاوه بر این، IdeaMaker به شما امکان می دهد فایل G-code وارد شده خود را مستقیماً در یک چاپگر سازگار یا در RaiseCloud Raise3D آپلود کنید.

سیستم عامل‌های سازگار: ویندوز، مک، لینوکس

ویژگی های کاربردی: امکانات برش سه بعدی، ابزارهای مدل سازی سه بعدی، مجموعه‌ پروفایل برش دهنده عمومی، سازگاری با چاپ از راه دور

ابزارهای نویگیت لایه: دو اسلایدر، مدل کد رنگی با کلید، تکنیک های مدل رنگی خاص، حالت «نمایش retraction»

 

Digimat-AM

Digimat-AM که قادر به شبیه‌سازی پرینت‌های سه بعدی FDM و SLS است، یک ابزار شبیه‌ساز G-code است که توسط Hexagon ساخته شده است که عمدتاً برای مخاطبان حرفه‌ای‌ و بیزینس ها در نظر گرفته شده است. این یک برنامه قابل دانلود و نسبتا گران است، اما شامل امکانات منحصر به فردی است که اگر در مورد چاپ سه بعدی جدی هستید، ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

البته، Digimat-AM می تواند اسکریپت های سه بعدی G-code را برای فرآیندهای مختلف تولید شبیه سازی کند تا بتوانید بهترین راه را برای تولید قطعه خود شناسایی کنید. برنامه این کار را با ایجاد یک “voxel mesh” انجام می دهد، که آرایشی از پیکسل های سه بعدی برای ترسیم یک مدل سه بعدی از یک مسیر ابزار است. همچنین می‌توانید هر پرکننده‌ای را که به مدل‌های خود اضافه می‌کنید ویژولایز کنید.

این پلتفرم می تواند تاب خوردگی قطعات، تنش های پسماند و سایر اطلاعات را برای مدل های ایمپورت شده پیش بینی کند. علاوه بر این، شایان ذکر است که Digitmat-AM برای ایجاد مدل‌های رنگی، نمودارها و سایر نمایش‌های داده‌ها برای شبیه‌سازی‌های موجود عالی است، که یک امکان ارزشمند برای حرفه‌ای‌ها است.

سیستم عامل‌های سازگار: ویندوز، لینوکس

ویژگی های کاربردی: پیش بینی تاب خوردگی و تنش های پسماند، شبیه سازی استرس، توانایی های نموداری با داده های ورودی، پشتیبانی از چندین روش ساخت، قابلیت ایجاد مش، قالب های برش

ابزارهای نویگیت لایه: تجسم سه بعدی، نقشه برداری مسیر ابزار

 

Fusion 360

Fusion 360 بی شک یکی از محبوب ترین برنامه های CAD در میان علاقمندان، سازندگان و حرفه ای ها است. Fusion 360 که توسط Autodesk توسعه یافته است، یک برنامه قابل دانلود با ویژگی های بی پایان است که همه چیز را از طراحی و مدل سازی سه بعدی گرفته تا برش دادن و تولید به کمک رایانه (CAM) پوشش می دهد.

متأسفانه، Fusion 360 نمی‌تواند فایل‌های G-code را باز کند، که اگر صرفا به دنبال مشاهده فایل‌های G-code از پیش برش‌شده هستید، انتخاب مناسبی نیست. با این حال، Fusion 360 دارای یک برش دهنده سه بعدی و بسیاری از ابزارهای CAM است که می توانید از آنها برای تولید اسکریپت های G-code برای ساخت افزایشی و کاهشی (مانند چاپ سه بعدی، ماشینکاری CNC) استفاده کنید.

علاوه بر این، Fusion 360 در مقایسه با سایر گزینه های موجود در این لیست، رابط کاربری بهتری دارد. علاوه بر این، در داخل بخش CAM نرم افزار، می توانید تصویرسازی هایی را برای اسکریپت های G-code که در حال حاضر روی آنها کار می کنید، تنظیم کنید، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود.

سیستم عامل های سازگار: ویندوز، مک (لینوکس به پیکربندی خاصی نیاز دارد)

ویژگی های کاربردی: برش سه بعدی (از طریق پلاگین)، ابزار CAM (برای برش برای ماشینکاری CNC)، ویژگی های تجسم CAM، ابزار CAD و طراحی

ابزارهای نویگیت لایه: نوار لغزنده عمودی تک، مدل رنگی با کلید، تجسم سفر ابزار

 

منبع: all3dp.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *