اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

تبدیل کنترلر Xbox به کنترلر شبیه ساز پرواز با پرینت سه بعدی

تبدیل کنترلر Xbox به کنترلر شبیه ساز پرواز با پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

امسال، میکروسافت با روانه کردن شبیه ساز پروازش به بازار به نظر همه را شیفته و متخصص پرواز کرده است. این بازی سه بعدی با دسته ی بازی معمولی بازی می شود اما برای تجربه ای واقع گرایانه تر، همه یک سیستم (HOTAS (Hands On Throttle And Stick را ترجیح می دهند. اما این سیستم ها در زمان همه گیری ویروس کرونا و قرنطینه، مثل سایر آیتم های پر طرفدار بازار و با وجود قیمت بالایشان به فروش رفته اند. از این رو برای تبدیل کنترلر Xbox به کنترلر شبیه ساز پرواز با پرینت سه بعدی یک یوتیوبر به نام Akaki Kuumeri یک قطعه ی قابل پرینت طراحی کرده که این مشکل کمبود کالا در زمان پندمی را حل می کند.

تبدیل کنترلر Xbox به کنترلر شبیه ساز پرواز با پرینت سه بعدی

نگاره 1) تبدیل کنترلر Xbox به کنترلر شبیه ساز پرواز با پرینت سه بعدی

“فکر کردم بهتر است خودم دست به کار شوم و برای تجربه ی واقعی تر از این بازی یک سیستم HOTAS بسازم. ممکن است باور نکنید اما فقط یک بعد از ظهر از شما وقت می گیرد و بسیار هم مقرون به صرفه است.”  Akaki Kuumeri

کل این قطعه از یک سری رابط های متصل به مفصل های توپی شکل درست شده و در یک نوبت قابلیت پرینت شدن با اغلب دستگاه های پرینت را دارد. ضمنا هیچ کدام از قطعات به متریالی اضافه بر سازمان نیاز ندارند. بعد از سرهم شدن قطعات و نصب بر روی کنترلر، به شما امکان تجربه ی دقیق تری از بازی می دهد.

بیشتر بخوانید...
پرینت سه بعدی اسباب بازی های WB

امکان اعمال تغییرات بر روی کنترلر استاندارد ایکس باکس دشوار است؛ اما Akaki با بزرگ تر کردن ابعاد دسته ها امکان حرکات دقیق و محدود را هم فراهم کرد. از طرفی به دلیل مستحکم نبودن این قطعه، کار کردن با آن حرکات ملایمی را می طلبد؛ از همین رو Akaki Kuumeri یک بند لاستیکی ارائه کرد تا به نوعی حرکت هیدرولیکی دسته را تقویت کند و به استحکام آن بی افزاید.

Akaki Kuumeri پس از تلاش برای پیدا کردن مدلی سه بعدی از کنترلر ایکس باکس و نیافتن نمونه ای صحیح، خودش دست به کار طراحی پروتوتایپ با آزمون و خطا شد و چندین مرتبه این کار را تکرار کرد تا به نمونه ی کاربردی و مناسب رسید. گرچه این پروسه با نمونه ای دیجیتالی به مراتب سریعتر و کم هزینه تر انجام می شد اما پرینت سه بعدی این آزمون خطا و ساخت پروتوتایپ را از راه جایگزین کمتر ایده آلی میسر کرد؛ آن هم به گفته ی خودش فقط با “هدر دادن” چندین ساعت و مقداری پلاستیک تا بتواند تبدیل کنترلر Xbox به کنترلر شبیه ساز پرواز با پرینت سه بعدی را انجام دهد.

درخواست های متعددی برای ساخت نمونه های HOTAS مناسب کنترلر های دیگر از Akaki Kuumeri شده است و او هم با دیزاین کیت های قابل پرینت برای Xbox 360, Switch pro و Gamecube به علاوه ی یک ورژن مناسب چپ دست ها، به این درخواست ها پاسخ داده است. صفحه ی یوتیوب او پر از نمونه های پرینت سه بعدی و دیزاین و وسیله هاییست که خودش ساخته؛ که می توانید به آن سری بزنید و شاید شما هم موفق به ساخت برخی از آنها شوید.


منیع: 3dprinting.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *