راهنمای مشکلات پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

مشکل شکاف بین قسمت های میانی و دیواره ها در پرینت سه بعدی

مشکل شکاف بین قسمت های میانی و خطوط محیطی در پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

هر لایه در یک پرینت سه بعدی از قسمت های پر کننده ی میانی (infill) و خطوط محیطی (outline) تشکیل می شود. خطوط محیطی، چهارچوبی محکم برای قطعه ایجاد می کنند. قسمت های میانی هم با حالتی رفت و برگشتی فضای بین این چهارچوب ها را پر می کنند تا موجب افزایش سرعت پرینت شوند. اما به دلیل تفاوت نحوه ی پرینت این دو قسمت، بسیار مهم است که هر دوی آن ها ساختاری هماهنگ ایجاد کنند و یک قطعه ی منسجم را بسازند. از این رو اگر به مشکل شکاف بین قسمت های میانی و دیواره ها در پرینت سه بعدی برخورد کردید؛ باید یک سری از تنظیمات دستگاه پرینتر را کنترل کنید.

مشکل شکاف بین قسمت های میانی و خطوط محیطی در پرینت سه بعدی

نگاره 1) مشکل عدم همپوشانی در پرینت سه بعدی

 

راهکار های رایج برای حل مشکل شکاف بین قسمت های میانی و دیواره ها در پرینت سه بعدی

 

  • تنظیمات همپوشانی (Outline Overlap)

دستگاه های پرینت سه بعدی تنظیماتی دارند تحت عنوان “outline overlap” که امکان تغییر میزان مقاومت اتصال این دو قسمت را فراهم می کند. با این تنظیمات شما می تواند میزان همپوشانی قسمت های میانی و خطوط محیطی را تعیین کنید. برای دسترسی به این تنظیمات از قسمت Edit Process Settings، بخش Infill Tab را انتخاب کنید. این تنظیمات بر اساس درصدی از عرض اکستروژن دستگاه محاسبه می شود و به راحتی می تواند با مقیاس گیری، اندازه ی نازل را تنظیم کند. برای مثال اگر تنظیمات  همپوشانی فعلی دستگاه 20 درصد است؛ به این معنی است که قسمت های میانی با 20 درصد از داخلی ترین قسمتِ خطوط محیطی همپوشانی دارند. اگر این مقدار باعث شکاف در پرینت قطعات می شود؛ 30 درصد همپوشانی را امتحان کنید.

  • سرعت بالای پرینت

به طور کلی، قسمت های میانی با سرعت بیشتری از خطوط محیطی پرینت می شوند؛ اگرچه بالا بودن بیش از حد این سرعت ممکن است زمان کافی برای اتصال آن با خطوط محیطی را فراهم نکند. اگر همچنان بعد از بالابردن تنظیمات همپوشانی، شکاف بین دو قسمت برطرف نشد؛ باید سرعت پرینت را کاهش دهید. برای دسترسی به این تنظیمات هم می توانید از قسمت Edit Process Settings، بخش Speed Tab را انتخاب کنید. این بخش سرعت تمامی حالت های پرینت اکسترودر را کنترل می کند. برای مثال اگر تا پیش از این با سرعت 3600 میلی متر بر دقیقه (60 میلی متر بر ثانیه) پرینت می کردید؛ این سرعت را تا 50 درصد کاهش دهید تا ببینید شکاف از بین می رود یا خیر. اگر با این سرعت شکاف ها از بین رفتند؛ سرعت را به مرور افزایش دهید تا به بهترین حالت برای دستگاه پرینت سه بعدی خود برسید.

از مشکلات دیگر در پرینت سه بعدی، مشکل جا به جایی لایه هاست که در این مقاله برای آن چند راهکار ارائه کرده ایم.


منبع: simplify3d.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *