اخبار پرینت سه بعدی

BMF از دقیق ترین پرینتر سه بعدی میکرو خود رونمایی کرد: پرینتر سه بعدی microArch S230

پرینتر سه بعدی microArch S230
میزان رضایت شما

با پایان تابستان و شروع کار مدارس، کمپانی ها نیز به سرعت دست به کار شده اند. پس از استراحتی طولانی، کمپانی های پرینت سه بعدی با هجوم اخبار، خبر از شروع ماه سپتامبر دادند. در این میان، Boston Micro Fabrication (BMF)، تولید کننده ی مطرح آمریکایی پرینترهای سه بعدی میکرو، از راه اندازی جدیدترین تولید خود خبر داد: پرینتر سه بعدی microArch S230.

پرینتر سه بعدی microArch S230

به نظر می رسد مینیاتورسازی، موج پیشروی جدید در صنعت پرینت سه بعدی است، زیرا که کمپانی های متعددی امیدوارند با ورود به این عرصه، قطعاتی را برای بخش های گوناگون و متنوعی همچون وسایل الکترونیکی، پزشکی و … بسازند. مزایای آشکاری در استفاده از AM برای قطعات نانو وجود دارد، مانند سطح بالای سفارشی سازی باعث می شود قطعات به طور منحصر به فرد ساخته شوند، اما تا همین اواخر بازار نسبتاً کوچکی برای این دست محصولات وجود داشت. اما با جدیدترین دستگاه BMF، و همچنین فعالیت های سایر تولیدکنندگان مهم پرینترهای سه بعدی میکرو مانند Nano Dimension، به نظر می رسد که این مسئله در حال تغییر است.

پرینتر سه بعدی microArch S230

نگاره 2) پرینتر سه بعدی microArch S230

BMF امیدوار است با پرینتر سه بعدی microArch S230، بتواند پرینت سه بعدی میکرو را در اختیار افراد بیشتری قرار دهد و در عین حال دقت و سرعتی را که نام تجاری اش به ارمغان آورده را حفظ کند. John Kawola، مدیرعامل BMF می گوید: “این موج مینیاتورسازی تقریباً بر همه صنایع مسلط شده است، اما همزمان با کوچکتر شدن قطعات، طراحی آن ها سخت تر، تولید آنها گران تر و به طور کلی پیچیده تر نیز می شود. نیاز بهگفتن نیست که پیش از این موانع تکنولوژیکی AM را برای اکثر موارد استفاده که به قطعات کوچک نیاز داشت، دور از دسترس می کرد. ما این مسئله را نیز تغییر دادیم و پرینت سه بعدی را به صنایعی آوردیم که زمانی غیرممکن به نظر می رسیدند، و این محصول جدید ما-پیشرفته ترین از سری پرینترهای با وضوح بالا-درهای بیشتری را برای کاربری های میکرو جدید باز می کند. ”

چه انتظاراتی میتوانیم از microArch S230 داشته باشیم؟

BMF، به پرینت سه بعدی با دقت میکرو و همچنین تکنولوژی پرینت سه بعدی منحصر به خود، با نام PμSL (Micro-Stereolithography Projection) شناخته شده است. که یک پروسه ی پرینت سه بعدی بر اساس فوتو پلیمریزاسیون است؛ به این معنی که از نور و رزین برای ساخت قطعات استفاده می کند. خود این کمپانی این رویکرد را اینگونه توصیف می کند: “[استفاده] از نور، آپتیک های قابل تنظیم، یک پلتفرم حرکت با کیفیت بالا و تکنولوژی پردازش کنترل شده برای تولید دقیق ترین پرینت های سه بعدی با وضوح بالا در صنعت برای توسعه محصول، تحقیق و تولیدات کوتاه مدت صنعتی . » این تکنولوژی برای جدیدترین دستگاه نیز استفاده شده است، اگرچه این نسخه ی آخر، بالاترین رزولوشن را در میان محصولات این کمپانی دارد. در واقع، بهترین کاربرد آن برای مواردی است که نیاز به پرینت با وضوح فوق العاده بالا دارند زیرا می تواند تارزولوشن 2μm کاهش پیدا کند، در حالی که همچنان دقت و سرعت را در بهترین حالت فراهم می کند.

قطعه ی پرینت شده با متریال جدید BMF تحت عنوان AL (Alumina) Ceramic

نگاره 3) قطعه ی پرینت شده با متریال جدید BMF تحت عنوان AL (Alumina) Ceramic

در مقایسه با ماشین های قبلی، BMF خاطرنشان کرد که این دستگاه نه تنها بزرگتر، با حجم ساخت 50x50x50 میلی متر است، بلکه 5 برابر سریعتر از ماشین های قبلی نیز می باشد. همچنین دارای ویژگی های مفیدی مانند همسطح سازی فعال لایه، کالیبراسیون لیزر اتوماتیک و ظرفیت حمل متریالی با وزن مولکولی بالاتر با ویسکوزیته حداکثر 20000 Cp است که آن را گزینه ی مناسبی برای ساخت قطعات مهندسی می کند. این ویژگی به کمک سه رزین جدید AL (Alumina) Ceramic ، HT 200 ، MT (Magnesium Titanate) Ceramic که از مواد مختلف استفاده می کنند؛ اما همگی برای قطعات با کیفیت بالا و مهندسی مناسب هستند، امکان پذیر شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بیانیه ی مطبوعاتی این کمپانی را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *