مقالات پرینت سه بعدی

Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی

Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی
میزان رضایت شما

کمپانی Lite3DP از یک میکرو پرینت جدید رونمایی کرده است. این دستگاه برای افراد علاقه مند و افراد حرفه ای طراحی شده است و بی شک با ابعاد 100x100x150 میلی متری و با وزن 350 گرم، یکی از کوچک ترین پرینترهای MSLA موجود در بازار است و در کف یک دست جا می گیرد. برخلاف سایر پرینترهای سه بعدی، Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی است که با تمامی فضاهای کاری سازگار است.

Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی

نگاره 1) Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی

 

 

همانطور که احتمالا می دانید، اغلب پرینترهای سه بعدی SLA ابعاد کوچکی دارند اما رزولوشن و دقت بسیار بالاتری، به عنوان مثال، نسبت به دستگاه های FDM دارند. Lite3DP S1 هم از این قائله مستثنی نیست. با ابعاد پرینت 45.1×33.8×70 میلی متری، این دستگاه بر جزئیات تمرکز دارد تا بر ابعاد. نمی توانید با این دستگاه قطعات بزرگی بسازید اما قطعا قزعاتی به دقت بالا دریافت خواهید کرد.

ویژگی های Lite3DP S1

Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی

نگاره 2) Lite3DP S1، یک میکرو پرینتر سه بعدی

این پرینتر به صورت یک کیت با قطعات جداگانه ارسال می شود تا خود فرد سرهم بندی کند. ” دستگاهی ساده، طراحی شده برای استفاده های تجربی با پروسه ی عملکردی قابل درک و ساده” Lite3DP

این دستگاه یک پرینتر MSLA منبع باز(Open-source) است که خواسته ی تولیدکنندگانیست که در دسترس بودن برایشان اهمیت دارد.

تکنولوژی MSLA کیفیت بسیار بالایی ارائه می دهد و به گفته ی Lite3DP سکوت حین کار. این تکنولوژی با تابش نور UV LED از طریق یک صفحه ی LCD، نقاطی را می پوشاند و از انجماد رزین در آن مناطق جلوگیری می کند. از منظر متریال هم این دستگاه با تمامی برند های رزین 405 nm UV سازگار است.

در نهایت این دستگاه کوچک یک راهنمای خطی دارد که دقت عمل را بالا می برد. همچنین با یک سیستم بست مغناطیسی، امکان ثابت کردن دستگاه و پیش بردن عملیات پرینت سه بعدی به راحتی فراهم شده است.

نظرات خودتان راجع به Lite3DP S1 را برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *