اخبار پرینت سه بعدی

VSP Bolus، دستگاه‌های رادیوتراپی شخصی سازی شده‌ی پرینت سه بعدی

VSP Bolus، دستگاه‌های رادیوتراپی شخصی سازی شده‌ی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

VSP Bolus، دستگاه‌های رادیوتراپی شخصی سازی شده‌ی پرینت سه بعدی

3D Systems، پیشگام تولید مواد افزودنی مستقر در راک هیل، کارولینای جنوبی (AM)، اعلام کرد که با Klarity، تامین کننده پیشرو راه حل های رادیوتراپی، برای توزیع ماسک های VSP Bolus همکاری کرده است. Bolus ها در رادیوتراپی برای افزایش دوز پوستی تابش در نواحی مورد نظر بیمار استفاده می شوند. VSP مجموعه ای از دستگاه های پزشکی شخصی سازی شده 3D Systems است. 3D Systems مجوز FDA 510(k) را برای راه حل VSP Bolus خود در آوریل 2022 دریافت کرد. مزایای یک بولوس شخصی سازی شده شامل توانایی بهینه سازی عملکرد اصلی دستگاه – هدف گیری تابش به نقطه مناسب – در عین حال راحت تر کردن پروسه درمان برای بیمار است. توزیع دستگاه‌های VSP Bolus توسط Klarity اولین مورد در خط تولید Klarity Prints این شرکت است، و هدف اصلی این شرکت این است که به متخصصان فعال در حوزه‌ی درمان سرطان اجازه می‌دهد تا ظرف چند روز پس از سفارش، Bolus سفارشی‌سازی شده را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری روی دستگاه‌های 3 بعدی ارائه کنند. Klarity دستگاه‌های VSP Bolus را روی پلتفرم ProJet MJP 2500 شرکت 3D Systems چاپ خواهد کرد. شرکت کنندگان در نشست سالانه انجمن آمریکایی رادیولوژی و انکولوژی درمانی (ASTRO) در سن دیگو در هفته آینده (1 تا 4 اکتبر) می توانند شخصاً درباره VSP Bolus اطلاعات بیشتری کسب کنند.

VSP Bolus، دستگاه‌های رادیوتراپی شخصی سازی شده‌ی پرینت سه بعدی

حتی با در نظر گرفتن میزان رشد و انشعاب AM به حوزه‌های گوناگون در طی چند سال گذشته، نمی‌توان استدلال کرد که بازار تجهیزات پزشکی جزء موفقیت آمیزترین حوزه‌های فعالیت AM نبوده است. این مورد از نقطه نظر درآمد، و مهمتر از آن، از نظر اینکه استفاده از پرینت سه بعدی برای سفارشی‌سازی چقدر در بهبود زندگی مردم در موقعیت‌هایی که بالاترین اولویت را دارد، موثر بوده است.

با توجه به اینکه نوآوری در قلمرو دستگاه های پزشکی در حال حاضر دستاورد اصلی صنعت چاپ سه بعدی برای چندین سال بوده است، قابل توجه است که سرعت نوآوری همچنان رو به افزایش است. این یک یادآوری عالی برای این نکته است که پرینت سه بعدی، فناوری‌ای است که روز به روز با بلوغ در نوآوری توسعه پیدا می‌کند.

در یک بیانیه مطبوعاتی در مورد مشارکت بین 3D Systems و Klarity در توزیع VSP Bolus، مدیر عامل Klarity، پیتر لارسون، گفت: “این همکاری کاملاً در راستای تعهد مداوم Klarity برای بهبود کیفیت ارائه شده به مشتریان است. به‌عنوان توزیع‌کننده محصولات Bolus زیست سازگار با چاپ سه‌بعدی 3D Systems در آمریکای شمالی، ما در خط مقدم پیشرفت مراقبت‌های شخصی و بهبود تجربه بیمار خواهیم بود. مننو الیس، معاون اجرایی راهکارهای مراقبت بهداشتی 3D Systems، گفت: “Klarity در بخش انکولوژی رایدیوتراپی به دلیل ارائه محصولات و خدمات برتر شهرت زیادی دارد. تعهد این شرکت به بهبود خدمات مراقبت‌ شخصی سازی شدل به بیمار با الگوی پیشروی 3D Systems در بازار پرینت سه بعدی برای ارائه دستگاه‌های پزشکی پرینت سه بعدی با کیفیت بالا و مخصوص بیمار برای بیش از دو دهه همسو است. ما از همکاری با Klarity برای ارائه نسل بعدی لوازم جانبی رادیوتراپی به بیماران تحت درمان در سراسر ایالات متحده و کانادا خوشحالیم.”

 

منبع: 3dprint

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *