اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی بر روی کره ی ماه

پرینت سه بعدی بر روی کره ی ماه
میزان رضایت شما

کمپانی ICON، یک شرکتِ آمریکاییِ تولید پرینترهای سه بعدی معماری است؛ که موفق به دریافت کمک هزینه ای از سوی ناسا (NASA) جهت نوآوری و توسعه ی تکنولوژی پرینت سه بعدی بر روی کره ی ماه در پروژه ی Olympus شده است. پروژه ی Olympus در جهت توسعه ی تکنولوژی روباتیک با هدف ساخت تشکیلات بر روی کره ماه فعالیت می کند برای تصویر کردن و توسعه ی زیستگاه هایی که توسط روبات ها ساخته خواهند شد.

پرینت سه بعدی بر روی کره ی ماه

نگاره 1) پرینت سه بعدی بر روی کره ی ماه

شرکت ICON از مجموعه ی (SEArch+ (Space Exploration Architecture که یک موسسه ی تحقیقاتی در زمینه ی معماری در فضاست و همچنین کمپانی معماری (Bjarke Ingels Group (BIG که یک کمپانی دانمارکیست؛ کمک گرفته است. ICON پیش از این تجربه ی ساخت خانه های پرینت سه بعدی را به وسیله ی دستگاه پرینتر Vulcan 3d داشته است. Vulcan قابلیت پرینت دیوارهای یک خانه به مساحت تقریبی 37 متر مربعی را ظرف مدت 24 ساعت دارد. این دستگاه یک پرینتر Gantry (فریمی در راستای محور طول و عرض) و قادر به پرینت تا ارتفاع 2.5 متر، عرض 8.5 متر و ظاهرا به دلیل یک محور متحرک، طولی بی نهایت است. همچنین ICON اخیرا در ساخت یک مجموعه ی کامل از خانه در مکزیک دخیل بوده است.

بیشتر بخوانید...
اولین ساختمان مسکونی پرینت سه بعدی در آلمان

“ساخت اولین خانه های بشر در دنیایی کاملا جدید پروژه ای به شدت بلندپروازانه و تاریخ ساز است و باعث توسعه ی علم، مهندسی  تکنولوژی و معماری خواهد شد.”

بنیانگذار Jason Ballard ،ICON است. همچنین گروه (Bjarke Ingels Group (BIG در زمینه ی معماری فضایی تجربیاتی دارند؛ که امیدوارند در پروژه ی Olympus مورد استفاده قرار گیرد. پیش از این هم BIG در پروژه ی  Mars Science City در دوبی همکاری داشته است. این پروژه شامل سازه هایی گنبدی شکل و هندسی می شود که شبیه سازی زیستگاه هاییست که در آینده بر روی کره ی مریخ ساخته خواهند شد. زمانی که این پروژه به پایان برسد؛ بزرگترین شهر سیاره ای شبیه سازی شده خواهد بود.

موسس شرکت BIG می گوید: ” ما به همراه شرکت  ICON، پیش قدمان مرزهای جدید خواهیم بود؛ چه از نظر تکنولوژی و چه از نظر زیست محیطی. برای توصیف قدرت معماری، کلمه ی معادل آن در زبان دانمارکی کافیست: “شکل دهی” که به معنی شکل دادن به چیزیست که تا به حال شکلی نداشته و مصداق آن دقیقا زمانیست که ما فراتر از سیاره ی خودمان و به چگونگی ساختن حیات بر سیاره ای دیگر فکر می کنیم.”

ICON در حال برنامه ریزی برای استفاده از متریال های طبیعی موجود بر سیاره ی ماه، همچون رگولیت برای پرینت سه بعدی بر روی کره ی ماه است. در حال حاظر آنها مشغول به شبیه سازی رگولیت هایی هستند؛ که ناسا در اختیارشان قرار داده است.

“ما گونه های مختلفی از ساختمان های ایده آل برای حفظ فشار اتمسفر و محافظ در برابر امواج خورشیدی و کیهانی را بررسی کرده ایم. این زیستگاه با قابلیت ترمیم خودکار (اضافه کردن اجزایی که برای ساختمان اساسی نیستند اما در صورت بروز مشکل در اجزای اصلی مورد استفاده قرار خواهند گرفت) برای ساختمان های خارخ از فضای زمین طراحی می شوند؛ در عین اینکه از متریال های بومی و بدون تولید هیچ گونه پسماندی در ساخت آنها استفاده خواهد شد .” Martin Voelkle از کمپانی  BIG

Vulcan های شرکت ICON هنوز برای فروش در دسترس نیستند اما به گفته ی این شرکت به زودی و با توسعه و بهبود سیستم این دستگاه، این امکان فراهم می شود.


منبع: 3dprinting.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *