مقالات پرینت سه بعدی

مشکل پرینت جزئیات کوچک در پرینت سه بعدی

مشکل پرینت جزئیات کوچک در پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

اغلب پرینترهای سه بعدی نازلی با ابعاد ثابت دارند که تعیین کننده ی رزولوشن قطعه در مسیر XY است. ابعاد رایج ومحبوب نازل 0.4 یا 0.5 میلی متر هستند. با وجود اینکه این نازل ها برای اکثر قطعات کاربردی است ممکن است هنگام پرینت جزئیات کوچک که از قطر نازلتان کوچکتر هستند؛ به مشکلاتی برخورد کنید. برای مثال اگر قصد پرینت دیواره ای به ضخامت 0.2 میلی متر را با نازل 0.4 میلی متری داشته باشید؛ احتمالا متوجه خواهید شد که این قسمت از قطعه در پریویو نرم افزارتان نشان داده نخواهد شد. اگر در صدد پرینت این دست جزئیات هستید؛ در ادامه به یکسری راهکار حل مشکل پرینت جزئیات کوچک در پرینت سه بعدی اشاره کرده ایم.

مشکل پرینت جزئیات کوچک در پرینت سه بعدی

نگاره 1) مشکل پرینت جزئیات کوچک در پرینت سه بعدی

راهکارهای رایج

  • گزینه ی Single Extrusion walls را فعال کنید.

نرم افزار simplify3D شامل حالت ویژه ای برای پرینت دیواره ها و جزئیات نازک است. برای فعال کردن این حالت از قسمت “Edit Process Settings” بخش Advanced tab را انتخاب کنید و حالت قسمت External thin wall را به Allow Single Extrusion walls تغییر دهید. پس از اعمال این تغییر و بازگشت به پریویو، می توانید این قسمت ها را روی مدل مشاهده کنید.

  • مدلتان را اصلاح کنید.

اگر همچنان با مشکل پرینت جزئیات کوچک مواجه هستید؛ راهکار بعدی طراحی مجدد و جایگزینی قسمت های ظریف با ابعادی بزرگتر از قطر نازلتان است. برای این منظور باید تغییراتی در فایل اصلی CAD مدلتان ایجاد کنید.

  • نازلی با سری کوچک تر نصب کنید.

در بسیاری از مواقع، ممکن است قادر به تنظیم فایل CAD نباشید، ممکن است جزئیاتی باشند که توسط شخص دیگری طراحی شده اند، یا فایلی باشد که از اینترنت دانلود کرده باشید، از این رو احتمالا نیاز به نصب یک نازل دیگر برای پرینترتان پیدا خواهید کرد. بسیاری از پرینترها، سَری های نازل تعویض پذیری دارند که کار را بسیار راحت می کنند. برای مثال بسیاری از افراد دو سایز 0.3 و 0.5 میلی متری تهیه می کند.

برای اطلاعات بیشتر راجع به پرینت سه بعدی جزئیات کوچک به این مقاله مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *