مقالات پرینت سه بعدی

مشکل فواصل در دیواره های نازک پرینت سه بعدی

مشکل فواصل در دیواره های نازک پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

از آن جایی که نازل های پرینت سه بعدی ابعاد ثابتی دارند؛ ممکن است در مواقع پرینت دیواره های نازکی که تنها کمی از نازلتان بزرگترمد دچار مشکل شوید. برای مثال اگر دیواره ای به قطر 1.0 میلی متر را با نازلی به قطر دهانه ی 0.4 میلی متری پرینت کنید؛ باید تنظیماتی را اعمال کنید تا مطمئن شوید پرینترتان این دیواره را کامل و دقیق پرینت می کند. simplify3d تنظیماتی برخوردار است که به رفع مشکل فواصل در دیواره های نازک پرینت سه بعدی اختصاص دارد. در ادامه به برخی از این تنظیمات پرداخته ایم.

مشکل فواصل در دیواره های نازک پرینت سه بعدی

نگاره 1) مشکل فواصل در دیواره های نازک پرینت سه بعدی

راهکارهای رایج

  • حالت پرینت دیواره ی نازک را تغییر دهید

اولین تنظیماتی که باید به سراغش بروید مختص پرینت اینگونه قسمت هاست. برای دسترسی به این تنظیمات از قسمت “Edit Process Settings” وارد بخش Advanced tab شوید. نرم افزار به طور پیش فرض از گزینه ای به نام gap fill برای پر کردن فواصل در دیواره های نازک استفاده می کند که حرکتی رفت و برگشتی است. اما گزینه های پیشنهادی دیگری هم ارائه شده اند. برای فعال کردن آن، حالت internal thin wall را به گزینه ی “allow single extrusion fill” تغییر دهید. این گزینه در طی یک حرکت، اکستروژنی متناسب با ابعاد دیواره را فراهم می کند؛ که به بهترین شیوه فواصل را پر می کند.

  • عرض اکستروژن را تغییر دهید

در برخی موارد ممکن است تغییر ابعاد پلاستیک اکسترود شده در رفع مشکل شما کاربردی تر عمل کند. برای مثال، اگر در صدد پرینت یک دیواره ی 1.0 میلی متری بودید و از نازلی با قطر دهانه ی 0.5 میلی متر استفاده می کردید؛ پرینتی سریع و محکم تحویل می گرفتید. این حالت برای قطعاتی که سایز دیواره های یکسانی دارند بهتر عمل می کند. برای تنظیم عرض اکستروژن می توانید از قسمت “Edit Process Settings” وارد بخش extruder tab شوید و میزان مورد نظرتان را به صورت دستی وارد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *