مقالات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی ابعاد بزرگ BigRep

پرینترهای لارج فرمت BigRep
5/5 - (3 امتیاز)

پرینت سه بعدی ابعاد بزرگ BigRep

BigRep، تولیدکننده‌ی پیشرو پرینترهای سه‌بعدی لارج فرمت، هفته‌ی گذشته، دلیوری پانصدمین دستگاه صنعتی خود را جشن گرفت. این شرکت در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده و در صنعت تولید افزودنی به خاطر طراحی و توسعه‌ی برخی از بزرگترین سیستم‌های تولید افزودنی جهان شناخته شده است. علاوه بر این، این شرکت با شرکت‌های مطرح فعال در صنایع دیگر همکاری کرده است تا قطعات و نمونه‌های صنعتی را توسعه دهد. این پرینترها برای خدمات پرینت سه بعدی ابعاد بزرگ استفاده می شوند.

به عنوان مثال، در صنعت خودروسازی، شرکت‌های بزرگی همچون Ford و Volvo برای پروتوتایپ‌سازی، تجهیزات و موارد دیگر از سیستم‌های BigRep استفاده می‌کنند. در صنعت هوانوردی، هواپیمایی Airbus و Etihad Engineering از پرینترهای سه‌بعدی BigRep برای کاربردهای متنوعی استفاده می‌کنند. مشتریان معروف دیگر شامل شرکت Bosch Rexroth AG و شرکت‌های تولیدی مانند JC Steele & Sons Inc در ایالات متحده آمریکا است که معمولا از این دستگاه ها برای پرینت سه بعدی ابعاد بزرگ قطعات صنعتی و … استفاده می کنند. مدیرعامل بیگرِپ، Martin Black، می‌گوید: “این دلیوری فراتر از عدد و ارقام است و در واقع نشان می‌دهد مشتریان صنعتی چقدر به محصولات ما و آزادی در تولیدی که این دستگاه ها در اختیارشان قرار می‌دهند، ارزش می‌دهند.”

پرینت سه بعدی ابعاد بزرگ BigRep

نگاره۲) پرینترهای سه بعدی BigRep

این پانصدمین دستگاه صنعتی تهیه شده، چیزی نیست جز BigRep ONE. دستگاهی دارای حجم ساخت 1005 × 1005 × 1005 میلی‌متر و با دو سر اکستروژن ماژولار تجهیز شده. این دستگاه توسط شرکت فناوری امنیتی JAMADE آلمان خریداری شد. این شرکت به تازگی اسکوترهای زیرآبی AMAZEA را راه‌اندازی کرده است که ۷۵٪ از آنها با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید شده‌اند. بنابراین، برای این شرکت سرمایه گذاری بر یک دستگاه پرینت سه بعدی منطقی بود. Detlef Klages، همکار مدیریتی و مدیر فنی JAMADE، توضیح داد: “ما از بابت این خرید بسیار هیجان زده هستیم زیرا که بعد جدیدی از تولید AM صنعتی در محصولات پایانی‌ ما به ارمغان می‌آورد، هم برای ما به عنوان یک شرکت و هم برای صنعت. BigRep ONE به ما این امکان را می‌دهد تا تولید سری AMAZEA را به‌طور برنامه‌ریزی‌شده راه‌اندازی کنیم و مجموعه ی چهار پرینتر BigRep ONE خود را تکمیل کنیم.”

BigRep ONE یکی از سه سیستم AM است که توسط BigRep تولید می‌شوند که شامل STUDIO G2 و BigRep PRO نیز هستند – پرینترهای ۳ بعدی نسل بعدی شرکت. STUDIO G2 حجم ساخت کوچکتری با اندازه 1000 × 500 × 500 میلی‌متر دارد، اما مجهز به بستر حرارتی با سرعت بالا و محفظه‌ی فیلامنت با امکان کنترل دما برای کار با مواد سایشی و مهندسی مانند PETG، TPU و PA6 است. از سوی دیگر، PRO مجهز به حجم ساخت 1020 × 970 × 980 میلی‌متر است و قابلیت چاپ با همان مواد مهندسی را نیز دارد. علاوه بر این، BigRep با BASF همکاری تازه ای را آغاز کرده تا حتی بیش از پیش مواد مهندسی فراهم کند و از قابلیت پرینترهای ۳ بعدی خود بهره‌‌ی تام ببرد.

برای مثال، BigRep بر روی پروتوتایپ NERA، یک موتور تماما پرینت شده، کار کرده است.

نگاره ۳) برای مثال، BigRep بر روی پروتوتایپ NERA، یک موتور تماما پرینت شده، کار کرده است.

دستگاه های پرینت سه‌بعدی ابعاد بزرگ به سرعت در حال پیشرفت است و کاربردهای متعددی در بخش‌های مختلف در حال ظهور است. مشاوره نوآوری BigRep، یعنی NOWLAB، با بسیاری از شرکت‌ها همکاری و طراحی‌هایی را ایجاد کرده است. با توجه به اینکه پرینت سه‌بعدی سطحی جدید از آزادی در طراحی را فراهم می‌کند، امکان نوآوری در صنایعی که سال‌هاست به طراحی‌های خود پایبند بوده‌اند، وجود دارد.

منبع: 3Dnatives.com

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “پرینت سه بعدی ابعاد بزرگ BigRep

  1. جعفر غرابی گفت:

    با سلام کسی که کار ترجمه انجام میدهد، ابتدا باید به زبان مقصد آگاهی کافی داشته باشد و هر جا نتوانست از واژه های مبدا استفاده نکند. دلیوری، لارج فرمت، پروتوتایپ و ……. استفاده از مترجم گوگل چندان برای یک سایت مهندسی و نوآور بدون ویرایش نهایی مناسب نیست.

    1. سلام…مترجمی که روی سایت کار می کنند اتفاقا از گوگل ترنسلیت استفاده نمی کنه ولی چشم من حتما بهشون یادآوری میکنم…ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *